ESKIMO-ОМЕГА 3 СА ДЕцА

  • 2 808
  • 4
Преди малко 4етох за тази хранителна добавка ЕСКИМО КИДС ,на базата на омега 3,много полезна са децата.

ESKIMO - 3 - KIDS
Защо децата ни трябва да приемат достатъчно омега-3?

Стара поговорка гласи „Рибата е храна на мозъка”. Проучванията през последните години доказаха, че тази поговорка не е случайна и че консумацията на риба действително ни прави по-интелигентни, като причината се крие в омега-3 полиненаситените мастни киселини (ПНМК). Консумацията на риба през последното столетие е намаляла значително и при повечето от нас тези киселини са в недостиг.

На Българския пазар Ескимо-кидс на Шведската фирма Кардинова е продуктът на база омега-3, разработен специално за деца и съобразен с техните нужди. Прием на омега-3 полиненаситени мастни киселини с храната или под формата на добавки е много полезен особено за най-малките в периода на тяхното израстване. Тези киселини спомагат за:
-физическото и интелектуалното развитие на децата;
-повишават способностите им за запаметяване и концентрация, вербалните им способности;
-освен това укрепват имунната система.
-намаляват инфекциите на горни дихателни пътища и отити;

Проучвания при деца, приемали дневната доза Ескимо-кидс показва значително подобряване способностите за концентрация, запаметяване и решаване на задачи.

Омега-3 имат благоприятен ефект и при деца с чести инфекции на горните дихателни пътища и възпаления на ушите, при деца със суха кожа и дерматити, при деца с астма.

Редица изследвания доказаха и позитивния ефект на омега-3 при деца с ADHD (дефицит на внимание и хиперактивност).

Проучване на 113 деца , на възраст от 1 до 12 години, приемали дневната доза (1 ч.л.=5 мл)

Ескимо-кидс в продължение на 4 месеца дало следните резултати:
-При деца с чести инфекции на горни дихателни пътища – подобрение при 69%
-Деца със суха кожа – 78%
-Деца с хиперактивност – подобрение при 69%
-Деца с проблеми при четене – подобрение при 40%
-Деца с проблеми при запаметяване – подобрение при 59%



Някои да е давал на детето си или да знае несто пове4е?
Виж целия пост
# 1
Гледам, че никой не е отговорил на темата, а и мен ме интересува същото.
Никой ли не е давал на децата си от споменатото Ескимо - нещата, които пише за него са повече от добри и смятам да го пробвам, но ми се щеше поне един отзив да видя.
Виж целия пост
# 2
Аз съм давала тази хранителна добавка, с идеята да подпомогне концентрацията, да намали хиперактивността, но все пак детето ми има такива проблеми... Не мисля, че може да се очакват чак кой знае какви чудеса, на някои деца се отразява много добре, на други - на, на трети - не влияе. Изпили сме 2 шишенца, след първото се почувства някакъв ефект на повишаване на концентрацията, но не съм 100 % сигурна, че е причината е в ескимото. При всички случаи обаче няма да навреди, така че, преценете си дали за вашето дете е подходящо и го давайте Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Пила съм Ескимо-Омега, но за възрастни. Освен че се чувствах по-бодра и тонизирана, косата и ноктите ми станаха страхотни. Така че детското ако не помогне за нещо, поне няма да навреди - това е безобидна и много полезна хранителна добавка.
Виж целия пост
# 4
аз давам ве4е втора година, зимните месеци, особено!не знам , аз го по4нах като помощно за апетит и повдигане на имунитета!миналата година не се разболя изобщо, дигнахме килцата, добре влезе в нормата за възрастта! тази година го пием отрано, но още на 1 ден вградината тръгна тежък грип и след като пробвахме още малко я спрях от градина!може би има зна4ение за концентрацията и мозъка, защото сега запо4на да стои пред телевизора и да гледа анимации и филми , преди изобщо не се интересуваш?, по4на да рисува ве4ер, преди лягане в леглото, ина4е няма никакъв на4ин да я мотивираме, пиши букви, то от три азбуки, разноглед да станеш, но копира все по-добре! аз ли4но съм доволна, още пове4е живеем в район, където рибата е лукс и много рядко може да се намери, освен тон-консерва!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия