Отрицателен резус фактор-рискова ли се води бременността по документи?

  • 1 514
  • 13
В амбулаторния лист диагнозата е с номер Z 3 4 0 и е заведена като нормална. Майката е с отрицателен резус фактор, в действителност бременността не би ли трябвало да бъде заведена като рискова?

моля, който има инфо да помага.  Praynig
Виж целия пост
# 1
Мога да помогна само със статия: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/67/
Виж целия пост
# 2
и аз съм с отрицателен резус фактор и не са ме водили като рискова, пускаха ми на 3 пъти изследвания за антитела и това е което се прави повече от на другите бременни
Виж целия пост
# 3
и аз съм с отрицателен резус фактор и не са ме водили като рискова, пускаха ми на 3 пъти изследвания за антитела и това е което се прави повече от на другите бременни
и при мен така, също и при втората бременност.
предполагам че рискова би могла да се води втора, трета без направена профилактика след първото раждане или аборт
Виж целия пост
# 4
Мисля, че не се води рискова. Особено ако е първа бременност. Важно е при раждане или аборт да се бие ваксината.
Виж целия пост
# 5
Първата бременност не се води рискова.
Виж целия пост
# 6
и аз съм с отрицателен резус фактор и не са ме водили като рискова, пускаха ми на 3 пъти изследвания за антитела и това е което се прави повече от на другите бременни

Само ще допълня,че веднага след ражданията ми биха някаква инжекция /в момента не се сещам как се казва/, която преди това ми бяха казали да си я купя.
Виж целия пост
# 7
и аз съм с отрицателен резус фактор и не са ме водили като рискова, пускаха ми на 3 пъти изследвания за антитела и това е което се прави повече от на другите бременни

Само ще допълня,че веднага след ражданията ми биха някаква инжекция /в момента не се сещам как се казва/, която преди това ми бяха казали да си я купя.
АнтиД-гамаглоболин е инжекцията.
Бременност с отрицателен резус фактор не се води рискова ако е първа бременност или бременност след бит антиД-гамаглоболин.
Виж целия пост
# 8
Не се води рискова, само се полагат допълнителни изследвания по време на бременността
Виж целия пост
# 9
Ако жената е пол., а мъжът отр., това проблем ли е ??
Виж целия пост
# 10
Доколкото zнам това не окаzва роля. Затова се иzследва и само факторът на жената.
Виж целия пост
# 11
Бременността не се води рискова, както са написали и другите майчета, би трябвало само по време на бременността да ти направят поне веднъж изследвания за антитела и много е важно след раждането да ти бият ваксина още в родилното отделение. Аз като раждах преди 2 години, беше безплатна, но доколкото разбрах още тогава, въпрос на късмет е дали ще плащаш или не /около 200 лв. беше да я купиш/, защото за всяка болница има определен лимит и ако не стигнат ваксините, си я купуваш. Сега може да не е така, не знам.
Виж целия пост
# 12
Ако жената е пол., а мъжът отр., това проблем ли е ??
не, не е проблем Peace Само когато майката е отрицателен резус фактор тогава, и то не бих казала че и тогава е проблем защото цялата бременност се наблюдава и се правят тези изследвания за антитела.
Виж целия пост
# 13
Не са ми я водили рискова, нито първата, нито втората.
Може би ако открият антитела става рискова.
С второто доста се притеснявах, но се оказа, че с отрицателен резус като мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия