Имам конкретна питанка за фитнеса

  • 711
  • 11
Здравейте,

Не съм сигурна, че това е подходящото място, където трябва да задам въпроса, но ако модератора прецени, нека я премести.

Дъщеря ми (13г) е решила да ходи на фитнес. Запънала се е като магаре и даже вчера разбрах, че тайно от нас ходи. Тайно, защото аз я заведох лятото в един фитнес и там любезен инструктор ми обясни, че за нейната възраст не се препоръчва този вид спорт. Имало риск за малформации на ставите по време на растеж. Аз естествено забраних да ходи.
Питането ми е имате ли информация, която да потвърди едната или другата теза?   newsm78

Виж целия пост
# 1
Попитай Спайдарите newsm78
Виж целия пост
# 2
Спайдарите????  Embarassed нищо не ми говори това  Hug
Виж целия пост
# 3
Моят син е на 11 едвам го удържам да не идва с мен , когато ходя. Не е препоръчително, ако няма нужда, естествено, особено да се вдигат тежести. Развиват се мускулите, а в момента ставите растат много бързо, по-бързо от мускулите. Така ми обясни ортопед.
Виж целия пост
# 4
Няма нужда, за щастие, но е във възраст, в която надделява суетата и...А не мога да я накарам да смени спорта.
Виж целия пост
# 5
Във фитнеса, където ходя, има няколко деца - по-малки от твоето. Треньорите не ги натоварват много с тежести, а предимно с двигателни упражнения.
В събота мога да питам по-подробно за това.
Виж целия пост
# 6
не са порепоръ4ителни усилените силови анаеробни упражнения, докато  аеробните (пътека, велоергометър, степер, кростренажор) са желателни Simple Smile при деца , които израстват много бързо на висо4ина, дръпват от веднъж , така да се каже, е целесъобразно да се направи ЕКГ с велоергометрия.
Виж целия пост
# 7
Ще ти бъда благодарна, Argun!

В общи линии мнението на моя инструктор се очертава като компетентно.

А колкото до бързото израстване, боя се че нямаме проблем с това, напротив, висока е едва 1,62 м
Виж целия пост
# 8
Спайдарите????  Embarassed нищо не ми говори това  Hug

http://spidersport.com/forum/index.php?sid=9adf8b55d35d3102523011253a129ba0
Виж целия пост
# 9
Всяко нещо с времето си Peace
На тези години децата трябва да се занимават с индивидуални спортове  bouquet
Защото спорта развива не само физиката ,а и дух и дисциплина  bouquet
Виж целия пост
# 10
Всяко нещо с времето си Peace
На тези години децата трябва да се занимават с индивидуални спортове  bouquet
Защото спорта развива не само физиката ,а и дух и дисциплина  bouquet

Общо взето това каза и треньорът с когото говорих в събота.
Виж целия пост
# 11
  bouquet Благодаря!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия