Не иска да дъвче

  • 932
  • 15
Здравейте.Момичета искам съвет моята госпожица не иска да дъвче храната.Вече се виждам в чудо как да я накарам и на ясла вече ходи и там по същия начин.Що се отнася до солети гризки такива неща ги дъвче обаче храна не.Ако може дайте ми съвет.
Виж целия пост
# 1
И ние имахме същия проблем , но като тръгна на ясла го решихме  Rolling Eyes Криси и солети не можеше да дъвче , дори и царевични пръчици, но постепенно се научи . И сега прави номера с храната - не я дъвче , а я гълта като пуйче и току виж се е задавил и я повръща  Sad в чуду се виждаме вече .Това го правят според мен , защото така им  е по-лесно newsm78 Аз му я поднасям на попара , а съпруга ми недоволства - казва, че за това така правел , защото му е по-лесно да я гълта направо.Аз все се страхувам да не се задави и не му я давам цяла  #Cussing out Например снощи правех грах с картофи и месо , намачках му я с вилица и като попара му я дадох, след което храната се гълташе направо без да се дъвче и накрая я повърна , защото му застана на гърлото. Съпругът ми твърди, че ако съм му я била дала като цяло картофчето и месото -щял да дъвче . Вече и аз незнам Whistling Така, че не се притеснявай , не сте само вий така Hug
Виж целия пост
# 2
И аз мисля,че на яслата ще се научи.Там децата гледат другите и правят същото,така,че след време ще започне.Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 3
Няма начин да не се научи!
Виж целия пост
# 4
ivalina73 абсолютно като вас.Мачкам с вилица ,като и застане на гърлото по-лесно да го изплюе вместо да го сдъвче.А в някои случаи и повръща.Дано както казвате на яслата да се научи.Днес госпожата ми каза,че не дъвче,страх ги било д аи дават плода за десерта,примерно ябълка щото можело да стане беля и да глътне някое парченце без да сдъвкано.Надявам се там покрай децата да се научи,все пак тя ходи от една седмица.
Виж целия пост
# 5
И сина ми доста късно започна да дъвче, мисля че при него беше свързано и със злоядството му.
Все пак всички се научават с течение на времето.

За яслата - да и настъргват плодовете не могат ли?
Имам близка, която работи в ясла и там дават ябълките настъргани. Ако имат по-малки дечица им пасират храната. Така че изисквай да не я лишават, а да и я дават по подходящ начин.
Виж целия пост
# 6
и при нас е така ,ще следя темата,за сега няма напредък може би като тръгне на градина,защото яслата ще я прескочим  Sad
Виж целия пост
# 7
Сина ми също до скоро не искаше да дъвче, но вече се научи.Обяснявах му всеки пък как мама и татко дъвчат и колко е по-вкусна храната като е  сдъвкана, нагледно показвах как се дъвче и взе, че се получи.Използвай това, че в тази възраст децата копират всичко , което видят.Ако успееш да привлечеш вниманието на детето ще постигнеш положителен резултат, само малко търпение трябва
Виж целия пост
# 8
Ще се научи, не се притеснявай! Тежък период ви е, но ще премине и това. Няма човек, който да не се е научил да дъвчи, нали така?!  Laughing
Виж целия пост
# 9
А какво прави? Плюе ли храната? Дъщеря ми като беше по-малка с по-големите парченца храна. Тук ми дадоха съвет да пробвам със странично хранене - с лъжичката слагаш храната в блузката, а не върху езика и такае по-лесно за детето и постепенно свиква да дъвче.
Виж целия пост
# 10
Все едно, че чета за моето дете. На 2 год. и 1 мес. сме. Готвеното яде само пасирано- яхния с кюфтенца, пресно зеле с пиле, мусака и ..... всичко гладко пасирано. Иначе е абсурд - задавяне, вадене на месото от устата, плюене, повръщане  smile3514 - приказка без край. Обаче кебапче, кис.краставичка, домат, банан,картофки от Мак Доналдс и др. отделно поднесени храни дъвче и яде с апетит. Аз оставям на времето - ще се израстне този проблем, може би децата ни са злояди и не обичат готвено. newsm78
Виж целия пост
# 11
Търпение му е майката. Ще се научи.
Виж целия пост
# 12
Не си сама.....
Всичко, което и предложа с лъжица трябва да е идеално пасирано....ако не е го плюе веднага....затова още пасирам....
А иначе салам, краставица и др. подобни си ги хапва нормално, но манджите и супите неиска....
Виж целия пост
# 13
И моят син е същият.Въобще не иска да дъвче и направо гълта всичко.Опитах се да му давам да дъвче, да го прилъгвам и тн., и в крайна сметка започнах отново да пюрирам всичко за него Grinning
Дано не стане по - зле Embarassed
Виж целия пост
# 14
Благодаря ня всички за отговорите.Ние може и да спадаме към графата злояди,защото освен ,че не дъвче не яде и никакви зеленчуци,плодове.може би това е свързанос дъвченето нали трябва да се дъвчат и е по-трудно.Аз не пасирам освен в краен случай,мачкам с вилицата на каша да стане и така давам,но ако е останало едно малко парченце се дави и плюе,а ако и заседне някъде и повръща всичко и така пак отначало.Иначе солети,бонбонки,гризки си ги дъвче без проблем,но що се отнася до храна не.Гълта директно.а това не е добре и за стомаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия