болки в таза (опашната кост) и милгамма

  • 11 317
  • 8
 здравейте, въпросът ми е към тези които са имали болки в таза през бременността- предписа ли ви вашият лекар милгамма? каква дневна доза приемах те? и колко време (дни, месеци) пихте лекарството?
 аз съм бременна в 22 седмица. получих болки преди десетина дни. след консултация с докторката ми започнах три пъти дневно да гълтам по една таблетка и сега се чувствам добре. забравих обаче да я питам колко време да го пия- до спиране на болките или до края на бременността. контролният ми преглед е чак след две седмици, а и не знам да ли тогава ще получа отговор. до скоро ме тъпка, не съм сигурна колко основателно, с разни други боклуци (папаверин и дуфастон) без да ме прегледа на ехограф и без да имам оплаквания (като изключим кървенето в 7та седмица и престоя в болницата). на всяка консултация съм питала защо, докога и т.н. обяснения няма само едно- така/ докато трябва. не ми се пият лекарства просто така по принцип.
ВАШИЯТ ОПИТ ще бъде от голяма полза за мен и за това ВИ МОЛЯ да го споделите!
Виж целия пост
# 1
на никой ли не са му изписвали лекарства за болките в таза? аз доколкото разбрах е много често срещано оплакване, а от опит знам, че е доста гадно. нищо ли не предприемате за да облекчите състоянието си?
Виж целия пост
# 2
Аz имах такива болки. Получих ги обаче към 25 г.с. Бяха ужасни, едва ходех. Не ми предписаха ниЩо. Цяла бременност пиех магнеzий и конкретно zа теzи болки ми каzаха да трая. Костите се раzтягали и нямало как да ми помогат. След около месец болките  иzчеzнаха така както и се бяха появили.
Може би и твоите така Ще иzчеzнат. Успех.
Виж целия пост
# 3
Мацка, кървенето в 7ма седмица или в която и да било никога не е безобидно, така че не си мисли, че докторката предписва лекарства за собствен кеф. Колкото до болките в кръста и аз имам, но не са нетърпими и не съм питала за лекарства.
Виж целия пост
# 4
на никой ли не са му изписвали лекарства за болките в таза? аз доколкото разбрах е много често срещано оплакване, а от опит знам, че е доста гадно. нищо ли не предприемате за да облекчите състоянието си?


Нищо не съм предприела и пила за болките в таза.
Виж целия пост
# 5
Аз бях много зле -започна се от опашната кост, но после окуцях сериозно - в 6-7 месец.
Гинеколожката ми само поклащаше глава и казваше, че е нормално и не ми предписа нищо, така че лекарството милагамма не ми говори нищо.
Направих, обаче, бърза справка в интернет ( http://www.biogenesis-antiaging.com/p128/Benfotiamine-(Milgamma- … product_info.html)  и доколото виждам препоръчват по време на бременност да се приема само при сериозен дефицит на Вит Б1 и да се спре приемът веднага щом дефицитът е преодолян).
http://www.woerwagpharma.lt/eng/e-milgam-100.html - тук пък казват, че е ок.
Предполагам, че лекарката си знае добре работата, така че най-добре и позвъни и се уточнете дали да продължиш или спреш.
Тъй като аз не само изпитвах болки, но и изобщо не можех да ходя  се обърнах към лекар- мануален терапевт, който се съгласи да ме обработи в 7ия месец и проходих отново  Grinning ( оказа се, че имам тазова асиметрия, от която идва проблема).
За съжаление болката в симфизата ( връзките отдолу, които държат тазовото дъно) не се повялияха от манипулацията, тъй като са на хормонална основа, но поне ходех нормално. Препоръчвам моята мануална терапветка горещо, но за съжаление разбрах оня ден, че си е счупила ръката и сега не работи.
Виж целия пост
# 6
Болки в таза имам от както забременях, дори преди да разбера , че съм бременна и болките продължават и до днес.Но не съм пила никакви лекарства.  newsm78
Виж целия пост
# 7
 благодаря за отговорите smile3525
при мен от като пия милгамма болките изчезнаха (напълно за 2 седмици).
teamea споненава че лекарството се препоръчва при недостиг на витБ1.  аз не пия витамини за бременни и сигурно съм имала нужда от няколко дози newsm47
Виж целия пост
# 8
малко инфо за заитересованите от лекарството- цитат от листовката приложена в опаковката.
една таблетка съдържа 50мг мастноразтворим витамин Б1 и
250микрограма Б12 + стандартни помощни в-ва от сорта на нишесте, лактоза, желатин, восък и др. подобни.
изписва се за поддържащо лечение на различни неврологични заболявания, невралгии, въпаления на нерва(неврит), херпес зостер, лицеви парези, увреждания на сърдечния мускул в следствие на недостиг на витБ1; ревматични оплаквания, мускулни болки; при симтоми на преумора вследствие от претоварване на организма в период на възстановяване.
витамините от грБ не се прилагат само, за да отстранят състояния на вит. дефицит. във високи дози притежажат много по- разширени фармакологични свойства, които обясняват аналгетичния и регенеративния ефект на милгамма
цената на лекарството е около 43лв за опаковка от 100 таблетки.
аз си го купувам на блистери по 20 хапа за 8-9лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия