Bihte li mi pomognali s informaciq za "mitohondrialnata mutaciq?

  • 659
  • 1
 Zdraveite:-)Imam blizki s dete na  godinka,chiqto diagnoza e "mitohondrialna mutaciq".Znaq samo,che e genetichno i mnogo rqdko sreshtano otklonenie v razvitieto  harakterizirashto se s hipotoniq na vsichki muskulni grupi.Az sam rehabilitator i pravq vsichko,koeto bi moglo da se napravi s kineziterapiq,no te i  vsichki blizki na semeistvoto tarsim novi vazmojnosti za vazstanovqvaneto na deteto.Ako znaete neshto poveche ,pishete.Blagodarq vi:-)
Виж целия пост
# 1
Здравейте!
Аз съм майка на две деца които имат такава (засега) диагноза. Едното е на 6,8 другото е на 1,8.
Като правихме генетичните преди време всички казваха да си имаме второ дете и че ще е здраво но сбъркаха.
И така имам въпроси към вас- това първото дете ли е на семейството? Какво може да прави?
Нашите слънчица са доста немощни. С много рехабилитация баткото може да крачи с помощ под мишниците. А малката засега само се обръща, надяваме се скоро да започне да седи. И двамата не говорят и са на памперс.
Изписаха им витамини и разни добавки от които за сега не виждам голяма промяна.
Къде откриха тази мутация на детето? Предполагам в Имунологията в София?
Ако решите може да ми отговорите и на Лични.
Ако имате нужда от още инфо - пак пишете.
Ние не сме ходили в чужбина. Само разни доктори са пращали материал за изследване във Франция, Германия, сега чакаме от Белгия и Милано...
Дълго чакане се оказа.
успех ви желая и много търпение и кураж.

пп.децата за които пише в подписа ми също са с такава диагноза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184640.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия