Атодерм или Мустела за суха кожа?

  • 10 190
  • 22
Помогнете ми със съвет и обяснения: Бебето има сухи участъци по лицето и ръчичките. Преди време лекарката ни беше предписала Атодерм(по-доброто) или балсама на д-р Тайс. Тогава намерих балсама. Сега трябва да купувам следваща опаковка, но вече видях и Атодерм, а също и Мустела. Вчера бях в една аптека където ги имаше и двата продукта, но не ми се изясниха:
1. Атодерм и Мустела еднакво действие ли имат?
2. Кой от продуктите на Мустела е подходящ за кожа на лицето на бебе?
3. Аз съм по-склона да пробвам Атодерм, но в аптекарката ми препоръча една туба от 400 мл. и нямаше друго. Аз се чудя - обикновенно в такива големи опаковки са продукти за тяло, а аз основно искам да мажа по лицето на бебе. Бях в една от аптеките на Гален, но аптекарката не можа ди ми даде отговор...Кой продукт от Атодерм е подходящ за бебешко лице и суха кожа?
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Аз съм ползвала Атодерм цинк-100 мл.След като свърши тубата проблемът изчезна.Сухи участъци няма-вече почти година.Атодерм цинк е за зимата,а другият Атодерм за лятото.Това знам.Можеш да си поръчаш крема и в някой козметичен салон.
Виж целия пост
# 2
По препоръка на педиатърката им сестра ми ползва Атодерм крем за племенницата ми, която е вече на 1г. и 7м., а я маже откакто беше бебе на 1м. Маже й лицето и шията. Виждала съм опаковката на крема, но не мога да кажа точно колко мл. беше. Със сигурност, обаче, не беше 400мл-в никакъв случай. Най-много 200мл. да е.
Виж целия пост
# 3
На нас дерматолог ни изписа за сухи участъци и за лицето един сравнително нов продукт- медицинска козметика , който бил много добър.Казва се Menalind sensitive- пише, че е специално създаден за суха и чувствителна кожа, съдържа пантенол, алантоин, вит. Е.(струва  7лв./ 75 ml) Много добре омазнява, да не ти казвам аз колко пъти си мазах ръцете с него Wink
   Но консултирай се с доктора какво е най-подходящо за вашия случей-питай го за тези марки, които се интересуваш, нищо, че ти е казал друго ! Аз така правя!
Виж целия пост
# 4
Аз мога да направя сравнение между Атодерм и Мустела, обаче обикновената Мустела, а не тази за атопична кожа. Значи от Мустелата не съм доволна, кожата на Вени беше много суха и се лющеше, тя не ни помогна. А миналото лято като ползвах Атодерм(но не с цинк, а мляко) кожата му беше станала копринена, но е по-скъпа- една опаковка от 200мл(ако не се лъжа) беше 23 лв. Сега обаче не съм взимала, мажа го с преварен зехтин след баня и слагам във водата за къпане Линола фет олио, вече има ефект.
Виж целия пост
# 5
I dvata sa super izpolzvam gi oste.
Виж целия пост
# 6
От двете мазила, аз лично ти препоръчвам това на д-р Тайс- по-меко е (около10 лв за 100мл). При Гоги Атодерм цинк (100мл-18лв) изсуши и още повече зачерви кожата. Може чистият Атодерм да омекотява кожата...Не знам.
Виж целия пост
# 7
На нас ни казаха че Марти има атопичен дерматит и ни изписаха Линола фет но аз се чудя дали да взема Линола фет или Мустела??Или нещо друго ??
Виж целия пост
# 8
Днес взех Мустела Стелатрия, Дермо възстановяваща грижа. Дано да ни помогне. Обиколих 3 аптеки (всички Гален) и Атодерм, без цинк имаше само в опаковки от 500 мл. Нещо такава опаковка не ми харесва за лице. Вече бях купила Мустелата, когато видях и опаковка от 200 мл. Ако някой се интересува, ще напиша къде го видях.
А Линола Флет бебешка серия ли има? Аз видях само продукти за стягане.
Виж целия пост
# 9
Първо, много козметики имат продукти за суха кожа...но за бебета има само една козметика която е лечебна и която и педиатъра и д-р Мирчев(дерматолог) ми изписаха на рецепта...това е Мустела.Марката е създадена специално за бебета от лекари и е 50-годишна-френска козметика...Ще ти кажа че по принцип няма марка освен мустела която е за бебета и е парвата марка която има лечебни продукти, това я прави наи-качествената и за сега без конкуренция на пазара. Друго което искам да ти кажа е че Стелатрия(крем за сухи зони по лицето на бебето) и Стелатопия-емулсия за лице и тяло (пак на мустела)сам ги ползвала лично на бебо и имаше уникален ефект.Педиатъра ми е от детска клиника а дерматолога ми е светило в лекарската практика-затова знам 4е те ще ми препорачат наи-доброто.Не случаино МУСТЕЛА  се занимава със наи добрите лекари....така че аз сам за нея, пробвала сам и атодерм и липобаза но ефекта беше само за седмица..после пак....
Успех....
Виж целия пост
# 10
марта...и твоя лекар ли е Мирчев..?????той ни препорача стелатопията емулсия а жена ми взе липобаза че е по евтин..,но после се видя че няма да стане и сега сме на мустела...(незабавен ефект).Сега сме само с нея, без никакви кортикостероиди и бози...
Абе френското си е френско...
Виж целия пост
# 11
Марта,продуктите на Биодерма са също ЛЕЧЕБНА  козметика и някои от тях са специално за бебета.Осведоми се ПО-ПОДРОБНО по въпроса,ако обичаш.Атодерм е абсолютен еквивалент на Стелатопия(може би имат много малки разлики).Биодерма също е френска козметика.Както виждаш конкуренцията е на лице.Само ти не си "в крак" с нещата май???Дори имат и продукт за себореен дерматит-ПРИ БЕБЕТА,а също и за алергия от памперси!Мустела да предлагат такива продукти?Съгласна съм за качеството на Мустела,но опитала ли си и друго?Първото не винаги означава най-доброто!И какво всъщност означава най-добро?Това,което за едни е добро-за други не и обратно  Wink
Виж целия пост
# 12
Продуктите на Мустела от серията Стелатопия - за лицето и за тялото, специално за сухи участъци и атопична кожа. Кремчето се казва Creme Emolliente, опаковка от 200 мл. струва 23-24 лв. маже се два пъти дневно. При нас имаше ефект още на първия ден, сега продулжавам по веднъж дневно - след баня да мажа само него. Въпросът е интензивон да се овлажнява раздразнената и чувствителна кожа, а за това цинковете кремове само вредят. Освен това спри да къпеш бебето със сапун всеки ден, ползвай на Линола фет олиото за баня, но не всеки ден.


Не познавам Атодерм.
Виж целия пост
# 13
Пробвала съм върху кожата на сина ми и Атодерм и Мустела. Специално при него по- добър ефект имаше Атодерм.
Въпросът не е в това коя марка е по- известна и кой продукт е по- добър, а как понася съответния препарат на съответното дете и върху какво искаме да повлияем, защото атопичната кожа е много широко понятие- тя може да се дължи на алергени от различен произход- хранителни, механични, химически и др.
Виж целия пост
# 14
Аз съм доволна и от Мустела и от Биодерма,но вторите ги предпочитам.
Ние имахме абсолютно същият проблем - суха кожа ,но само на определени участъци по лицето.
Мазах със д - р Тайс - ефект никъкъв.
Исках да взема на Мустела - но опаковката е голяма,малка опаковка за лице няма.
На Биодерма - същата работа,крем за лице в огромна разфасофка #Crazy
Накрая взех Линола фет - не останах очарована.
Сега го мажа с колд крема на Клоран - и нещата се нормализираха Peace

Марта,продуктите на Биодерма са също ЛЕЧЕБНА козметика и някои от тях са специално за бебета.Осведоми се ПО-ПОДРОБНО по въпроса,ако обичаш.Атодерм е абсолютен еквивалент на Стелатопия(може би имат много малки разлики).Биодерма също е френска козметика.Както виждаш конкуренцията е на лице.Само ти не си "в крак" с нещата май???Дори имат и продукт за себореен дерматит-ПРИ БЕБЕТА,а също и за алергия от памперси!Мустела да предлагат такива продукти?Съгласна съм за качеството на Мустела,но опитала ли си и друго?Първото не винаги означава най-доброто!И какво всъщност означава най-добро?Това,което за едни е добро-за други не и обратно Wink

Абсолютно съм съгласна с теб newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия