? за глътнатите неща

  • 10 128
  • 7
здравейте мами
знам , че имаше преди такива теми ,но ненамирам и затова направо ще питам
Предполагам , че малечка може и да е глътнала на телефона крачето(малки кръгли гумички). Абе може и да се е затрило нейде ама за се шашкам  #Puppy dog
 Та въпроса ми е до колко времеда я следя ,там дето да не заседна някъде по дихателните и пътища?
Много объркано стана, но се надявам да сте ме разбрали и да се отзовете
Виж целия пост
# 1
по дихателните със сигурно не е заседнало, а за хранопровода виж до 1- 2 дни трябва да го изкара. В последния брой на "Моето бебе и аз" м.февруари , бр.23  има интересна статия по въпроса какво да правим , ако детето е глътнало някъкав предмет .
Виж целия пост
# 2
Аааа, как ще заседне по дихателните пътища..... Confused  Ако това недай боже стане, би трябвало да разбереш веднага. Ако я е глътнала няма страшно, това е гума, не е остра. Следи в памперса (ако изобщо я е глътнала де..)
Аз съм чувала, че ако предмета мине по хранопровода после няма страшно.
Виж целия пост
# 3
Привет!

Твоето детенце,до колкото разбирам е на 11месеца и си мисля,
че не би глътнало такъв предмет,а по-скоро би го изплюло.
Моят син,който е на 1,3г все още плюе,дори някои парченца от храната,а да глътне нещо ,което не става за ядене-Не!
Освен това ,такова нещо не остава незабележимо.Все щеше да  установиш някаква разлика в поведението му.
Най-малко да го боли коремчето,защото това все пак е чуждо тяло....поне така си мисля Thinking
Ти намираш ли някаква промяна?
Виж целия пост
# 4
На моята приятелка синът и глътна наскоро монета от 1лв. Показвал някакъв фокус на другите деца в училище... Монетата излезе благополучно в тоалетната. Малкият нито се оплакваше от болки в корема, нищо. Но той е на 11 години. Не знам как би се отразило на толкова малко бебче гълтането на чуждо тяло, какво би било поведението на детенце и т.н. Дано все пак гумичката от крачето на телефона да се е загубила някъде из къщи, а не в коремчето на бебче.
Виж целия пост
# 5
Ние в моента сме пред същата дилема дали е глътнала ли не винтчето на една обичка!?!
Посъветвахме се с педиатърката и тя каза че не е необходимо да пущаме ренген /предмета е метален и ще се види на ренген/, това е мънико нещо без острета, които могат да се забият в червата и детето ще си го изкара само! Ние също не сме сигурни, че го е глътнала или се е запиляло някъде!
На моята приятелка детето беше глътнало копче и нямаше проблем изходи си го юнака!
Виж целия пост
# 6
е бали го е глътнала или не ще разберем като следим на  изхода Toilet  Grinning
и аз си мисля , че не би глътнала толкова голям предмет защото още  храната и е намачкана и като и попадне нещо по голямо следва едно бъркане в устата, вадене на 'голямото пърче'
 Притесних се снощи, но днес сме ОК
 Успех и на другия гълтач Grinning , и да си изкарате безаварийно това което може и да не сте глътнали Mr. Green

 Днес като говорихме с майка ми за това , че се стихме как племенничката ми беше глътнала рестото от магазина, таман 2-3 монети. Изходи си ги детето всичките Mr. Green  Ама тогава и викахме 'касичка' Grinning
Виж целия пост
# 7
Няма страшно дори да е глътнала. Синът ми беше на година и два месеца когато глътна пластмасова капачка(видях го как си я пъхна в устата и докато му отворя устат го чух да я преглъща), кръгла, в диаметър колкото две стотинки но по-дебела. Личната лекарка каза че до три дни трябва да я изака, но като отидохме след третия ден в Пирогов ни казаха поне две седмици. Изака си я сам. А по нищо не личеше че я е глътнал, ако не го бях видяла нямаше да разбера докато не я изака.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия