Колики-докога?

  • 1 283
  • 15
Синът ми е на 4 месеца и пет дена, а все още сме със силни колики. На изключително кърмене сме. Не съм го захранвала, не съм давала плодови сокчета. Наддаваме умерено /роден - 2950, на 4 мес - 6000/. Кърмя го долу-горе на 3 часа. При всяко кърмене след първите 5-6 мин. става много неспокоен, започва да се присвива, да плаче. Успокоявам го като го друсам в кунгуру, при което той се унася леко и продължава да суче. Понякога това се повтаря 3-4 пъти на кърмене. Вечер заспива много късно, нощем спи неспокойно, буди се често, но по-лесно се успокоява като му дам да суче. Пробвала съм Саб симплекс, Бейбинос, хомеопатия, чайчета на ХИП и др. Сега му давам само Саб симплекс. Може ли някой да ми каже до кога ще продължи този кошмар?
Виж целия пост
# 1
Точно време няма и всичко си зависи от детето.Въоръжи се с търпение,защото след коликите идват и никнещите зъбки,а понякога там нещата са още по-.................. newsm45
Виж целия пост
# 2
Много време вече ви карат коликите  Sad нашите до 3м. и минаха.Ани имаше колики вечер след сукане и я успокоявах, като я слагах на корема си,без да суче повече. И за 10-15 мин. минаваха  и после заспиваше и нямаше повече.А като и давах да суче, като имаше колики минаваха по -бавно.Но при всяко бебе е различно.....
Виж целия пост
# 3
Точно време няма и всичко си зависи от детето.Въоръжи се с търпение,защото след коликите идват и никнещите зъбки,а понякога там нещата са още по-.................. newsm45
Peace аз също съм чувала че коликите при момченцата били по дълги , но винаги има изключения
Виж целия пост
# 4
Моят син има все още колики,слаби,но има,а е почти на 5 месеца.Сега чакам зъбите да почват.Дано ви преминат по-скоро коликите.
Виж целия пост
# 5
И ние вечер сме така,но аз си мисля,че са зъби,защото като му дам Панадол спи много по-спокойно.
Виж целия пост
# 6
Синът ми е на 4 месеца и пет дена, а все още сме със силни колики. На изключително кърмене сме. Не съм го захранвала, не съм давала плодови сокчета. Наддаваме умерено /роден - 2950, на 4 мес - 6000/. Кърмя го долу-горе на 3 часа. При всяко кърмене след първите 5-6 мин. става много неспокоен, започва да се присвива, да плаче. Успокоявам го като го друсам в кунгуру, при което той се унася леко и продължава да суче. Понякога това се повтаря 3-4 пъти на кърмене. Вечер заспива много късно, нощем спи неспокойно, буди се често, но по-лесно се успокоява като му дам да суче. Пробвала съм Саб симплекс, Бейбинос, хомеопатия, чайчета на ХИП и др. Сега му давам само Саб симплекс. Може ли някой да ми каже до кога ще продължи този кошмар?
[/quote
]а като го сложиш в кенгурото уригва ли?Марти е на същия режим и имахме същите проблеми,сега вече не го оставям докато не се уригне след ядене-носила съм го на рамо и по 1час и то посред нощ,след това вече е спокоен.
Виж целия пост
# 7
Момичета, точно щях да пускам същата тема - няма такова нещо, че при момичетата коликите били по-малко и по-слабо изявени, напротив при баткото си бяха точно до 3 месец и всичко свърши, като че никога не е започвало, а сега при малката - еми то милото се дере като че ли го колим и то започва от 8 часа ве4ерта та чак до 12ч и нищо не помага, купили сме всички известни БГ и от чужбина капки, но не нищо не помага. А навсичкото отгоре аз се ограничавам и почти нищо не ям и не пия нито сокове, млечни продукти и какво ли още не, защото ми казаха че от тях се дразни стомахчето. Е нали при кърмачетата нямало толкова колики ?! Shocked
Виж целия пост
# 8
Защо не пробваш да спреш капките?Те допълнително затормозяват,ако коликите започнат да отщумяват.
Виж целия пост
# 9
Хмммм  newsm78
gabche казваш, че при всяко кърмене детето е неспокойно.
Дай Боже ДА НЕ СЪМ права! Praynig Но защо не проверите с педиатърката за лактозна непоносимост. Мнооого рядко се среща, ама все пак. Щом като е при всяко кърмене явно не е от храна, защото все пак хапваш различни неща. Да не би нещо в кърмата да го дразни. Я лактоза, я нещо друго.
Дано да е по-безобидния вариант - просто да сте с по-тежки колики, които все пак с времето ще минат.
Виж целия пост
# 10
Хмммм  newsm78
gabche казваш, че при всяко кърмене детето е неспокойно.
Дай Боже ДА НЕ СЪМ права! Praynig Но защо не проверите с педиатърката за лактозна непоносимост. Мнооого рядко се среща, ама все пак. Щом като е при всяко кърмене явно не е от храна, защото все пак хапваш различни неща. Да не би нещо в кърмата да го дразни. Я лактоза, я нещо друго.
Дано да е по-безобидния вариант - просто да сте с по-тежки колики, които все пак с времето ще минат.
През нощта не се дразни, дори кърменето го успокоява. Досега не се ограничавах от никакви храни, освен от прясното мляко и отчасти от млечните произведения. Отскоро обаче спрях да хапвам шоколад и шок. изделия /обожавам ги/. Ще видим дали ще има ефект.
Виж целия пост
# 11
Търпение скъпа!КОликите отшумяват сами.
Виж целия пост
# 12
упойващо?!?Симетикона!!!!!Ти ме разби.....има достатъчно информация по какъв механизъм и как премахва газовете симетикона,той изобщо няма никакво отношение към упойките...не заблуждавай така хората
Виж целия пост
# 13
През нощта не се дразни, дори кърменето го успокоява. Досега не се ограничавах от никакви храни, освен от прясното мляко и отчасти от млечните произведения. Отскоро обаче спрях да хапвам шоколад и шок. изделия /обожавам ги/. Ще видим дали ще има ефект.
Слава Богу тогава едва ли някаква физиологична непоносимост. Май си уцелила от тото по-ревливо детенце. Хубавото е, че колики все някога ще минат. А до тогава - търпение и кураж.
Бъдете здрави! Hug
Виж целия пост
# 14
Бях чувала, че да до края на 3ти началото на 4ти. Но прочетох на скоро тук, че бебето на една от мамите имало колики до 6ти месец  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия