Колко често...

  • 1 133
  • 25
Здравейте !!!Исках да ви попитам майчета, колко често децата ви цокат бибата, щото Филип много обича да премята из устата си.Притеснявам се това да не ни създаде проблеми , като деформация на небцето и прочие.От друга страна ако не му дам бибата си цока палеца(което май е още по-лошо) или смуче цялата ръка .Ако няма нещо в устата или ако на сила му вадя ръката  се сърди и само бибата го успокоява, даже му действа като приспивателно.Чудя се дали не е опасно все да му я тъпчем в устата за да избегнем придобиването на друг лош навик , а именно смучене на палеца
Виж целия пост
# 1
по принцип на опаковките на някои биби пише,че бибата се използва,за да предотврати навика с палеца.това естествено е с търговска цел,но си е и чиста истина Peaceбибата да не те трвожи,докато детето не стане на годинка-сега я цока,за да се успокои и за да задоволи сукателния си рефлекс. след годинката бибата става заместващ обект и всеки родител трябва да прецени на какво.моета бебка цока бибата само за заспиване и когато е разстроена от колики,ваксини,слагане на капки в носа.....
Виж целия пост
# 2
Моника цока биберона основно, когато заспива. Много често, след като заспи, го изплюва. Точно във вчерашното издание на "Часът на мама" се обсъждаше този въпрос. От малкото, което успях да чуя, разбрах, че определено това е по-добрия вариант от смукането на палеца  Peace
Виж целия пост
# 3
Мъничко ти е бебчето още, няма защо да се притесняваш.
Виж целия пост
# 4
Поздравявам този,който е измислил бибероната. Peace
Наистина е по-добре да цока бибата а не пръста.
Калоян като малък постоянно беше с нея.
Сега тя си седи до него и той като я иска си я слага сам.
Но като цяло малко я ползва.
Задължително за сън,после я плюе и когато е нервен ни помага много.
Виж целия пост
# 5
Да и Филип е постоянно с нея , иначе ще е постоянно с пръста в уста, апреди сън е задължителна.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми постоянно е с биберона,но аз,не се притеснявам Praynig
Виж целия пост
# 7
Аз се мъча да науча Зорница да смуче биба, защото иначе си пъха в устата и двете ръце /едновременно Laughing/.  Не се притеснявай, от всичко, което прочетох, май бибата е по-добър вариант.
Виж целия пост
# 8
И моята дъщеря е почти постоянно с биба и аз за сега не се притеснявам.Според мен са още малки и по добре бибата от колкото пръста.
Виж целия пост
# 9
Хич и не се притеснявам. Слагам залъгалката при него и когато реши - си я взима! Най-вече, когато заспива. А все по*често я използва за чешане на венците (нея най я уважава).
Виж целия пост
# 10
обикновено когато заспива или когато не е на кеф
Виж целия пост
# 11
Само за заспиване.
Виж целия пост
# 12
Доста често.
Виж целия пост
# 13
В края на предаването коментират точно този въпрос http://www.neterra.tv/bg/playstream.php?epid=30548&q=1&plid=3 Дано да ти дадат нужните отговори Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Когато иска, тогава я смуче. Иначе я плюе. Време не съм засичала, не мисля, че имаш повод за притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия