Малко съм притеснена - преждевременно раждане ?

  • 420
  • 2
Малко съм притеснена и имам нужда да споделя ... 
Вчера бях на преглед при лекаря, който ще ме изражда - в 36 г.с. съм и той искащи да ме прегледа и вагинално и ... честно казано малко ме стресна ...
Терминът ми е определен за 02.12.07, но докторът каза, че според него до 2-3 седмици съм щяла да родя ...  Шийката на матката ми била скъсена с около 30 % и била еластична и т.н. ... Изписа ми да пия Magnerot за задържане и ме изпрати да почивам ...

Не мога да спра да мисля за това ... мисля си че е твърде скоро-малката е към 2500 грама ... Той поне ме увери, че белите й дробчета са развити вече и че няма от какво да се притеснявам ... но ?
Нали ако имаше нужда докторът щеше да ме приеме за наблюдение? 
Виж целия пост
# 1
При миналата ми бременност бях точно в твоето положение: шийката ми такава, бебето ми толкова, е да, ама не - родих го 4 кг. един ден след термина. От четвъртия месец ми говореха навсякъде, че шийката ми е подготвена буквално за раждане, а и бях с разкритие 2 см. още от този период. Не се притеснявай - тези показатели просто при някои жени са си такива.  А и да родиш след 37 седмица вече детето си е доносено, не се притеснявай. Ще бъде поне 3 кг. ще видиш, а това си е превъзходно тегло за новородено. Всичко хубаво и спокойно.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Е не е чак толкова рано. Пък и щом Доки ти е казал, че всичко ще е наред, не се притеснявай. Докторите си знаят работата.
Ела при нас - декемврийските мами http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233222.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия