Мигрена и гадене

  • 88 722
  • 773
# 585
Лелее, момичета, абе какво стана с това нашето главоболие! И аз имах пристъп снощи. Понеже пак почнах диетата отначало, пристъпът дойде още на първия ден и ме държа 16 часа. Нощес почти не спах, непрекъснато се будех от болката, но не съм повръщала този път. Днес щом ми мина се почувствах така, все едно се раждам. После изведох детенце навън да се повозим с шейната. Разходките на чист въздух действат добре, поне при мен.

Диди, искрено се надявам скоро да минава пристъпа. Цветина, на теб не знам какво да кажа, освен че искрено ти съчувствам! Направо се уплаших като четях това, което си писала за детето. Дано се намери някакъв лек за тая пуста мигрена, че ни съсипа!  #Cussing out
Виж целия пост
# 586
Здравейте!
Днес съм много по-добре. Леко главоболие, появяващо се на моменти, което почти не го чувствам. Просто отшумява вече, да не казвам голяма дума. И антибиотика за гърлото вече свърших и то вече спря да ме боли.
За пръв път днес излязох навън, че вчера тая белота на снега направо като я видях ме блъсна в главата. При нас в североизточна България, сме направо на Северния полюс - сняг до метър, затворени пътища, само интернета ми е единствената връзка със света.
Лилчо, това за рефлукса и аз го имам доста отдавна. Правили са ми изследване с тръба - оглед на стомаха и също ми установиха рефлукс езофагит или езофагиален рефлукс - едно и също е.
Това е точно там, където свършва хранопровода и започва стомаха, мястото, което най- често се възпалява от киселините в стомаха и доста често даже се бърка с язва. Пила съм тогава 40 дни лекарства, спазвах строга диета. И сега също избягвам запържени храни, кафе, сладко и т.н. Ако те интересува нещо повече питай!Може и на лични, ако ти е неудобно тук в темата.
Цветина, надявам се вече да сте по-добре! Пиши какво стана с изследванията на сина ти!
Благодаря на всички за подкрепата! HugЧао!
Виж целия пост
# 587
Диди - радвам се,че при теб се разяснява. Явно наистина нещо има в атмосферата,което провокира пристъпите тези дни.
Ние днес "постъпихме" в болницата. За нещастие попаднахме на млада докторка,която сега се обучава в тайните на мигрената. И честно да си кажа аз и разяснявам на нея особеностите. За щастие в понеделник се връща от отпуска завеждащата на отделението и се надявам да има някакво развитие на нещата. Иначе днес му направиха ЕЕГ, скенера в специализираната неврологична болница не работи и ни изпратиха в 22 поликлиника, там пък нямаше лекар,който да направи скенера и да го разчете и......В понеделник продължаваме. Попитах докторката възможна ли е да му се направи електро - магнитен резонанс,но и това нямали. Било обаче желателно да се направи електро-магнитна ангеография,за която пък трябвало да вземем талон от личната лекарка за невролог,който пък да ни изпрати на това изследване.Иначе без здравна каса струва около 300лв. За пореден път се сблъсквам с безбройните абсурди и съм меко казано бясна. Изгубихме си цял ден,зарязях си малкото дете и в крайна сметка нищо свършено . Но в името на здравето на детето съм готова на всичко.
Ще докладвам пак!
Пожелавам ви приятни почивни дни без главоболие!
Виж целия пост
# 588
Здравейте!
Днес съм много по-добре. Леко главоболие, появяващо се на моменти, което почти не го чувствам. Просто отшумява вече, да не казвам голяма дума. И антибиотика за гърлото вече свърших и то вече спря да ме боли.
За пръв път днес излязох навън, че вчера тая белота на снега направо като я видях ме блъсна в главата. При нас в североизточна България, сме направо на Северния полюс - сняг до метър, затворени пътища, само интернета ми е единствената връзка със света.
Лилчо, това за рефлукса и аз го имам доста отдавна. Правили са ми изследване с тръба - оглед на стомаха и също ми установиха рефлукс езофагит или езофагиален рефлукс - едно и също е.
Това е точно там, където свършва хранопровода и започва стомаха, мястото, което най- често се възпалява от киселините в стомаха и доста често даже се бърка с язва. Пила съм тогава 40 дни лекарства, спазвах строга диета. И сега също избягвам запържени храни, кафе, сладко и т.н. Ако те интересува нещо повече питай!Може и на лични, ако ти е неудобно тук в темата.
Цветина, надявам се вече да сте по-добре! Пиши какво стана с изследванията на сина ти!
Благодаря на всички за подкрепата! HugЧао!

оо даа! Искам всичко да знам, защото от този "ГЕРБ" (Нали така му се вика накратко  Laughing) не мога да спя нощем. Аз попитах лекаря за диета и той ми каза само без пикантно. Аз мога да пазя диета, но не мога без кафе. Два пъти на ден трябва да пия, че имам и ниско кръвно.
Пия Нексиум и Мотилиум, но все още не ми минава. Старая се да ям бавно и така...
Ти сега добре ли се чувстваш? Исках също до знам дали знаеш защо през нощта се чувствам най-зле?
Мерси предварително !   bouquet   bouquet   bouquet

Цветина : Да ходиш по лекари и болници е пълен ад. Като ме хоспитализираха миналата година със съмнение за глокома ми се ревеше всеки ден заради всичките тези препятствия, през което трябваше да мина. Затова КУРАЖ и дано откриете причината!
Виж целия пост
# 589
Lil4o, това, че през ноща се чувстваш най-зле, е защото вечер стомаха по-бавно храносмила и затова са ти предписали Мотилиума /той е точно за храносмилането/, да не се задържа храна дълго време в стомаха и оттам да вкисва т.е да получиш киселини, които са причината за възпалението на рефлукса. Най- добре е да хапваш по-рано /до 7.30 ч./. Също вечер задължително да спиш на по-високо /за да не се връща стомашен сок нагоре/. Беше ми препоръчано да спя даже 40 дни под ъгъл 45 градуса, което беше ужасно мъчение. За кафето може, но зависи преди това какво имаш в стомаха - предизвиква киселини и цигарите също. Точно след обяд като изпия понякога второто кафе /и аз заради кръвното/, плюс цигара понякога веднага ми става лошо. Аз бях преди години доста зле - трета степен на езофагиален рефлукс /болеше ме дори от всякаква храна, сякаш камък падаше в стомаха ми/. Оправих се от следните лекарства: координакс- за храносмилането /сега вече не го внасят и мотилиума е същото/, раниберл / за киселини /, сукралфат- / подобно на алмагела - образува филм върху стомаха и предпазва лигавицата от киселините/. С това лечение три години нямах никакъв проблем. Но тъй като, от бременността, стомаха ми е паднал в долната част и точно там задържам храна, която по- бавно излиза, при мен основно е пазенето и поддържащо лечение за киселините, за да не ми се уврежда рефлукса. Това е при мен причината. Затова си пия фамотидин или последно фамултран, когато чувствам киселини в стомаха и съм добре - не стигам до такова възпаление. Важно е диета, която понякога се налага да е по-строга и поддържащо лечение, ако е необходимо.
Виж целия пост
# 590
 Lil4o, ГЕР му се вика, Гастро Езофагиален Рефлукс, да не взема бат` Бойко да ти се разсърди Wink Знам, защото Ани се роди с ГЕР. Опитай да пиеш чай от мента, добре действа
при мен,  аз съм с гастрит и редовно се обостря. "Подарък" ми е от Седалгин-Нео и  всички останали лекарства с които се тъпчех. Пробвай и Талцид за киселините.

Цвети, да ти препоръчам ли доктор във ВМА? Той ме лекува и мигрената му е специалност. Самият той дори страда от мигрена. А пък във ВМА имат всякаква апаратура. Пиши на ЛС, че рядко се вясвам при вас, не защото не ме боли главата, а защото нямам време.
ЧНГ от мен, бъдете здрави.
Виж целия пост
# 591
Хахаххаха Maxin ! Направо успя да ме  разсмееш - МНОГО !Значи не съм чула добре. Представях си вярно ако имаше болест на името на партията на наш бат' Бойко  Laughing  Laughing  Laughing

Както и да е. Диди много ти благодаря за тази информация. Аз за щастие от 2 нощи нямам почти оплаквания и се надявам, че ще е така и занапред. Ама снощи като изпих един седалгин нео за мигрената и усетих веднага как ми се отрази на стомаха. Явно трябва са го спирам. Това е сигнал.

Лек ден на всички без мигрена !  Crazy
Виж целия пост
# 592
Привет, за съжаление и аз ще трябва да се включа в тази тема. Съжелявам за всички момичета, иска ми се никога да не ни боли. Аз също съм с мигрена от години, но понеже пия силни лекарства /аулин и подобни/, които вредят на черния дроб, реших да отида на невролог и да видим не може ли с нещо да си облекча мигрената. Другата седмица започваме изследвания по негово желание. Първо ще ми направи доплер /май/ като ултразвуково изследване на шията, после мерене на очни дъна и ако имало нужда на скенер. Сега ми изписа лечение Кофергамин, Фламексин и Флунаризин, от тези лекарства се чувствам страхотно, но те са до изследванията, след което ще видим какво ще взимам.
По принцип рядко имам силни пристъпи с повръщане, тогава немога да стана целия ден  Sick, обикновено един ден, когато съм в цикъл и когато съм в овулация също имам дни с главоболие от едната страна на главата. Затова моят невролог смята, че има "Менструална" мигрена, т. е. пристъпите се провокират от хормони  Thinking. Ще видим след изследванията ккаво ще се установи.
Желая на всички ви 100 % дни без главоболие  Heart Eyes
Виж целия пост
# 593
А относно ГЕР или ГЕРБ, някои лекари казват ГЕРБ, защото накрая слагат думата Болест, т. е. Гастро Езофагиална Рефлуксна Болест. Но може би правилното е ГЕР  Thinking
Виж целия пост
# 594
Привет момичета!
Влизам да докладвам,че ЕЕГ-то ни е в норми и няма проблеми. Шашнах се като докторката каза,че изключват да има епилепсия. Аз съм сигурна,че е със силна мигрена , но тя се съмнявала за епилепсия. Няма значение-важното е , че това изследване е добре. Днес трябваше да отидем на скенер, но пък той се развалил......Утре е вероятно да му направят и Доплер.
Стискайте ни палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 595
Здравейте, Здравйте от мене Simple Smile Бях се поzагубила. Прекарах 2 седмици с детето в БГ. И...какво да кажа. От 14 дена 10 с главоболие. Хрони4но стана при мене, това е. не се ли спася по някакъв на4ин, няма да стане, не мога така. едва ди6ам ве4е от триптаните и кофергамините.
Но сега да ви пожелая хубава нова година. Да сме zдрави, а другото е бял кахър. гадна е мигрената, но има и по ло6о да zнаете.
Цвети, как му го предаде на детето това пусто главоболие, бе, ей да му се не види. 6те види6, 4е вси4ки иzследвания 6те са му в норма, но като нас има да се мъ4и. А покрай праzниците явно има6е не6то, zа6тото и моето бе6е толкова силно, толкова силно...ох.
Моми4ета, посъ4увствайте ми малко _ сега съм пак в Германия, сама, с главоболие. Детенцето е в БГ и ж4ера се раzплака по телефона. не стига, 4е ми е zле и се мъ4а, ами и като ми е дале4е мом4енцето и не мога да си го гу6на. Айде стига, 4е се раzциврих, докато пи6а. 4ао и лека ве4ер.
Виж целия пост
# 596
Здравейте, момичета! Нямаше ме известно време и се усещам, че ми липсвате... Сега изчетох всичко пропуснато и стигнах до извода, че явно наистина е имало нещо витаещо във въздуха, което ни е действало на главата! Аз на Бъдни вечер щях да "пукна" от стомах, така ме болеше, че влачейки се съм приготвяла трапезата, на всичкото отгоре бях вдигнала й кръвно, при условие, че винаги съм с ниско newsm78. Добре, че е Фамотидина, та той ме спасява от болките в стомаха! Покрай празниците не спря да ме боли главата. Една такава тъпа болка - да се чудиш, то ме боля и ухото, и зъбите и врата и раменете и.....аман вече #2gunfireКато ме боли глава, та всичко ме боли! Пих чай, пих хапчета и сега съм що-годе нормално!
Zuzi , как пиеш Флунаризина и др. лекарства?Фламексин, не съм пила и незнам за какво е?
Cvetina-71 , направо ме остави без думи...Бях шокирана от всичко което се е случило с Лазар SadГоркото дете, направо незнам какво да кажа.Само мога да си представя как си се чувствала ти! Стискам палци всичко да е нормално при изследванията и дано да намерите някакъв изход! Аз и преди съм те питала, ама не си ми отговаряла. Не му ли слагат система с Манитол? Да ни държиш в течение, защото всички му стискаме палци! Peace
guillermina , не позволявай да те обхваща мрачно настроение, защото знаеш колко мн. ни влияе! Мисли си за хубавите моменти които си изкарала в БГ и за детенце и нека тези моменти ти топлят душата в това студено време!
dixi , дано този път си по-упорита с диетата!
Лек ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 597
Здравей, Иржи, явно и ти не си била във форма покрай праzниците, и аz така си мисля, 4е има6е не6то. Аz днес съм с влудява6та болка. Такава, 4е 4ак 6те си тръгна от работа и 6те си легна. Това е една от най редките ми слу4аи, когато си 4увствам врата като пре4упен и не мога да си мръдна главата.
Дикси, аz съм иzпуснала какво стана миналия път с диетата?
Цветина, пи6и как е детето и да го прегърне6 от мене силно.
Сега ви оставям, zа6тото съм блиzо до колабирането, и ми се гади ..много ми е zле.
Дано на вас деня ви да е по хубав и по лек.
Виж целия пост
# 598
Благодаря ви момичета!
Ще се повторя,но ви благодаря от сърце за съчувствието! Знам,че винаги мога да имам подкрепата ви и винаги ще ме разберете за болката.
Ние свършихме с пребиваването в болницата и с голяма съжаление мога да констатирам,че от всичкото това време престой сме направили само ЕЕГ. Нямахме късмет да напровим скенер,но докторката се убеди сама,че скенера е отпреди няма 2 години и заключи,че ако има някакви изменения за толкова време сами бихме почувствали. Отказа се да му прави Доплер,защото той няма болки във врата,а само в половината глава,която болка си сменя мястото.
Иржи - не си спомням да си ме питала за Манитол. Аз доколкото знам това е диуретик, а той като е обезводнен не знам как би му подействало това.
Общо взето доцентката не беше обезпокоена като мен от състоянието на Лазар и го приема за нормално. И тя се съмнява,че може аз да съм провокирала състоянието му като съм му дала Церукал,но общо взето това остава недоказуемо.
Сега остава да набавим документи и да отидем на Ядрено-магнитна ангиография,която би ни била само за успокоение. А сега имаме назначено лечение от Депакин по схема. В листовката му прочетох,че е за лечение на епилепсия.....не знам вече. А когато усети,че започва пристъпа да вземе Белергамин.
Нещо съвсем се отчаях и съвсем не вярвам на такова лечение. Знам,че човек винаги трябва да е положително настроен ,когато става въпрос за здраве и да вярва,но нещо не мога да се справя.
Честно казано повече вярвам на вашите изпитани средства,отколкото на лекарите,при които ходихме....
И още веднъж благодаря на всички за подкрепата!
Виж целия пост
# 599
Здравей Zuzi мерси за информацията!
 Говорейки за ГЕР или ГЕРБ днес много ме мъчи и повръщам. Направи отврат. Или ще е от мигрена или от това. От толкова повръщане стомаха ми ще престане да приема каквото и да е накрая.
Както и да.
Цветина, много жалко , че не сте успяли да направите всички изследвания, защото съм сигурна, че поне е щяло да ви облекчи.
Честно до си призная за хапчето за епилепсия съм МНОГО скептична, особено за малко дете. Затова бих те посъветвала да се консултираш с друг лекар
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия