Наближава термина. Какво да купя.

  • 1 719
  • 21
Здравейте, мами!
Сигурно ви е познато чувството, че бебето ще се появи, а вие не сте подготвени за посрещането му... Confused Е, така е и с мен, но притесненията ми са вече сериозни, защото при последния преглед докторката каза - "до две седмици"  #Crazy ... А ние от грижи по стягане на ново жилище, някак не усетихме кога дойде времето. До вчера купувахме плочки, ламинати, теразити, борофлекси и други безценности  newsm75 ... и изведнъж се оказа, че за бебето сме подготвени само с едно креватче / което още чакаме да пристигне и, което е без комплект завивки  и пр./ - нищо друго ... нищо!

Моля ви, помогнете ми да изготвя бърз списък с всичко необходимо за новото човече /а и за мен - аз си купих само 2 сутиена за кърмене/, тъй като часовникът напредва със страшна сила!
Предварително благодаря на всеки, който пише! Желая ви здраве!
Виж целия пост
# 1
В отчетните теми ,на всяка първа страница ,може да намериш публикувани списъци с необходимите неща за теб и бебо. Ето ти линк към нашата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235700.0 може да намериш и други полезни неща там. Дано съм ти била от полза.
Виж целия пост
# 2
Oбикновенно тези списъци са малко дългички ...е поне за мене де и ще се опитам да редуцирам  списъка до много важните и необходими поне според мене неща.
1.За креватчето ти вече си писала - завивки , обиколник , матрак - аз си взех латексов плот за повиване и ако можеш си вземи шкафче , на което да си държиш важните неща - памперси , козметика , капките за колики , вигантола
2.Избери си подходяща бебешка козметика - аз например ползвам Бюбхен и съм доволна , Мустела също е хубава , но изборът е твой .
3.Ваничка за къпане - препоръчвам ти анатомична , със стойка за да ти е удобно и термометър за ваната и за стаята . Е , също и кофа , легенче и чашка за поливане .
4.Памперси , мокри кърпички , бебефон , стерилизатор за шишета ако ще ползваш такива , биберон залъгалка също ако си решила да ползваш , аспиратор , термокана .Аз си взех и комплектче за рязане на нокти , че ми се наложи да оправям този тоалет на госпожицата много скоро след изписването  Grinning
5.Дрешки - например 5-6 бодита с къс и с дълъг ръкав , не препоръчвам ританки а цели гащеризончета , който се закопчават изключително лесно и са удобни за смяна на памперсите , комплект за изписване , няколко лигавника и разбира се топло ескимосче за разходите навън .Забравих да спомена шапчици , одеало -аз имах две едното за количката , а другото за у дома , хавлия за баня , няколко пелени от тензух ми свършиха чудесна работа .
6.И естествено столче за кола и количка .Ако имах възможност сега бих си взела Пег Перего , но.... Sad
Ами май не се сещам друго .Моля мамите да ме допълват. Hug
На теб желая леко раждане и сладко и здраво бебче !   bouquet
Виж целия пост
# 3
Вили , за какво точно се ползват тензухените и бархетните пелени? Аз си купих 2 комплекта, защото ми казаха ,че са необходими ,но никой не каза за какво точно.
Виж целия пост
# 4
Ами аз тензухени и бархетни пелени ползвам като ги слагам върху повивалника,
за да не му е студено и неприятно на Калоян.
Май отговорих преди Вили Hug Hug Hug
Да не звучи като реклама ,ама отиваш в голям магазин за бебета /Пигис хаус/ и там има списъци и по тях пазаруваш.
Като за начало -дрешки-по-дебели бодита,ританки и др.
Памперси,мокри кърпи и крем за мазане на дупето.
За пъпчето спирт и пудра.
Ваничка-като начало без сапуни и пяна за вана и др.
Шишета-ако ще се храните с АМ,но кърменето е най-хубаво /макар,че аз не успях/
Биберон-препоръчвам ти Авентските/единствено това харесвам на тази фирма/,сега са пуснали едни с повече отвори и пасват идеално на устичката.
Повивалник-много удобна вещ-слага се върху леглото и няма да се навеждаш да преобличаш беб.
Естествено и количка-важното е да е лека и удобна и за мен беше важно да е с голям кош за покупки.
Аз съм с Кангаро и съм мнооооооого доволна.
То има още много други дребни нещица,но нали има татко и баба-ще тичат като ти притрябвам.
Успех и леко раждане.
Ако има нещо питай.
Виж целия пост
# 5
Тензухени кърпи използвам да прецеждам водата, да забърсам устата на бебето от мляко, да слагам (слагах) на рамото си преди да го наглася да се оригне.
Виж целия пост
# 6
На мен тези пелени ми бяха абсолютно излишни и вторият път не съм купувала.
Момичетата вече са ти дали списък. Аз ще добавя само, че бодитата са изключително удобно нещо, кръстчето никога не се оголва. Вземи си няколко.
Виж целия пост
# 7
Аз пелените ги ползвам за какво ли не. Тук за съжаление тензухени няма само памучни и бархетни. Постилам ги варху чаршафа на бебо в случаи че нещо повърне или се изцапа да не сменям чаршаф, лятото го завивах с тях че са по-леки от одеалце, постилах си пелена на леглото като го преобличам, слагах ги в количката. Момичетата вече са ти дали информация, само да добавя че количката в момента не е толкова важна ако не успeeте да я купите преди да родиш. Може само да гледаш и се информираш за марки и модели, но така или иначе първите 20-тина дена няма да ти трябва така че може таткото после да я купи. Иначе бодитата са много важни, пижамките също (така наричам тези като риатнки цели с ръкавчета). На мен бодитата все не ми бяха достатъчни. Всичко друго също е важно и необходимо, не видях някои писал ли е помпа за кърма, на мен много ми помогна. Hug
Виж целия пост
# 8
аз мога да допълня само че тензухените и бархетните пелени се ползват при подсушаването на бебето, тъй като бебешката кожа не се търка и много добре попиват влагата от кожата, а могат и други приложения да им се намерят : при преобличането, като лежи да не повръща върху чаршафчетата, цеденето на сокове по нататък.
mrunmrun, Аз съм си подготвила за сега следните неща : комплекта за изписване /пухкава пелена тип чувалче, терлички, шапка, боди с дълъг ръкав, ританки, гащеризон, памперса и едни резервни чоарпета/; 3 хавлиики за баня не са бебешки, а чисто и просто големи пухкави хавлии едната само е детска; имам 4-5 тензухени пелени и още толкова бархетни /от мойто бебешорство, опрани няколко пъти, изгладени/; плътни плетени пелени 3-4 за завивка; 2 одеала; спални чувалчета - 2; 2 комплекта чаршафи; 6-7 чифта чорапчета; бодита с дълго ръкавче - няколко; ританки 3-4; камизолки, дето им викат 3-4; шапчици 2-3; комплектчета за през деня 3-4; гащеризончета за излизане 4; лигавничета 5-6, това е горе долу от към дрешки и завивки.
Дано те ориентирам малко, със сигурност има неща които пропускам, но като за начало мисля че е достатъчно. Simple Smile   
Виж целия пост
# 9
Аз тензухените пелени още ги ползвам.Слагам ги върху хавлията и я овивам след като съм я изкъпала.Попиват водата страшно бързо и е по-лесно отколкото само с хавлия.
Виж целия пост
# 10
Миличка и аз си правех списък за нещата които трябваше да купя, ето някои освен тези, които момичетата са ти написали - памперси, вана и термометър, комплект за изписване, одеало плик, четка за чистене и миене на шишетата, дрешки /то сега има всякакви/; одеалца, бебешка козметика, аааа вземи си и подложки за кърмачки /да не си цапаш дрехите/, помпа за кърма, четка за косичката на бебо /на мен ми трябваше  Mr. Green/, комплект за нокти....... има и още...ама не се сещам  newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 11
Бях накупила абсолютно всичко преди да родя,горе-долу ще се помъча да си припомня:
Легло,матраче,обиколници,2 комплекта чаршафи,олекотена завивка,+това 2 плетени пелени,едно по-тънко одеялце за количката,повивалник
количка
за изписването-боди и ританки,отгоре костюмче,чувалче,шапка и ръкавички
вана,кофа за топлата вода,канче за поливане,сапунерка,кофа за мръсни дрехи(може и кош за пране),2 хавлии,няколко тензухени пелени,възгалвничка за под главата,която се слага във ваната
козметика-бебешки сапун,крем п-в подсичане,в началото мазах със зехтин,така 4е не съм купувала мазила,памперси,мокри кърпи,спирт(70 градуса),антибиотична пудра за пъпче,клечки за уши,термометър,ножичка за нокти,памук,физиологичен разтвор
дрехи-най-добра работа вършат бодитата,вземи си по 4-5 с къс и дълъг ръкав,дрешки(вече са ти писали,че най-удобни са тези с ръкави и крачоли,завършващи като ританки),космонавт или чувал за навън,2-3 шапки(по-дебели и по-тънки),гледай да имаш поне 1 елече и поне една жилетка или нещо тип суитчър.Чорапи,няколко чифта ританки,терлички,няколко по-джиджани костюмчета за разхода или гости
помпа за кърма,като за начало 2 шишета,стерилизатор(електричски,за миковълнова),може и таблетки или течност за студена стерилизация,аз позвах такива.Няколко лигавника,залъгалка,бебешка лъжица(за капки за колики)
Ами на първо време за това се сещам newsm78
Виж целия пост
# 12
Искам да те успокоя, че и аз имах само едно голо креватче, когато влязох да раждам. Нито дрешки, нито количка, нито дрехи за изписването, нито чаршафчета, с една дума - нищичко! Докато бях в болницата дадох поръчка на мъжа ми да закупи официален костюм за бебето, няколко бодита и две-три гащеризончета, един  спален комплек за леглото и купища памперси.
След като се прибрахме вкъщи с бебето, се разходих по магазините /те всъщност тогава бяха само три в нашия квартал и подбрах ограничен брой дрешки, които си мислех, че не ми достигат. След един месец вече детето имаше нужда от друг размер. Добре, че не се набъбуках с безмерни количества малки дрешки /дори и тези, с които започнахме, се оказа впоследствие, че са обличани по 2-3 пъти само/.
Леко раждане, а след изписването, сама ще прецениш от какво имаш нужда!
Виж целия пост
# 13
Има списък в нета.Бях подготвила всичко още в началото на 9м.
Виж целия пост
# 14
Eeee, момичета много благодаря и аз, че съм същата като mrunmrun .
И ги чета тия списъци в отчетни и пак не знам какво да правя Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия