Въпросче за тестостерона

  • 617
  • 3
Преди малко ми пратиха по мейла (модерна работа  Laughing ) последните изследвания. Повторния тест на пролактина ми пак е в граници, слава богу. Прогестерона също е в норма. Тестостерона, обаче е завишен - 3.07 nmol/l при норма 0.22 - 2.9. Голямо повишение ли е това? Потърсих наляво-надясно и видях, че този хормон е свързан и с наднорменото тегло, което аз си имам в изобилие. Утре ще ходя при лекарките да видят изследванията, но ако някой знае дали е сериозно завишението ще съм благодарна, защото съм притеснена.
Виж целия пост
# 1
На мен не ми звучи тревожно. Съвсем леко е повишението. На мен така ми беше леко завишен другият "мъжки" хормон - андростендионът, и гинеколожката и ендокриноложката бяха единодушни, че няма място за тревога. Но за всеки случай ако искаш потърси лекарско мнение.
Виж целия пост
# 2
Сутринта ходих при ендокриноложката и гинеколожката. Ендокриноложката ми каза, че за момента освен строгата диета, не е нужно да предприемам нищо. Барбова обаче, ме посъветва да пия Диане за 3 месеца. Не, че нивото на тестостерона е такова, че със сигурност да не мога да забременея, но каза, че при всички положения противозачатъчните, заедно с диетата за намаляване на теглото ще нормализират нещата и ще имам доста по-големи шансове. Отделно спомена, че съотношението на 2 от другите хормони не било идеално, въпреки че били в норма. Та в момента мисля дали да почвам противозачатъчните веднага или да си дам още няколко месеца за опити...
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Tintiri-mintiri
Та в момента мисля дали да почвам противозачатъчните веднага или да си дам още няколко месеца за опити...


Сигурно ти е трудно да вземеш решение по този вапрос.  Ако опитите ти да забременеш са от скоро може би е разумно да продължиш още няколко месеца. От друга стана, лечението на  лекия хормонален дисбаланс може да се окаже доста полезно и кратката почивка от бебеправенето да доведат до очквания резултат. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия