клостилбегит и цервикална слуз

  • 3 392
  • 23
Момичета, здравейте, като четох какво сте писали за клостилбегита, че сгъстява цервикалната слуз и затруднява преминаването на сперматозоидите, малко се притесних, защото ние втори месец сега ще правим стимулация с клостилбегит и естрофем. Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Ако нямаш спонтанна овулация клостилбегит действа добре, стимулира яйчниците и вероятността за забременяване е голяма.
Виж целия пост
# 2
Ако не си правила тест за проходимост на тръбите, ако мъжът ти не е правил спермограма /в доказана лаборатория/, ако не си изследвана за хламидия и микоплазма и още повече ако имаш спонтанна овулация , изобщо не се захващай с този клостилбегит  Naughty Това лекарство не може да се приема неограничено, така че не стреляй в тъмното. Лали е права, клостила значително увеличава шансовете за забременяване, има много жени, които са успели да забременеят именно след приема му. Но ако някое от гореизброените неща не е наред, просто няма как да стане. Казваш, че ще правиш втора стимулация, а първата как ти повлия, имаше ли фоликули, и колко бяха те? Това, което знам още за клостилбегита е, че изтънява маточната лигавица. Тук естрофема може да помогне, но също така знам, че той, както и дуфастона се приемат само след доказана овулация, иначе я подтискат.
Сподели какъв е случая при теб, от колко време опитвате?
Виж целия пост
# 3
Подкрепям Додичка.
Виж целия пост
# 4
Момичета, чак сега видях какво сте ми писали, че не съм влизала, нямах време. Ами аз имам едно дете на 1г. 8м. Има поликистозни яйчници, след като родих започнах да пия Диане 35 и спиронолактон до преди 4 месец когато решихме да започнем опити за второ бебе. Не сме правили тест за проходимост на тръбите и спермограма, нито излседване на хламидии, не сме боледували от нищо серизоно през тази година и половина със съпруга ми и моята докторка прецени че засега не е нужно да правим някакви други изследвания освен хормоните които изследвахме при мен, бяха ок. Този месец ще направим и спермограма, за всеки случай. Иначе 3 месеца опитвахме спонтанно забременяване но не стана. След това направихме стимулацията. При нея един фоликул се пукна сам, един пукнахме с прегнил. Лигавицата на матката се беше удебелила добре, докторката каза че съм реагирала прекрасно на стимулацията,но бебе не стана. Та това е в общи линии.
Виж целия пост
# 5
Стимулация, без преди това да са направени спермограма и тест за проходимост на тръбите, може да се окаже напразна.....
Непременно направи тези две изследвания и чак тогава мисли за нова стимулация!
Виж целия пост
# 6
Аз нямах проблем с цервикална слуз, но определено много ми мачкаше лигавицата.

И аз ще повторя съветите на всички - Без спермограма и проверка за проходимост на тръбите никаква стимулация.
Успех!
Виж целия пост
# 7
Момичета, здравейте, като четох какво сте писали за клостилбегита, че сгъстява цервикалната слуз и затруднява преминаването на сперматозоидите

няма такова нещо. не е вярно това.
Виж целия пост
# 8
Кломифен цитрат  има антиеcтрогенно действие и повлиява  зле на цервикалната слуз. Известен е така нареченият страничен ефект - "пресъхване".
Разбира се, това не се случва на всеки. Laughing
Виж целия пост
# 9
На мен ми се случваше всеки път,когато приемах Клостил да го имам това "пресъхване",но явно така въздейства на организма ми.
Виж целия пост
# 10
Ами въпроса може да ви се стори тъп, но все пак как ще стане бебе ако няма подходяща цервикална слуз? То излиза че не на всеки този клостилбегит може да повлияе добре. Вие ме хвърлихте в дълбок размисъл, още повече че аз стимулацията вече съм я започнала и смятам да не спирам по средата. Но се чудя има ли нещо вярно в това за сиропа за кашлица, че втечнява секретите и помага и за цервикалната слуз, така съм чела. Та като дойде момента за бебеправенето да взема малко сиропче да пийна. А миналия месец изобщо не ми е направило впечатление какво се е случило с цервикалната ми слуз след клостилбегита...
Виж целия пост
# 11
Говорила съм за това с гинеколога си. При стимулация с Клостилбегит, често гинеколозите изписват по едно прахче АСС 200 - час, два преди полов контакт. По този начин се втечнява цервикалната слуз. Wink
Аз използвам тази рецепта, без да съм правила стимулации. Всеки месец си купувам 3 прахчета, за три дни /около и по време на овулацията/.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 12
едно прахче АСС 200 - час, два преди полов контакт. По този начин се втечнява цервикалната слуз. Wink
Peace
Виж целия пост
# 13
На мен не ми бяха изписали нищо.  Rolling Eyes  Иначе аз съм го пила 3 пъти и честно казано нямам много голям спомен как ми се отрази на ЦС, но като се замисля май наистина нямах толкова обилна ЦС, както обикновено.  newsm78  Бях чела някъде, че приемаето на Клостил, с неговите странични ефекти като намалена или изцяло липсваща ЦС и изтънена маточна лигавица, има смисъл май само ако се прави вътрематочна инсеминация.  Thinking
Виж целия пост
# 14
Ами аз пия есторфем, от 9 до 12 ден включително, а доколкото разбрах той е за маточната лигавица, миналия месец ми беше много добре, явно естрофема беше повлиял положително. А за цервикалната слуз, изобщо не съм забелязала какво се е случило. Но като ходя на фоликулометрия ще питам за тези прахчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия