Как да го накарам да спи......

  • 607
  • 9
Момичета дайте съвет как да го накарам да спи нощно време . Става въпрос за това.Последното ядене ни е в 23.00 часа и като се наяде няма заспиване до кам 3-4 часа.И няма никакжо значение дали е спал преди това или не.Снощи яде в 20:00 часа и от тогава до следващото хранене не спал , точно преди да се наяде едвам гледаше и аз си казах е сега ще се спи  Grinning да ама не познах заспах ме в 3:00 часа.Като цяло през деня спи , носи има и дни в които си седи буден , но това не оказва влияние на нощното спане.Мисля че просто си е обърнал режима само че не знам какво вече да направя.А няма колики защото от 3-4 дни давам едни хомеопатични капки и незнам дали има ефект от тях или вече ни отшумяват но въобще не ми е плакал като да има колики.А няма начин да бъркам защото той много се дере и се изпъва като лък.А сега нощно време като се наяде първо си рита с краката и ръцете и си издава някакви звуци сам на кревата и това около час някъде и след това почва да крънкя да го гушнеш и като си мислиш че е заспал и го словиш на леглото се едно го побиват тръни отвара едни очи и пак отначало #CrazyВече полудях от не спане.Помогнете моля ви. Embarassed
Виж целия пост
# 1
Нашата мома за това спи при нас  Grinning
Цицата и е под носа,детето доволно а и мама се наспива.Така сме откарвали и до 13:00 на обяд.
Нямам сили да ставам и да се занимавам посред нощите  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Според мен бебо бърка деня и ноща. Много е малък още за режим но може би да пробваш да правиш определени неща едно след друго, като баня, масаж, мляко. Затъмнена ли е стаята където спи? През деня го оставай малко по-малко да спи и се стреми стаята да е светла, говори му повече с по-игрив глас. През ноща като доиде време за спане не му говорете много или му говорете тихо, знам ли и аз нещо да му подскаже че е време за спане. Пробвай също временно вариянт да спи в слинг или при теб докато се научи да спи нощно време и после вече ще се научи да си спи и в леглото. И ние нинахме през какви ли не периоди докато започнем да спим нормално. Давам ти само някакви насоки дано нещо ти е полезно защото малките бебчовци си имат винаги собствено мнение по въпроса за съжаление  Hug
Виж целия пост
# 3
Обърнали сте режима ден - нощ. Звучи ми познато това. Голяма "веселба" пада. Не съм чела дали го кърмиш, но бих ти препоръчала преди храненето (вечерното) да го поразсънваш, за да се нахрани както хората и да може да се успокои и да заспи. Ако суче вяло или в полусънно състояние, съвсем естествено е да не може да се успокои и да заспи. Повече носене и занимавки през деня и не бързай да въвеждаш "последно хранене" вечер, ако има нужда да си хапва през нощта - храни си го. Нас ни мъчеха зверски колики и самоцокането го успокояваше. НИЩО друго! А и бебоците с колики не правят разлика от болката в коремчето от глад и тази от самите спазми от коликите, така че, се получава омагьосан кръг. Ти се стремиш да то приспиш и успокоиш, особено ако си привърженичка на теории  от сорта "да му почивало коремчето през нощта" и пр. небивалици  Sick, а Човекът просто иска мама (и да Ама! Mr. Green)
 Wink
Виж целия пост
# 4
   Вече са те, посъветвали да пробваш да го на храниш независимо  от часът.
    Но въпреки това ,ако прави същите номера ще те посъветвам да присвиваш бебо в количка.
   Аз правех така.Изнасях количката на терасата ,то облечено за сън ,но завито много / все пак е студено/От свежия въздух бързо заспива и я оставям докато се убедя че спи дълбоко ,едва тогава я местя.
  Правех го в продължение на два -три месеца .Няма страшно да привикнат.Когато стана още по студено  постилах пътека за количката до леглото заспиваше там и я премествах.Мястото ми беше ограничено така ,че не движех количката просто отварях прозореца за свеж въздух.Неусетно свикна да заспива в нейното си легло, но задължително на отворен прозорец 5-10 мин
  Така беше миналата зима ,сега нямаме нужда от хитрини.
Виж целия пост
# 5
Моето бебе беше така първият месец - цяла нощ будува , цял ден спи. Постепенно нещата си дойдоха на място .Просто трябва търпение.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря момичета.Ще пробвам едно по едно всичко , дано нещо помогне.
Виж целия пост
# 7
     И при нас беше същата история само че се появи малко по-късно на 3-4 месеца и не в 3ч, а заспиваше и в 5-6 сутринта         И ние бяхме полудели какво да правим, мислех си че си е обърнала деня с ноща защото пък спеше до късно на обяд и ние с нея, нямаше друг начин да оцелеем    Постепенно нещата се пооправиха след 3-4 месеца и сега си ляга в 24:00часа и става в  9 сутринта, през деня спи един максимум два часа, а понякога и по 40минути    Не знам какво да ти кажа ние просто се примирихме и чакахме да отшуми този период   Всичко сме опитвали и не помогна    Твоето бебче е много малко и не можеш и да го будиш по-рано сутрин това може да помогне но по-нататък    Другия вариант е да го взимаш при теб в леглото но не знам после как ще се отървеш като свикне за това не е решение    Подобри опитай да промениш нещо в режима на хранене и спане, а пък може и да не си дояжда ако е само на кърма попитай педиатъра с какво да го дохранваш, чувала съм че на някои майки кърмата не е достатъчно хранителна и бебоците колкото и да сучат все са си гладни - помисли и за това     Желая ти успех дано да намериш решение newsm10
Виж целия пост
# 8
ох и на мене това ми звучи познато.първия месец и ние бчхме така заради коликите.ще отмине имай сили.знам че сега ти звучи абсурдно, ама...минава. намери някой да е с него една нощ или единследобед зада се наспиш .един път на седмицата да е пак е от полза
Виж целия пост
# 9
А възможно ли е бебчо да е свикнал с носенето и ласките вечер и да не иска да спи без тях?
Ако случаят е такъв, ти препоръчвам постепенното намаляване до разумен минимум. В babycenter.com има няколко такива техники, една от тях използваме ние успешно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия