Един по-специфичен въпрос за фурните за вграждане!

  • 3 605
  • 11
Момичета, които имате вече вградени фурни, моля за съвет! Къде са ви монтирани на вас вентилационните решетки на фурните, ако въобще са ви монтирани? На мен искат да ми я монтират в цокъла под фурната / която е на второ ниво/, т.е. искат да ми изрежат дупка в цокъла и там да сложат една решетка да циркулирал въздуха, та да ми се пълни с прахоляк под шкафовете  Crossing Arms Пък и хич не мисля, че ще изглежда добре  Naughty Е да де, ама то сигурно все пак има нужда от такова нещо и се чудя какво да правя  Thinking
Виж целия пост
# 1
мисля, че мястото, откъдето се охлажда е различно за различните модели- при някои отгоре, при други-отдолу. Ако не се спазват изискванията може да ти се повредят съседните шкафове.
Решетки има най- различни - можеш да избереш нещо в тон с цокъла или фурната - инокс, бяло, черно...
За праха не се притеснявай - цялата лайсна е на щипки и много лесно се маха да се чисти отдолу.
Виж целия пост
# 2
Нямам такава, на моята фурна не и трябва.
Виж целия пост
# 3
Изкълвах упътването на печката и по въпроса не пише нищо, има само една скица указваща размерите на шкафа, в който ще се вгражда и там е начертан един правоъгълен отвор в задната част на най-горната плоскост на шкафа, за който отвор е указано че трябва да е 200 см2 и има нарисувана стрелка нагоре. Това трябва да значи, че от там ще става вентилацията  Thinking 
Виж целия пост
# 4
Точно така. При мен има отзад празно пространство, там си циркулира въздуха. Peace
Виж целия пост
# 5
Моята фурна е Фагор, вентилацията става само през горната част на вратата, под панела. Други отвори/вент.решетки няма
Виж целия пост
# 6
И при мен е като на Dame. Нямам решетка, но по моята логика, топлия въздух би трябвало да се изкара отгоре, а не отдолу. Всмисъл, че и без решетка на цокъла, парата ще излиза над и зад фурната.
Виж целия пост
# 7
Моята фурна е Фагор, вентилацията става само през горната част на вратата, под панела. Други отвори/вент.решетки няма

То при 90% от фурните за вграждане, които се продават в момента, има отвор м/у вратичката и панела, вкл. при моята, но въпреки това, на схемата е дадено, че трябва да има отвор и отзад. Дали ако го оставя без отвор няма да наруша нормалната работа на фурната?  newsm78
Виж целия пост
# 8
Най-лесно е да звъннеш в съответния магазин/сервиз и да питаш някой техник. Самите продавачи не са много наясно какво продават, камо ли за такива подробности. Аз преди покупката звънях в Интермаркет, ама на въпроса който им зададох можеше да отговори единствено инж......., дето в  момента отсъстваше, та го търсих няколко пъти докато се свържа.
Виж целия пост
# 9
Точно така. При мен има отзад празно пространство, там си циркулира въздуха. Peace
И  моята е така   отзад  е празното пространство   .Но  всичко  е съобразено  с   самата  кухня..
Като  купувахме  кухнята от Casa  Viva  дойдоха и  всичко си монтираха.Най добре да извикате   техник Hug
Виж целия пост
# 10
а какъв модел ти е фурната newsm78
Виж целия пост
# 11
Всичко  в кухнята ми е   Ariston   .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия