Гаден номер на търговците

  • 1 799
  • 23
Не знам от колко време има изискване търговците да поставят етикет на български върху вносните стоки. Дотук добре. Така и трябва да бъде. Но.... Търговците пак успяха да опорочат хубавата идея. Почти всички слагат лепенките с българския текст ТОЧНО върху етикета на английски език. А обикновенно върху стоката има описания на няколко езика. Но нашите тарикати не поставят лепенката върху арабския или китайския текст, а точно върху английския който е разбираем за повечето българи. Много гаден и подъл номер.
На мен отдавна ми прави впечетление, но скоро наистина се ядосах. Става въпрос за хранителна стока която скоро исках да си купя. Естествено етикета беше пак върху английския текст и го закриваше изцяло въпреки че имаше място да се сложи върху още 10 езика на които беше написан етикета. Тоя път обаче се заинатих и започнах да отлепям етикета. И то не беше лесно. Ама накрая успях да открия малко английски текст със съдържанието на храната. И какво да видя... На българския етикет не беше описано и 1/10 от съдържанието на храната. Бяха спестени сумати Е-та и консерванти. С една дума доста неща бяха "спестени" от съдържанието на стоката. И това не е за пръв път. Това е редовен номер на всички търговци.  Close
Виж целия пост
# 1
Борисе, да те светна и за още един гаден номер на търговците.А именно да слагат етикета с цената върху срока на годност, отбелязан на опаковката.
Виж целия пост
# 2
Никога не купувам стока, на която не мога да видя съдържание и срок на годност.
Виж целия пост
# 3
Още един гаден номер: Някои производители слагат етикет с грамажа, дата на пакетиране и срок на годност. В някои големи магазини лепят върху този етикет техен. Познай дали грамажа и срока на годност съвпадат с този на производителя.
Виж целия пост
# 4
Още един гаден номер, прилаган предимно в големите супермаркети:
По-старата стока се избутва отпред на стелажа, а новата се нарежда отзад.
Виж целия пост
# 5
Да, гаден номер е. Тъй като обикновено владея поне още един език от изброените, ми е все тая. Така че - учи езици или отлепяй на пара.
Виж целия пост
# 6
Никога не купувам стока, на която не мога да видя съдържание и срок на годност.

което отнема часове пазар, на всяко да погледнеш и прочетеш... Tired
Виж целия пост
# 7
Пак изпадаме в спора за качеството на стоките, както в темата на Стоян Laughing
Там някой ме обори, че било абсурдно да четеш и следиш всичко на етикета...
Аз съм свикнала да чета и следя етикетите, пазарувам бързо.
Виж целия пост
# 8
И какво да видя... На българския етикет не беше описано и 1/10 от съдържанието на храната. Бяха спестени сумати Е-та и консерванти. С една дума доста неща бяха "спестени" от съдържанието на стоката. И това не е за пръв път. Това е редовен номер на всички търговци.  Close

А че Е-тата и консервантите на са ли същите и на арабски? Абе вие що не владеете арабски, да ви питам?
Не бях обърнала внимание, че лепват етикетчето точно върху английския. Но наистина, в къщи съм разлепяла етикетче, за да видя какво пише отдолу.
Виж целия пост
# 9
Стеф, аз пък не успявам, въпреки че се старая... ooooh!
Виж целия пост
# 10
При мен може би става бързо, защото съм си набелязала какво от къде да го купя - някои стоки купувам само от кварталния супермаркет, други само от Метро. И предварително знам кое точно да следя. Например, кафе купувам само от Метро, като гледам само срока на годност и винаги изваждам задна кутия. От кварталния магазин - по-малотрайни стоки, само на определн производител. та мисълта ми е, че някак си по план пазарувам и се улеснявамс предварително заучен сценарий Blush
Виж целия пост
# 11
Борисе, да те светна и за още един гаден номер на търговците.А именно да слагат етикета с цената върху срока на годност, отбелязан на опаковката.
Ааа това вече е забранено и подлежи на санкциониране ако се оплачеш.
Още един гаден номер: Някои производители слагат етикет с грамажа, дата на пакетиране и срок на годност. В някои големи магазини лепят върху този етикет техен. Познай дали грамажа и срока на годност съвпадат с този на производителя.
Това е когато е сменена цената или баркода не минава на касата,но етикет на магазина не може да се извади със задна дата, а ако има разминаване в кантарите,то е минимално.
Още един гаден номер, прилаган предимно в големите супермаркети:
По-старата стока се избутва отпред на стелажа, а новата се нарежда отзад.
Нормално,иначе ще се затрупа по старата дата с нова и ще остане там докато й изтече срока.
Виж целия пост
# 12
Поне храната се опитвам да следя.
Гадняри са. Особено в търговска верига "Фантастико".
И аз не бях обърнала внимание. Сигурно щото не говоря английски и се ориентирам по руския надпис  Laughing
Виж целия пост
# 13
Друг гаден номер-наредени стоки, сложени цени за килограм (пр. плодове, зеленчуци). И измежду тия стоки сложена някоя, на която цената и е за половин килограм или за 100 грама. Ако не си наблюдателен лесно може да изгориш.

Или-на рафта сложена една цена, а в програмата на касата е заложена друга, естествено по-висока.
Виж целия пост
# 14
Друг гаден номер-наредени стоки, сложени цени за килограм (пр. плодове, зеленчуци). И измежду тия стоки сложена някоя, на която цената и е за половин килограм или за 100 грама. Ако не си наблюдателен лесно може да изгориш.

Или-на рафта сложена една цена, а в програмата на касата е заложена друга, естествено по-висока.
Ако има разминаване с обявената цена,търговецът е длъжен да ти продаде стоката на по-ниската ,за своя сметка/според закона за защита на потребителите/ . Просто малко хора си знаят и си търсят правата. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия