Масло и захранване

  • 1 927
  • 12
В третата книжка Хранене на детето от раждането до 1 година, от онези по РЕП-овете, първата рецепта - картофено пюре ме изуми с два продукта : 1 ч. л. захар и 1/2 ч. л. краве масло.
Имам 2 въпроса:

1. Не е ли твърде рано за маслото, още повече, че смятам да започна захранването с карт.пюре?
2. Мисля да започна след около 2 седмици или да чакам да стане на 6?
Виж целия пост
# 1
Картофено пюре предложих като 3-та храна.Беше от пасиран картоф и АМ.Захар и масло според мен са крайно неподходящи за захранване.Започнах да ползвам мазнина около месец и нещо след като захраних и то зехтин.масло мисля да предложа на 10 мес.,заедно със сиренето.А за захранването,няма проблем да започнеш и сега.Аз започнах на 5 мес.
Виж целия пост
# 2
Естествено, че е рано. Самата книга е пълна с противоречия -в обобщените статии за храненето пише, че не трябва да се дава захар, а всички рецепти са със захар. За маслото е също рано, самото захранване трябва да бъде без никаква мазнина, това няма да навреди на детето по никакъв начин,напротив, ще му помогне да открие вкуса на плодовете и зеленчуците. Месец след това въведи зехтин за усвояване на мастноразтворимите витамини. Зехтинът се усвоява 100 процента, има и незаменими витамини.
Виж целия пост
# 3
Запис - точно тази тема и мен ме интересува и дори щях да пускам такава. И на мен и казаха да започна с картоф с малко масълце. Ок, маслото е много полезно, но още при захранването ли да се почва с него?
Виж целия пост
# 4
Маслото се прави от краве мляко /гениално откритие/. Проблемът е, че в млякото има протеини, които натоварват бебешкия организъм. Пък и защо да натрапваме нашият критерий за вкусно на децата, ние сме длъжни да им предложим най-безопасната за тяхната възраст храна, а не най-вкусната според нас. И все пак, аз самата съм хранена с картофено пюре с масло и да чукам на дърво, нищо ми няма.  Изборът си е ваш.Само, че защо да подлагаме на риск децата си? Има време и масълце да яде, нека стане поне на десет месеца
Виж целия пост
# 5
И аз съм на мнение, че е рано. Аз започнах да слагам зехтин, не масло, някъде към 11-тия месец. После спря да яде пюрета и всичко му готвех със зехтин. На 1 г. и 1 м. започнах да му мажа филийки с масло и нещо друго.

...
2. Мисля да започна след около 2 седмици или да чакам да стане на 6?

Ами както решиш, важното е, че ни започнала от 40-тия ден! Аз бих почакала още месец, включително и от мързел.  Embarassed
Виж целия пост
# 6
И аз винаги съм се изумявала от това да се слага захар и масло в първите храни. По принцип съм крайно против захарта, така или иначе все някога ще прояде сладки неща, не виждам смисъл да се слага в пюретата.

Ами както решиш, важното е, че ни започнала от 40-тия ден! Аз бих почакала още месец, включително и от мързелEmbarassed

 Peace хихи, подкрепям, аз почнах на 5 м., но осъзнах колко по-трудно е захранването от кърменето (което пък в началото ми се виждаше като най-трудното нещо на света).

А за зехтина - в приготвянето на кои пюрета се слага и само в домашните ли? Може ли да се замиени с рапично олио, четох, че е по-добро, защото нямало холестерол
Виж целия пост
# 7
... А за зехтина - в приготвянето на кои пюрета се слага и само в домашните ли? Може ли да се замиени с рапично олио, четох, че е по-добро, защото нямало холестерол

В домашните слагах, защото готовите си изглеждаха мазнички, а и на етикета по спомени май пишеше и "растителна мазнина". За рапичното не зная.  Thinking
Виж целия пост
# 8
Мен също ми предстои захранване.Благодаря на всички ви помогнахте ми с полезни съвети.
Виж целия пост
# 9
Ние се захранваме от около 3 седмици. Въвела съм оризова каша,картофче, моркоф и круша.Картофчето и моркова си приготвях в къщи и не съм слагала абсолютрно нищо само разреждах с кърма. Също смятам че е рано за масло. Мисля да започна да слагам сехтин към 8-мия месец.Но на нас болното място ни е водичката. Започнах вече да и я предлагам но категорично отказва колкото и да съм настоятелна. Имам шанс само ако е с захар. А не искам да и давам захар.Как да я избегна. А има ли максимално естествени пюрета на пазара, в смисъл без добавена захар и мазнини.
Виж целия пост
# 10
И аз съм на мнение, че е рано. Аз започнах да слагам зехтин, не масло, някъде към 11-тия месец. После спря да яде пюрета и всичко му готвех със зехтин. На 1 г. и 1 м. започнах да му мажа филийки с масло и нещо друго.

...
2. Мисля да започна след около 2 седмици или да чакам да стане на 6?

Ами както решиш, важното е, че ни започнала от 40-тия ден! Аз бих почакала още месец, включително и от мързел.  Embarassed

Ох, мен не ми се почва, защото нали се сещаш - започва дългото сбогуване с кърменето!
Виж целия пост
# 11
В част от пюретата на HIPP няма нито захар, нито мазнини. В друга има растителни мазнини, но те според мен не пречат толкова много в един малко по-късен етап на захранване, на Gerber имат без захар и без мазнини или такива  с рапично олио. Други в интерес на истината не съм и купувала, така, че не знам. Веднъж направих опит да дам Ганчев, но като прочетох състава, а и като опитах вкуса, се отказах навреме. Рапичното олио е  също много полезно. Но ние също съм в начален етап на захранване, така че не познавам всички пюрета на пазара.
Виж целия пост
# 12
Да се слага захар е абсурдно. Захар (бяла) не трябва да се дава никога - няма ползи само вреди. С маслото обаче въпросът е по-различен. До две годишна възраст мазнините (особено животинските) са необходими за доизграждане на нервната система и мозъка (по-точно миелиновата обвивка на невроните). Само не знам от каква възраст трябва да започнат да се дават  Thinking При мен този въпрос не е стоял на дневен ред поради късното захранване на дъщеря ми (към 11-ти месец). Сега задължително яде масло всеки ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия