Въпрос за подсичането

  • 807
  • 1
Здравейте, Д-р Слънчева!Позволявам си  да ви задам един въпрос на който може би сте отговаряли много пъти, защото за мен ситуацията е необичайна, за съжаление педиатъра ми  не е на разположение в момента, а аз се нуждая от компетентно мнение и съвет.
Касае се за следното -синът ми е на 1 год. и 5 дни. По съвет на педиатъра, а и според препоръките в книгите за отглеждане на деца, на тази възраст преварената водопроводна вода може да замени с трапезна или изворна вода. От 3 дни детето ми пие изворна вода "Девин" с розов етикет, но от вчера се появи силно зачервен обрив по седалището и около ануса. На допир е доста болезнен, не позволява да се почиства механично, дори има болка и при миене с хладка вода. Въпроса ми е дали обрива и подсичането имат връзка със смяната на питейната вода( с която приготвям и АМ ) или е случаен, или пък свързан с никненето на зъбките- Светльо има вече 6 зъбчета, но сега мисля че расте и седмо -отдолу до зъбчето в средата. Друга майка ме посъветва да намажа дупето с разтвор на хума, но не разбрах дали трябва да го оставя намазано до следващата смяна на памперса или да го почистя. Хумата безопасна ли и е и дали  ефикасна?
Благодаря много!
Виж целия пост
# 1
Зачервяването и обривът най-вероятно са свързани поникването на зъбите или с някаква хряна, но не и с водата. Подобен обрив се появява при консумация на цитросови плодове, пюрета от сливи. Можете да го измивате с отвара от смрадлика(2 л. вода и 2 с.л. смрадлика се варят около 10 ин. ) и след това го мажете с кремове съдържащи цинк.(това са белите и по-плътни кремчета тип пенатен).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия