Обърнат режим на нощно хранене

  • 392
  • 2
От две седмици насам дъщеря ми която е на 4 месеца започна да яде основно през нощта. От втория месец сме изцяло на АМ, тя винаги си е имала нощно хранене, но си ядеше и през деня. Случи се така, че се разболя и имаше силна хрема дори се наложи лечение с АБ заради бактерии в носа. В началото си мислех че не яде през деня заради проблемите в носа и че поради затрудненото дишане /въпреки капките за нос/ й е трудно да яде. От 2-3 дена насам състоянието й значително се подобри, благодарение на лечението, обаче тя продължава да отказва хранене през деня. На практика от 8 вечерта когято си ляга до 8 сутринта когато става яде 5 пъти а през деня само веднъж на обяд към 12-13 часа. Мъчим я и през другото врме например в 10 часа или следобед към 17 часа обаче отказва да яде, а преди да се случи да се разболее имаше няколко вечери, в които дори не се беше будила да яде през нощта, а през деня на интервали от 2 1/2 часа си хапваше. Дайте съвет как да сменим режима така че да си яде нормално пак през деня. Не съм пробвала да захранвам още мисля че ни е рано, защото до скоро имахме силни колики.
Виж целия пост
# 1
Незнам за сега дали ще можеш да и го обърнеш-тя сама ще си се вмести пак.
Виж целия пост
# 2
И при нас имаше нещо подобно след като ни изписаха от болницата след раждането - през нощта се будеше да яде, а през деня си правеше дългата пауза. Ние сме на АМ от 40-тия ден - аз правех така - през деня я будех да яде, а през нощта, когато се будеше, й давах вода или биберон-залъгалка. Знам, че много от мамите във форума ще възроптаят срещу подобно отношение към детето, но аз през деня не мога да спя! Не знам дали това, което правех, помогна, но сега детето спи по цяла нощ, през деня също дремва за по половин - един час след всяко хранене и всичко е ок!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия