БНД - приятел и съвместно гледане на 2 малки деца. Шансове?

  • 1 698
  • 15
Та това ми е въпросът. Как да си останем приятели и след раздялата. Вината е моя. Има и трети, който се набира да помага, но съм сигурна, че и сама да съм - ще се справя, просто не искам да продължавам да живея с този мъж. Как да се разделя културно и да си останем приятели за отглеждането на децата? Разликата в годините с БНД е 18г, ако това има значение. Мнения?
Виж целия пост
# 1
Трудно...
Мъжете хич не са благородни, ако се почувстват изоставените те /както и жените де/.

А иначе - вината никога не е само на единия.  Naughty Гледай да се движиш по ръба и да не нараняваш самолюбието му.  Peace
Виж целия пост
# 2
Мда,  трудно, особено ако той още иска да живее с теб, а ти не...хм и тази разлика също ще има значение- за него вероятно ще е много по-трудно да започне отначало, ако изобщо го направи....Та, ако има шанс, той е много да му щадиш егото...
 
не казваш защо вече не го искаш, малки са ви децата, нещо бързо сте се разлюбили Hug
Виж целия пост
# 3
Абе има една приказка за душата в рая..ама...
А терминът "съвместно отглеждане" го разбирам като отглеждане под един покрив...
И ти не знаеш ли как да останеш приятел с него?
И ИМАТ значение 18-те години разлика, за съжаление.
Мението и решението трябва да бъдат твои.
Кураж и успех!  Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря за мненията, бракът е на 13-14г. не е от скоро, децата са малки, просто така се случи. Проблемът ми е, че той ще се бори за тях до последно, това му е животът просто.
Виж целия пост
# 5
Какво значи ще се бори за тях? Ти ще му пречиш ли да ги вижда и да контактува с тях, че да се налага да се бори?
Ако държи на децата те са начина да вкараш отношенията ви в някакви рамки. Измислете начин да не са ощетени от ничие внимание.
Виж целия пост
# 6
Какво значи ще се бори за тях? Ти ще му пречиш ли да ги вижда и да контактува с тях, че да се налага да се бори?
Ако държи на децата те са начина да вкараш отношенията ви в някакви рамки. Измислете начин да не са ощетени от ничие внимание.

Разбира се, че няма да преча, даже искам да ги вижда. Въпросът е, как да направя, че да не се озлоби към мен и да не ги настройва против мен. Някак да си поделим грижите и отговорностите, както и възпитанието. Въобще, много работи искам.
Виж целия пост
# 7
Ами ние как да кажем точно как.То това от вас зависи. Rolling Eyes
Сега в развод ли сте?
Виж целия пост
# 8

не, в странно статукво живеем
Виж целия пост
# 9
Ами той знае ли, че ти искаш да се развеждаш?Така да задам тогава въпроса си?Коментирали ли сте развод, как ще протече, по взаимно съгласие, правила след това, бла-бла-говорила ли си с него з атова?
Виж целия пост
# 10
Ами той знае ли, че ти искаш да се развеждаш?Така да задам тогава въпроса си?Коментирали ли сте развод, как ще протече, по взаимно съгласие, правила след това, бла-бла-говорила ли си с него з атова?

Да, говорили сме много пъти. Но, винаги е имало злобни изявления, даже преди няколко месеца той ходи на консултация с адвокат и резултатът беше, че адвокатът му казал, че ще се борят до край, за деца, имоти, всичко. Беше много доволен, докато не му казах "а какво очакваше да ти каже адвокатът".
Виж целия пост
# 11
Дали ще останете приятели с БНД за съвместно отглеждане на децата зависи изцяло и единствено от вас и вашата добра воля. Ако БНД се е нахъсал и не иска да се развеждате - просто няма начин да го направиш да е миролюбив.
Можете да започнете с преговори с елементи на висша дипломация. Гледай в тях да не доминира думичката "АЗ" понеже дразни другата страна. Опитвай с"НИЕ" и "най-доброто решение за всички нас" - така показваш позитивност при преговори. Аз лично така съм преговаряла с БНД при положение, че той е бил страната, която си тръгва. Накрая даже и той призна, че съм го финтирала така, че моите решения са станали точно неговите желания по даден въпрос. Мисля, че само така можеш да постигнеш едно относително приятелско разделяне без крайно драматични изцепки като от латино сериали.
Виж целия пост
# 12
... адвокатът му казал, че ще се борят до край, за деца, имоти, всичко. Беше много доволен, докато не му казах "а какво очакваше да ти каже адвокатът".

Адвокатът му е казал това, което той е искал да чуе... Макар че ако беше дошъл при мен щях да му кажа други неща.  Crossing Arms

Аз използвах детето. Първо почти не обсъждах нашите отношения и вина. Щом сме решили да се разделяме значи няма какво повече да говорим. От там насетне говорех само кое е най-доброто за детето. От време на време опреснявах, че аз лично не искам нищо и не се нуждая от нищо, НО ДЕТЕТО... Играй му на струната, че той е добър баща и не би навредил на децата си... Как мисли, че ще им се отрази една война м/у родителите им?
Виж целия пост
# 13
здравей ИМленче
съжалявам да те видя тук...но честно казано преди време когато чат пат пишеше за някои повърхностни проблеми, се досещах и за по-дълбоки
съжалявам, че след обрбата да се справите...не се е получило
не знам дали да се радвам за третия...но като те познавам - вярвам че и сама ще се справиш
уви по др не мога да дам съвет, освен да се довериш на сърцето си и да се опиташ да подходиш към него като към малко дете - гарантирам, че и така ще се държи...ако успееш в името на децата да запазиш ТИ добрия дон на всяка цена...вярвамслед време това ще даде желаните резултати и той ще види как са нещата и той ще почне да се старае
но ще му трябва много време а ти ще трябва да изтърпиш доста
желая ти късмет и сили...другто ще се нареди

целувки и прегръдки и след като раздялата е факт - желая ново начало което и да не е леко - поне да е с щаслив край за теб и децата
прегръдки
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви, момичета! Ще видя какво ще излезе от цялата тази работа. Много се радвам, че получих конструктивни съвети, за което отново ви благодаря. Късмет на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия