За или против ортопедичните обувки /или стелки/?!?

  • 10 601
  • 49
Здравейте!

Синът ми е на 10 месеца и от над 2 месеца вече носим обувките на Колев и Колев и смятам, че са страхотни. Имаме също така и на Делфи прим /но те са ни за по-късен етап/.

Чух и за теорията, че е вредно прохождащите дечица да носят ортопедични обувки /стелки/ и че било по-добре крачето да е босо или на обикновена подметка /равна/.

Вие какво мислите и какви обувчици ползвате?
Дали наистина е вредно?!?

Благодаря...
Виж целия пост
# 1
Не съм ползвала ортопедични обувки за дребната. На мнение съм, че ако няма проблем не е нужно. Тук се смята, че е най-добре да са боси като прохождат, така процедирах и аз Peace
Виж целия пост
# 2
И аз търся от доста време еднозначен отговор на този въпрос, но не го намирам.
Голямата ми дъщеря проходи с обувчици на Primigi и те нямаха ортопедична стелка, но бяха добре укрепени на глезена и с мека подметка. Виждам обаче, че обувчиците на Колев и Колев са с твърда подметка и стелка. Не зная какво да избера сега за малката, защото надявам се скоро да се наложи да купуваме обувки.
Виж целия пост
# 3
Аз съм за!Също съм много доволна от К&К.Обувката държи стабилен крака при прохождане и ортопедичната подметка не е направена безпричинно.
Виж целия пост
# 4
Моето дете ще проходи с чорапки. Обувки само за навън.
Виж целия пост
# 5
На нас ни бяха испратили от чужбина ортопедични обувки на Dr. Sholl,но на детето нещо му бяха много тежки и неудобни и все се спъваше с тях.И аз му взех на Колев и Колев,много удобни му бяха и с тях проходи.
Виж целия пост
# 6
Вчера в "Часът на мама" точна за това говореха. Имаше един ортопед (за съжаление не му запомних името, не беше Драганов), който обясни, че до 2.5-3 годишна възраст било абсолютно грешно да се ползват ортопедични стелки. Обясни го с това, че мускулите, които са отдолу на крачето свикват с тази стелка и съответно не заякват и по този начин не се оформя добро стъпалото. Обувчиците трябвало да са с мека подметка, която позволява огъване и добре укрепена петичка.
Ние проходихме боси в къщи и сега ходим само с чорапчета/кожени пантофки без подметка вкъщи и двата най-обувани чифта обувки за навън са без ортопедична стелка.
Виж целия пост
# 7
Аз досега все ортопедични съм му купувала. Вече не знам, то пък за всичко има все две мнения, да се чудиш кой да слушаш... И все ортопеди си противоречат...
Аз съм почти дюстабан, та затова си мислех, че трябва да има свод, за да не се отпуска.
Виж целия пост
# 8
Когато синът ми проходи в целия град не намерих обувки,които да са без ортопедична стелка,затова купих с такава и я махнах.Според мен ортопедични стелки би трябвало да се изписват от ортопед при наличие на проблем.И щом е по-добре да се прохожда на бос крак каква е логиката навън детето да е с ортопедична обувка?
Виж целия пост
# 9
Когато родих голямата си дъщеря, не бях добре информирана и и купувах все ортопедични обувки. Сега, предвид разногласията по въпроса и изчела доста неща, на малката ми дъщеря купувам обувки със съвсем равна стелка.
Виж целия пост
# 10
Не съм ползвала ортопедични обувки.Така реших след всичко прочетено.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за мненията...

Аз пуснах темата най-вече след предаването по БиТиВи.

Очаквам още мнения...
Виж целия пост
# 12
Против. Дъщеря ми проходи в къщи по чорапки, на вън ходи с обувки или маратонки, които са без ортопедична стелка. Така ме посъветва нашият ортопед, така и правя.
Виж целия пост
# 13
Вчера в "Часът на мама" точна за това говореха. Имаше един ортопед (за съжаление не му запомних името, не беше Драганов), който обясни, че до 2.5-3 годишна възраст било абсолютно грешно да се ползват ортопедични стелки. Обясни го с това, че мускулите, които са отдолу на крачето свикват с тази стелка и съответно не заякват и по този начин не се оформя добро стъпалото. Обувчиците трябвало да са с мека подметка, която позволява огъване и добре укрепена петичка.
Виж целия пост
# 14
При преглед в Горна баня, д-р Владимиров ми каза, че за децата е най-добре да ходят с меки и леки обувки, без свод и по възможност повече боси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия