За обичащите омлет -но необичащи пържено.

  • 5 535
  • 21
Това направих онзи ден

Прилича на омлет но не се пържи а се пече във фурната.
Реших да го споделя с вас.
Направих го по следния начин:
Продукти:
печени чушки
яйца
шунка
серене
В тавичка наредих чушките така че малко да се показват извън тавичката (предварително ги разцепвам)като тесто за тарта или пай.По средата изсипах сместа от яйца, нарязана шунка и сирене.Тази част от чушките която се падаваше навън загърнах навътре да покрие яйчената смес отстрани.
Пече се в загрята фурна до готовност.
В тавичката се слага малко олио.
Виж целия пост
# 1
"Звучи" вкусно ще се пробва   bouquet
Виж целия пост
# 2
омлет става и в микровълновата. мъжът ми много не го одобри, но на мен ми хареса, още повече, че е по-диетично и здравословно. пробвай Peace
Виж целия пост
# 3
ние го правим така: яйца, магданоз пове4ко, стърган кашкавал, тон от консерва, каперси, сол, 4ер пипер, малко мляко!в мазана с  олио, тави4ка, се излива и пе4е!
Виж целия пост
# 4
Хихи, аз му викам "Мързеливи чушки бюрек" и го правя без шунка и без да подреждам чушките. Просто нарязвам обърквам и пека..
Много вкусно, бързо, лесно  Grinning
Виж целия пост
# 5
О аз от вчера само това хапвам, само че си правя омлета с кренвирш, печени чушки и Дунавия, не го бях правила до сега с Дунавия но с него става супер вкусно. Peace
Виж целия пост
# 6
Аз по подобен начин направих "паниран" карфиол. Сварих карфиола с оцет и сол. После го наредих в намаслена тава с малко водичка. Запекох леко и залях с яйца и брашно. Определено не е същото като панирания в тиган, но пак е вкусно, а и не е вредно. Peace
Виж целия пост
# 7
мерси за идеята   bouquet  вкъщи много обичаме омлети и винаги ги правя на тиган, нооооо... снощи направих това "омлетче" и беше много вкусно, сложих червени нарязани чушки отдолу, а отгоре ливнах смес от сиренце, кашкавал, яйца и наденичка и просто не ни стигна... а и толкова е лесно, още веднъж благодаря bouquet
Виж целия пост
# 8
омлет става и в микровълновата. мъжът ми много не го одобри, но на мен ми хареса, още повече, че е по-диетично и здравословно. пробвай Peace
как точно го печеш на микровълнова? с грил ли? и за колко време става?
Виж целия пост
# 9
не, моята няма грил. объркваш яйцата със сиренето /кашкавала/ и малко водичка. разстилаш във формичката и за около 5 минути е готово, моята е с мощност 850 максимум.
Виж целия пост
# 10
уха, ще пробвам в микровълнова. диетично звучи, ако спестя кашкавала/сиренето.
Виж целия пост
# 11
Точно същия омлет са ми сервирали в Гърция в няколко хотела на закуска, вместо традиционните бъркани яйца. Вътре имаше шунка, чушка, сирене, маслини и подравки, заляти с яйца и печени на фурна. Доста е вкусно, но си беше мазничко, те гърците си падат по мазното по принцип де  Mr. Green
Иначе рецептата е добра, може да се приготви върху хартия за печене с по-малко мазнина  Wink
Виж целия пост
# 12
аз правя подобно нещо, но пържено Rolling Eyes следващия път ще се пробвам в тава и без това пърженето хич не ми е страст  Mr. Green

иначе обожавам чушки бюрек, но ги правя на фурна, защото ме мързи да панирам и пържа Mr. Green  hahaha
Виж целия пост
# 13
Тази рецепта е точно за мен!  Peace
Виж целия пост
# 14
Това направих онзи ден

Прилича на омлет но не се пържи а се пече във фурната.
Реших да го споделя с вас.
Направих го по следния начин:
Продукти:
печени чушки
яйца
шунка
серене
В тавичка наредих чушките така че малко да се показват извън тавичката (предварително ги разцепвам)като тесто за тарта или пай.По средата изсипах сместа от яйца, нарязана шунка и сирене.Тази част от чушките която се падаваше навън загърнах навътре да покрие яйчената смес отстрани.
Пече се в загрята фурна до готовност.
В тавичката се слага малко олио.
Аз на това му викам "запеканка" и ме научи една братовчедка да го приготвям Heart Eyes
Много е вкусно и може да се импровизира с продуктите Peace
Въпреки това обичам и пържено и си хапвам омлети и на тиган,но естествено на фурната е най-здравословно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия