крем Дипломат

  • 1 475
  • 2
често го правя за гости, защото става ефектен и вкусен.
продукти (за около 12 чаши): 1л. прясно мляко, 11 суп. лъжици захар+ 1 ч.чаша, 5 яйца, 5 препълнени лъжици брашно, 2 ванилии и 2 суп. лъжици какао
приготвяне: разбиват се 5 жълтъка с 11 суп. лъжици захар и 5 суп. лъжици брашно и малко вода (за гъста каша). изсипва се в 1л. врящо мляко като се бърка. докато е горещ се разделя на половина и в едната половина се слагат ванилиите, а в другата какаото. така се получава жълт и кафяв крем.
белтъците се разбиват на твърд сняг. 1 чаша захар се разтопява на карамел и се изсипва върху белтъците на тънка струя, като се разбива силно. получава се бял крем.
в чашките се нарежда първо белия крем, после кафевия, после жълтия и отгоре пак белия.може да се украси с ядка или каквото имате под ръка.
обикновено за домашните любимци правя половината доза и пак става доста като количество.
Виж целия пост
# 1
Това истинския крем Дипломат ли е ? Аз търся един ама пусто как му беше името..приготвя се със сметана и сурови яйца май  newsm78
Виж целия пост
# 2
ами всъщност не знам кой е истинския крем дипломат. тази рецепта я знам под това име  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия