Кога празнува имен ден Дарина?

  • 5 700
  • 11
Чувала съм, че празнуват на Тодоровден, но не помня защо.
Виж целия пост
# 1
На Тодоровден празуват имена с корен "дар".
Теодор празнува на Тодоров ден, името е еднозначно с Божидар (на гръцки "Теос" - Бог, "доро" - дар, подарък), празнуват Дарина, Дария. 
Виж целия пост
# 2
Извинявам се за тъпия въпрос, но кога е Тодоровден? Гледах вчера православния календар, но не го открих, може би, защото бързах.
Виж целия пост
# 3
Извинявам се за тъпия въпрос, но кога е Тодоровден? Гледах вчера православния календар, но не го открих, може би, защото бързах.

Тодоровден е подвижен празник - църковен празник, празнуван в съботният ден от първата седмица на Великия пост - в съботата след Сирни заговезни и с него завършва Тодоровата седмица.
Тази година е бил на 24 февруари.
Виж целия пост
# 4
Аз мисля, че празнуват на Йорданов ден!
Виж целия пост
# 5
Лилянчо  ,благодаря за изчерпателния отговор!
Аз мисля, че празнуват на Йорданов ден!
А защо?
Виж целия пост
# 6
100% на Тодоров ден. Тодор има значение дар от бога и т.н. вече са обяснили  Peace
Виж целия пост
# 7
На Богоявление-Йордановден-6.01. Имам 2 приятелки Дарина, които празнуват тогава!!! Peace
Виж целия пост
# 8
ДАРИН - подарък (славянски). Дарин черпи на Тодоровден (съботата след Сирница). За 2006 г. това е 11 март.

ДАРИНА - женска форма на Даpин.

Виж целия пост
# 9
Ние мислим на Тодоров дедн да му го празнуваме.Тогава и ги кръстихме - на 24. февруари тази година
Виж целия пост
# 10
Незная, кога празнува Дарина, но Дария категорично си има мъченица Дария -  18. март Naughty
Виж целия пост
# 11
Незная, кога празнува Дарина, но Дария категорично си има мъченица Дария -  18. март Naughty
19 март  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия