За глупостта и съществуването наречено "живот".

  • 2 415
  • 51
 Без да прокарвам определения, нормално е ми се струва да има по-глупави и по-умни хора. Първите от тях по-лесно и щастливо ли живеят според вас? В смисъл, да не се вглеждат в подробностите, да не анализирт ситуации, да не се впрягат за някакви "житейски простотии"?  "Днес нали има хляб и манджа, другото майната му", нещо в този ред на мисли...
Виж целия пост
# 1
Че глупавите живеят по-лесно, така е. Но дали са по-щастливи, не е сигурно. Завистта и проблемите не бродят само сред умните.
Между другото, да не се впрягаш в разните му житейски простотии и да си кажеш: "Днес нали има хляб и сме здрави, на другото майната му", може да е проява и на висша мъдрост. Зависи кой как възприема нещата.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Сийко, здравето не го намесвай. И глупавите и умните знаят, че е важно.
Виж целия пост
# 3
От една страна те наистина живеят по - лесно, не защото трудностите и битовите проблеми ги подминават,
а защото в по-голямата си част разсъждават първично тип "Днес нали има хляб и сме здрави, на другото майната му"
и не осъзнават ,че всъщност има и други неща към ,които човек трябва да се стреми. А и всеки от нас винаги е щастлив
с цената на известно незнание, следователно колкото си по-прост  -  толкова си по-щастлив  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
следователно колкото си по-прост  -  толкова си по-щастлив  Mr. Green
Не посмях да го формулирам така, обаче ти... Laughing
 Опасявам се, че някои хора умишлено си налагат да бъдат прости. Уловили са някак взаиморвръзката между това да си безхаберен и да съществуваш по-лесно.
Виж целия пост
# 5
  Не мисля 4е първите са по щастливи. Аз съм от вторият тип хора, които мислят,анализират,преживяват всеки един миг,всяка една ситуация и това ме прави щастлив и пълноценен 4овек.
Виж целия пост
# 6
Абе много е филосфко за петък, Касиди, кво ти става?
 Mr. Green
По темата:
Мисля, че и по-лесно и по-щастливо живеят хорицата! Не осъзнават какво не знаят, не им пука що е то Фурла и има ли то почва у нас?, каква е разликата между екстремно и екстремизъм, не им е ясно, че всеки пост остава някъде там и по него могат родата до девето коляно да им проучат...
Това все на първи прочит тук от заглавията. Въобщо не зачекавам по-философски нещата.
Яко му дупе на тоз, дето "Знае, че нищо не знае!"
Виж целия пост
# 7
Според мен хич не им е лесно ... живота им се определя от висши правила, които на нас не са ясни ... разпределение на звездите, цвета на котката, пресякла им пътя, , дали кукувицата кука , докато те са още в леглото , ако забравят нещо, не се връщаят, че няма да им върви ... и купища други простотии, които не само усложняват живота, ами и карат вярващите в тях да живеят в страх и ужас и да изпълняват странни , първобитни ритуали всеки ден

А онези хора , на които не им пука са мъдреци, прозрели същинската вселенска философия.... че ние сме пърхута върху сакото на Бог
Виж целия пост
# 8
следователно колкото си по-прост  -  толкова си по-щастлив  Mr. Green

А обратната зависимост?
Аз като съм щастлива това значи ли, че съм проста?! Thinking
Виж целия пост
# 9
Аз като съм щастлива това значи ли, че съм проста?! Thinking


 Joy Ти си щастлива, а другите са " по-щастливи "  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Тези теми са ми любими, в тях всеки говори за "простите хорица" в трето лице  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
В случая по-интересно е друго. Кой определя кой човек е умен и кой глупав. За да определиш ти Касиди че някой е глупав то ти трябва да си по-умна от него. В същото време на теб кой ти каза че ти си по-умна от даден човек. Ти сама ли се определяш като по-умна или някой друг ти каза. В същото време глупавия човек разбира ли че е глупав и че има по-умни хора от него. И ако някой се мисли за много умен не е ли това проява на известна глупост. Кой от вас може да се удари в гърдите и да каже "Аз съм умен а оня е прост". Има ли по-умни от умните хора и кой е най-умен от всички умни хора. На тези въпроси аз предлагам да се съсредоточим...
Виж целия пост
# 12
 Laughing ... подкрепям Борис и Дона
Виж целия пост
# 13
Хайде не ми лей мозък, а прочети първия пост по темата. Нито съм твърдяла кой е умен или прост, нито съм се причислила към някоя от групите. Познавам и умни и прости хора, това ми е достатъчно за да направя съпоставка.
Виж целия пост
# 14
Ти може да не си се причислила, Кас, но веднага мога да ти предскажа как ще се развие темата  Simple Smile Ще се занижат пост след пост от типа "Оу, да, колко им е лесно в живота на простите хорица, дето си мислят само за ядене, сране, тия три неща, пък аз, дето съм толкоз умна, чюфствителна, софистицирана, ах, ах..."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия