Сладкиш с кафе

  • 1 137
  • 10
За любителите на кафето предлагам това лесно сладко изкушение:

Coffee Squares

Необходими продукти:
1/2 чаша масло или маргарин
1 и 1/2 чаши кафява захар
1 яйце
1 и 1/2 чаши брашно
1/2 чаена лъжица сол
1/2 чаена лъжица сода
1 чаена лъжица ванилия
1/2 чаша топло кафе
1/2 чаша шоколадов чипс (или натрошен шоколад)

Начин на приготвяне:
Разбийте маслото/маргарина със захарта до пухкав крем, след което добавете яйцето и разбийте отново. Тогава прибавете и останалите продукти, без шоколадовите парченца и излейте сместа върху намазнена тавичка (9x13").Отгоре поръсете с шоколада.
Печете в предварително загрята фурна на 180 градуса за около 30-35 минути.
След изпичане, оставете да изстине и нарежете на квадрати.
Да ви е сладко! Grinning


Снимков материал:

Виж целия пост
# 1
СладкиШа иzглежда супер, а аz си умирам zа такива с кафе, само дето Т° на печене не е ли много висока? НаШата фурна може само до 250°  Rolling Eyes?
Виж целия пост
# 2
И аз се озадачих като прочетох 350 градуса.
Форумът, от който взех рецептата е американски...предполагам, че тяхните фурни са устроени по различен начин.
Аз пека повечето сладкиши в умерена фурна на 180 градуса.
Виж целия пост
# 3
И аз се озадачих като прочетох 350 градуса.
Форумът, от който взех рецептата е американски...предполагам, че тяхните фурни са устроени по различен начин.
Аз пека повечето сладкиши в умерена фурна на 180 градуса.


sladunka_medunka, точно защото сайта е американски са имали в предвид, че са 350°F  ,а  не 350°C  Wink.  Не че фурните са различни ( e различни са, но по други показатели..). Тъй, че в случая 350°F =180°C  ! Редактирай рецептата и вместо 350 пиши 180°C .
Виж целия пост
# 4
Аз обожавам кафето и със сигурност ще го пробвам това сладкишче
Виж целия пост
# 5
Ох кафе и цигарка сутрин........ Embarassed
този сладкиш ще го направя непременно
Виж целия пост
# 6

Ох кафе и цигарка сутрин........ Embarassed
И аз съм така  Embarassed
Сладкиша изглежда страхотно и ще го пробвам задължително.
sladunka_medunka, благодаря за рецептата   bouquet
Виж целия пост
# 7
Цитат
sladunka_medunka, точно защото сайта е американски са имали в предвид, че са 350°F  ,а  не 350°C

Знам, че по принцип не означават температурата в градуси, но в рецептата изрично беше посочено "degrees"...може би са объркали.
Все пак благодаря за пояснението Eli===   Wink
Виж целия пост
# 8
Цитат
sladunka_medunka, точно защото сайта е американски са имали в предвид, че са 350°F  ,а  не 350°C

Знам, че по принцип не означават температурата в градуси, но в рецептата изрично беше посочено "degrees"...може би са объркали.
Все пак благодаря за пояснението Eli===   Wink


 hahaha  Не си разбрала какво исках да кажа ! Има разлика м/у градуси по фаренхайд и градуси по целзии, изглежда обаче ти това не го знаеш.. В Америка градусите са по фаренхайт... Сложи да печеш 30-35 мин. сладкиша на 350 по целзии и ще видим какъв въглен ще получиш...Така, 4е поправи рецептата, за да не се бъркат хората !
Виж целия пост
# 9
Цитат
sladunka_medunka, точно защото сайта е американски са имали в предвид, че са 350°F  ,а  не 350°C

Знам, че по принцип не означават температурата в градуси, но в рецептата изрично беше посочено "degrees"...може би са объркали.
Все пак благодаря за пояснението Eli===   Wink

тъй де, пак са degrees, но на друг чичко  Laughing наистина оправи рецептата, защото ако не бях се зачела надолу доста щях да се чудя как да го пека  Peace
Виж целия пост
# 10
сладкиша изглежда страхотно, а и не изглежда сложен за изпълнение  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия