Светли обувки от велур/набук. Как ги почиствате?

  • 35 202
  • 22
 Имам обувки, които са на практика бели. Лошото е, че не са лицева кожа, която се почиства много лесно, а са велурени. Съответно не знам как да ги почистя  Confused Ако ги изпера в пералнята ще ги захабя. На химическо дали мога да ги дам?

Надявам се да не ми преместят темата, защото дефактно не съм много сигурна, че е за тук...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Имам ботуши от велур и ги пръскам с един срей за велур и набук, от Метро съм си го купувала.
Виж целия пост
# 2
Ама светли ли са? Моите са бели и имат остра нужда от почистване..  Tired
Виж целия пост
# 3
И ние имаме един спрей за велур.Чисти...

Но в пералнята не те съветвам да ги пускаш .Велура ще стане един твърд,ужасен.Аз вече си разхитих едни много хубави обувки така-и за нищо не стават вече.

Ако не- ги дай на химическо.Поне ще си сигурна...

/Аз за това никога вече не купувам такъв тип обувки. Crossing ArmsМНого са трудни за подръжка. Whistling/
Виж целия пост
# 4
е, как почиства този спрей?Пръскам и какво правя с мръсното?Търкам ли го, какво го правя?  newsm78  Embarassed

Аз още като си ги купувах си давах сметка, че ще ми е зор да ги почиствам, ама си казах"Ако трябва ще летя с тях, няма да вървя по земята и пак ще си ги купя.." Ама..пак се изцапаха и сега се чудя какво да ги правя  ooooh!
Виж целия пост
# 5
Ами да-той става на пяна-търкаш с гъбичка или четка...после оставяш да изсъхнат.
Виж целия пост
# 6
Имам много светло бежови ботуши от велур. Почиствам ги със спрей за велур и четка за велур и набук. Четката изглежда ето така
Виж целия пост
# 7
Ама светли ли са? Моите са бели и имат остра нужда от почистване..  Tired
Е моите са кафеви, не са бели.
Напръсквам ги със спрея и после след 5 минути някъде ги забърсвам с парцал  Peace
Но не с четка. Може би може и с четка   Thinking
Виж целия пост
# 8
Имам много светло бежови ботуши от велур. Почиствам ги със спрей за велур и четка за велур и набук. Четката изглежда ето така


За пръв път виждам подобни четки...  Thinking От къде мога да си купя такива?  newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз имам много светло бежови ботуши от естествен велур и не мога да ги почистя добре по никакъв друг начин освен в пералнята!
Виж целия пост
# 10
Аз имам светлосини велурени обукви. Мия ги на чешмата със сапун и четка, после си изсъхват.
Виж целия пост
# 11
Аз имам светлосини велурени обукви. Мия ги на чешмата със сапун и четка, после си изсъхват.

И стават на кора  Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
Не стават newsm78 Само като изпрана хавлиена кърпа без омекотител, но така или иначе нямам избор.
Виж целия пост
# 13
Не стават newsm78 Само като изпрана хавлиена кърпа без омекотител, но така или иначе нямам избор.

Ми да де, кора  Crossing Arms

Аз имах неблагоразумието, навремето, да изпера едни сини обувки в пералнята и после танаха точно както описваш. Сега тези белите(знаеш ги- Ексти-то), не ми се рискува да ги мокря и да станат като тривка  Tired
Виж целия пост
# 14
първото нещо което излезе след като написах 'набук, обуки' в google беше тази тема..

аз имам същия проблем.
обувките са светло кафяви, след един два кални дни и дъждове..стана много неприятна история
въпреки че няколко пъти ги търках с четка и вода..ефект почти нямаше..образуват се нещо като тъмни петна, които сякаш просто не иззсъхват..иначе да, имам подобен спрей (нещо от рода на..trekking oil protector), напръсках обувките веднъж (понеже съм простак и и разни метереологични условия оказаха ефект - етикета на флакона изчезна безвъзратно)..но пръскам от околко 20см (така пишеше), интересно е че при мен не се получава пяна...нямам представа колко време да изчакам пред да ги метна с четката?..и въобще като ги търкам трябва ли само с вода или и с няква пяна, сапун или нещо подобно ?

имам малкоо страшното опасениe, че ще се лиша от тези си обувки мамка му..ии понеже май не видях конктретно решение на авторката на темата..ъъ..отворен съм за всякакви идеи, предложения, критикита и злобни заяждания Stuck Out Tongue
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия