Още за кекса.

  • 2 444
  • 25
Чудя се как се променят хората.Едно време за мен беше немислимо да правя любов без "разгряване",сега предпочитам да действам по същество,без много милувки и целувки предварително.Само при мислъта за пподобно нещо започвам да се отегчавам.Вие на ТИ или ВИЕ сте с любовните игри?
Виж целия пост
# 1
Е без любовна игра какво правим.....на ТИ съм smile3521
Виж целия пост
# 2
Според зависи Sunglasses  Но като се замисля, има нещо такова... май намалява нуждата с времето. Или просто няма време за подробности Thinking
Виж целия пост
# 3
А, аз кекса го бъркам с приставката на пасатора. Ама все ми изгаря пусто, много ми е силна фурната.
Виж целия пост
# 4
пък аз не мога да правя кекс, малка съм още Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Когато фурната е силно нагрята, го мятам набързо Crazy
Ако ли не бааавно и старателно отделям белтъците от жълтъците и бъркаааам ли бъъъркам - АМ Flutter
Виж целия пост
# 6
Когато фурната е силно нагрята, го мятам набързо Crazy
Ако ли не бааавно и старателно отделям белтъците от жълтъците и бъркаааам ли бъъъркам - АМ Flutter
Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
Според мерака и ситуацията  Laughing
понякога ми се ще да се лигавим и дразним до безкрай,понякога желая ГО веднага  Laughing
Виж целия пост
# 8
Според мерака и ситуацията  Laughing
понякога ми се ще да се лигавим и дразним до безкрай,понякога желая ГО веднага  Laughing

 Peace
Виж целия пост
# 9
Зависи от много неща как ще изпечем кекса Laughing.....
Понякога РАЗГРЯВАНЕТО е доста кратко, , друг път е нормално дълго.....
Виж целия пост
# 10
Така и не ми се получава тъпият кекс. Пробвала съм няколко вида и все излиза клисав или спаднал, никой не иска да го яде после.
Виж целия пост
# 11
Още ли го печете този кекс... В този подфорум все се чувствам на 100 години - кексът отдавна съм го омесил, изпекъл, изял, а трохите - на врабците.
Виж целия пост
# 12
Така и не ми се получава тъпият кекс. Пробвала съм няколко вида и все излиза клисав или спаднал, никой не иска да го яде после.

А ти жълтъците как ги биеш? А белтъците? Хубаво трябва да ги разбиеш, инак спихва кексът.
Виж целия пост
# 13
Зависи колко си на зор, бе.
Човек знае две и двеста.
Виж целия пост
# 14
Времето за приготвяне на кекса обикновено е силно ограничено. А пък трябва да пазим и рецептата в тайна от подрастващите. Рядко остава време да премеря точно брашното, да настържа и малко лимонова кора за аромат, да погледам някое филмче на Иван Звездев...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия