Кърмене от една гърда

  • 1 422
  • 6
Здравейте, ще карам направо към проблема. Бебчо е на почти месец, но поради разранено и възпалено зърно на едната гърда, лекарят ми забрани да кърмя от нея, докато не се оправи, поради опасност от предаване на инфекцията на бебето. Вече втора седмица кърмя от една гърда, а другата изцеждам, доколкото мога (тъй като това упражнение не ми се удава особено). При всяко хранене предлагам първо здравата гърда и ако бебето е гладно му давам и от изцеденото количество кърма. Не мога да кажа, че кърмя съвсем на поискване, защото трудно успявам да го будя по-често от около 2,5 - 3 часа. Нищо друго не давам.
Та се чудя, първо, дали по този начин стимулацията на "болната" гърда няма да намалее и в нея да няма толкава кърма, колкото в другата. И второ, мажа болното зърно с Дефламол и горе-долу се пооправи, но по ареолата остават малки, много ситни пъпчици, а мястото е подуто и при кърмене е много болезнено. Дали това не е кандида, или нещо подобно и как бих могла да го лекувам, тъй като очевидно Дефламола не помааг за това?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Мога само да те успокоя, че дори никога да нямаш мляко в едната гърда пак можеш да кърмиш успешно. Има доста майчета във форума, които по една или друга причина кърмят само от едната гърда, а има и такива, които кърмят близнаци-т.е. на всяко бебе се пада по 1 гърда.
Иначе, мисля, че като почне да суче бебето и от "проблемната" гърда то само ще се погрижи да я стимулира и ще започне и тя да произвежда повече мляко.
Относно проблемите ти с гърдата мисля, че няма да е лошо да се консултираш с още един лекар, а отделно може да потърсиш и някоя от майките, които завършиха кърс за консултанти по кърмене-има закована тема.
Виж целия пост
# 2
  От една гърда определено може да се кърми. Въпроса е дали се налага. Какъв точно е проблема и защо лекаря смята че при директно кърмене от гърда има опасност от заразяване а при изцеждане не. Продължавай да изцеждаш проблемната гърда, а после когато всичко е наред с често слагане на бебчо да суче от нея нещата ще се урегулират. Дори да не произвежда колкото другата не е проблем.
Виж целия пост
# 3
При мен разранено беше зърното 8 месеца, излекува се и сега вече 3 месеца кърмя без проблем. Мазала съм с какво ли не, помогна ми Фусидин - лекар ми го изписа. Ходих къде ли не, мазах се с всякакви неща.. каквото съм прочела. За една седмица, даже за 3-4 дни имах значително облекчение.
Имах стафилококи, бебето също, но не съм спирала да кърмя от проблемната гърда.
Виж целия пост
# 4
Аз излизах с едно майче, което кърмеше с едната гърда съвсем успешно - около година, но само защото на нея и писна, не защото и намаля кърмата. Само че "пълната гърда беше 2 размера по-голяма от празната  Shocked после като спря всичко се нормализира:-)
А за разраняването... незнам, консултирай се с някой за второ мнение. Аз също имах проблеми през първите месец-два, дори се е случвало да установя, че кърмата е смесена с кръв, но педиатъра ми казваше, че не било проблем. Тогава помня, че се мазах с Ланолин, пробвах и с тези "насадки" за гърди на Авент (мисля, че ги водят за плоски зърна, но вършат горе-долу работа и при разранени зърна) ... общо взето накрая нещата се нормализираха постепенно. Но не съм спирала да кърмя и от 2те гърди, макар че беше доста болезнено на моменти Cry
Виж целия пост
# 5
Доскоро кърмих с изкуствено зърно,защото  и аз имах разранено зърно.Пробвай Peace
Виж целия пост
# 6
И аз бих те посъветвала да направите посявка от зърното (след като не минава, предвид че не кърмиш директно от него, и то вече втора седмица, значи има сериозно възпаление) и да потърсиш друг начин за лечение. Има куп средства, които могат да се прилагат - лекар ще прецени най-добре какво е подходящото, но е добре преди това да се направи посявката, за да не се изписват неща на сляпо. Ако този лекар не те удовлетворява с предписанието си, е разумно да потърсиш второ мнение - работа може да ти свърши педиатър, мамолог или кожен лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия