Стафилококи Ауреус..

  • 6 095
  • 13
Стафилококи Ауреус..в пьпчето....Моля ако ниякои може да ми помогне да сподели кака е лекувал този вид бактериа на това място  Родих преди 28 дена в ПРОЧУТАТА МРЬСНА И ГАДНА БОЛНИЦА тина киркова(СВЕТА СОФИА) И ОТ ТОГАВА ОТКРИХА НА ГОРКОТО МИ БЕБЧЕ 3 ВИДА СТАФИЛОКОК   ЕДНИТЕ В ОЧИТЕ,ДРУГИТЕ В НОСЛЕТО И  ПЬПА.Ас го почиствам сьс спирт и след това прьскам Бивазин   но...не минава а се разранява отново до вечерта..Моля кажете други начини или лекове ако ниякой е испатил като мен.. Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Не знам,на нас ни откриха такава в гърлото и-давам капки Тобрекс през носа.Не мога да ти помогна за пъпчето  33uuА как го откриха в очите и в пъпа-ти ли имаше съмнения за нещо,или е имало проблем?Питам да знам и аз като я имаме в гърлото да видя и другаде.В носа търсихме с изследване-няма.
Виж целия пост
# 2
Трябва да се консултираш с педиатъра. По принцип се маже с бактробан, когато е кожна инфекцията.
Виж целия пост
# 3
Моя приятелка роди преди 8 месеца в Тина Киркова и естествено (въпреки предупрежденията) си тръгна оттам с бебе, заразено със стафилококи. Имаше навсякъде пъпчици  Sad. Мъчиха и себе си, и бебето повече от 3-4 месеца. В началото третираха пъпките със спирт, а после преминаха на антибиотик.... Друго - бебето го къпеха на течаща вода, не в корито.

ВСЯКА ПЪПКА се обработваше с чисто памуче със спирт или клечка за уши, а не няколко - с един и същи пампон!
Виж целия пост
# 4
И друго - най-добре е специалист да го погледне и да му назначи подходящото лечение, тъй като от поста ти виждам, че пъпките не минават, а напротив - разраняват се. А и все пак става въпрос за пъпа.
Виж целия пост
# 5
Лекар попитай, не във форума. Naughty
Виж целия пост
# 6
Божее, сега и това ли има горкото дете, освен бактерията.
Ти направо не можеш още да му се порадваш от притеснения Sad
Пожелавам бързо оздравяване  Praynig
Консултирай се с лекар, ако е необходимо може и АБ да му предпишат на бебето.
Виж целия пост
# 7
Моя приятелка роди преди 8 месеца в Тина Киркова и естествено (въпреки предупрежденията) си тръгна оттам с бебе, заразено със стафилококи.


И в МД- София е същото положение. Казвам го личен опит. Няма спасение.
Виж целия пост
# 8
Когато синът ми навърши 1 год. се появиха стафилококи в очите. Дотогава ги нямаше по простата причина че го кърмих до 10 мес. Пробвахме какви ли не лечения с какви ли не изследвания и накрая за резултат се получи ,че е резистентен към всички антибиотици. Бях в безизходица.Тогава ми казаха за хомеопатията.това беше 2001 год. и аз не вярвах в нея, но нямах избор и опитах. Лекарят излекува синът ми за 1 седмица това което не можах да направя с антиб. за 6 мес. така че ти препоръчвам да се свържеш с добър хомеопат.
Виж целия пост
# 9
Здравей!Моето бебе също имаше такава инфекция-пипната в МД.Лекуваха го с антибиотика Амикин-10 дни с инжекции.Консултирай се непременно с педиатър,защото тези бактерии са много упорити и нелекуването им може да има сериозни последици.Успех!
Виж целия пост
# 10
Преди около 1месец и на моето дете откриха стафилококова инфекция, която най-вероятно сме хванали още от родилното отделение (преди 2г. и 3м. в Окръжна болница раждах). Понеже от близо 4 месеца има хрема и кашлица, и най-накрая при УНГ, взеха му секрет от гърлото и се оказа че е резистентен към повече от половината АБ. Много се чудихме с какво да го лекуваме. Докторката ни каза или с ваксина (която тя непрепоръчва), или с АБ, с който също ефекта не е сигурно дали ще е положителен, или с хомеопатия. Посъветвах се и с друг УНГ в ИСУЛ, при който в момента го водя и за сега го лекуваме с Бактробан (мажеме в носа), вече сополите спряха. Незнам дали ще е траен ефекта, ако и това не помогне трайно ще опитаме с хомеопатия. Чух доста добри отзиви. Лечението трае по-дълго време, но според хора, които са изпробвали има ефект.
Опитайте с хомеопатия, ако не мине сега с това, което пробвате.
И аз разбрах, че това са доста упорити гадини, които трудно се премахват напълно и незнам.
Виж целия пост
# 11
Здравейте!
Бебето ми е на месец и половина.
Роди се с вродена стафилококова пневмония,която за щастие се излекува,но по-бавно от нормалното.
След около 20 дни му бе направено контролно  микробиологично изследване и откриха стафилокок в ушите,а в носа-някакви "чревни" бактерии.
Според лекарката,направила изследването /микробиолог/ ,трябва да се лекуваме,но според други трима лекари-педиатър,вътрешен,кардиолог,не трябва да даваме нищо.Казаха,че ако някога детето се разболее и приема антибиотик/какъквто и да е/,бактериите щели да изчезнат.
Не знам...Съмнявам се.
Виж целия пост
# 12
Може ли някой да ми кайе добър хомеопат, лекуваш стафилококи. Откриха такива на дъщеря ми, която е на 6 месеца и се оказа, че са резистентни към антибиотици.
Виж целия пост
# 13
Мисля, че става въпрос за много упорита бактерия. Резистентна е към почти всички видове Аб. Иди си на педиатър и започнете лечение по схема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия