Мога ли да кърмя, докато съм болна?

  • 5 654
  • 11
Това ми е въпросът. Rolling Eyes
Не пия силни лекарства, само парацетамол засега.
Чудя се дали да не му размразявам кърма, за да не го заразя, ако е заразно.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай.Кърми си спокойно.Не само,че можеш,а дори е и хубаво да го правиш,защота предаваш антитела на бебчо и то е предпазено от болестта.Не бива да кърмиш само ако минеш на силни лекарства,за които пише,че не са съвместими с кърменето.Аз скоро бях болна и пих Аугментин-пише,че е ок-кърмих си и всичко се оправи без проблеми за 3-4 дни.
Пожелавам ти бързо оздравяванел
Виж целия пост
# 2
Можеш, да. Някои лекари препоръчват кърмене с маска, ама това на мен ми звучи смешно и абсурдно. Хубаво е, понеже не можеш да пиеш лекарства, поне да си починеш малко, което значи да изнамериш някой, който да се занимава с бебе когато не го кърмиш. При нас ситуацията е такава: аз напоследък все съм болна, а зверчето си е съвсем здраво, дет се вика - изсмукало ми е силите. Айде, оздравявай бързо!!!
Виж целия пост
# 3
Да, дори е желателно да кърмиш, просто е неизбежно бебето ти вече е било в контакт с вируса, също както и ти. С кърмата обаче ще го защитиш от разболяване. Аз вече съм се разболявала 3 пъти, кърмих без да спирам и 3-те пъти. От цялото семейство само кърмачето не се разболяваше или изкарваше болестта много, много леко!
Виж целия пост
# 4
Да, дори е желателно да кърмиш...

Предаваш антитела.. И аз се разболях няколко пъти, даже маска не слагах и си обгрижвах детето съвсем спокойно. Той не успя да се зарази!  Wink
Бързо оздравяване!  Hug
Виж целия пост
# 5
Да, дори е желателно да не спираш да кърмиш. Щом пиеш само парацетамол няма проблем. А маска няма смисъл да слагаш - бебчето е било в контакт с твоите бацили доста преди да се усетиш, че си се разболяла. Не се притеснявай - кърмата го предпазва от тях.
Виж целия пост
# 6
да можеш
2 пъти бях ужасно настинала- с адска хрема
кърмих без да се притеснявам
нищо й няма
Виж целия пост
# 7
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 8
За да не отварям нова тема да попитам и аз - също съм яко болна. Кърмя си, но док каза, че ако не се подобрявам 2 дни, може да се наложи да пия антибиотик (Аугментин). Въпреки, че нямало проблем да се кърми, се притеснявам. Кажете случвало ли се е на някой и това ли е най-подходящия антибиотик.
Виж целия пост
# 9
Съвсем скоро бях болна и точно Аугментин ми изписаха, за да мога да продължа да кърмя  Peace
Виж целия пост
# 10
Парацетамола не е проблем за кърменето. Дажо като кърмиш предпазваш бебечето от болестта.
Виж целия пост
# 11
Може да кърмиш и спокойно си пий антибиотика  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия