На колко месеца пуснсахте детето/децата си на ясла

  • 5 071
  • 101
Според вас по хубаво ли е да тръгнат на ясла от по рано за да свикнат с децата и обстановката или не.Ще се радвам ако всяка мама  сподели.И друго ми е интересно ако дам дъщеря си другата година на ясла губя ли си майчинството Flutter
Виж целия пост
# 1
Тръгна на ясла на 2г.
Виж целия пост
# 2
На година и 5м,тогава се наложи.Не разбирам съвсем въпроса за обстановката-така или иначе трябва да свикнат с нея,когато и да тръгнат на ясла.А всяко хлапе свиква по свой си начин и честно казано не мисля,че възрастта е определяща.
За майчинството-на мъжа ми (той до вземаше) не го спряха,но това беше преди 1,5г,възможно е сега да има промени.
Виж целия пост
# 3
Мисля да я пусна  на 1г и 10 месеца-т.е. другата есен.До колкото знам си губиш майчинството.
Виж целия пост
# 4
 на 1 и 4 месеца
Виж целия пост
# 5
На 1г. и 10 месеца,мисля че би трябвало да продължаваш да си взимаш майчинството  Rolling Eyes
Цитат
Не разбирам съвсем въпроса за обстановката-така или иначе трябва да свикнат с нея,когато и да тръгнат на ясла.А всяко хлапе свиква по свой си начин и честно казано не мисля,че възрастта е определяща.
и аз мисля така  Peace
Виж целия пост
# 6
На 1г. и 8месеца тръгна на ясла
Виж целия пост
# 7
На година и девет месеца.
По принцип като тръгне на ясла, майката не получава майчиснство, а ако започне работа получава заплатата си + 50% от майчинството.
Виж целия пост
# 8
На 1г5м се наложи. Свикна бързо и много му харесва и това е причината сега като съм в майчинство да не го спрем, а да си ходи пак, но на половин ден.
Но пък често боледуваше, особено в началото. Сега пак си беше 2 седмици в къщи. Confused

П.П. Защо не довабиш повече опции на анкетата?
Виж целия пост
# 9
На 1г. и 6м.
Засега се адаптира добре, но е още рано да се каже-ходил е само 4-5 дни.
Всяко дете приема по различен начин тръгването на ясла, не може да се обобщи.Индивидуално е-зависи от темперамента на самото дете и от подхода на родителите и пресонала на яслата.Все пак за детето тръгването на ясла и отделянето от родителите е стрес-нормално е да има негативни реакции от негова страна.
Ако не започнеш работа,а детето ти ходи на ясла-нямаш право на майчинство,а ако започнеш работа ще получаваш 50%.
Виж целия пост
# 10
Ако не се наложи, няма да го/ги дам на ясла. Ще ходи/ят на детска градина, след 3 годишна възраст. Wink
Виж целия пост
# 11
Дадох я на ясла на 1г.6м. Много бях доволна от яслата, във всяко едно отношение! Дано имаме този късмет и с градината.
Виж целия пост
# 12
Каката я дадох на 1г   5м,но така и не свикна.Сега бебето ще го давам направо на градина.
Виж целия пост
# 13
На ясла мисля да го записвам от следващия септември, когато ще бъде на 2 г. 4 м.
Виж целия пост
# 14
Не, не е хубаво изобщо. Ако не ми се налага наистина неотложно и съм без грам избро, само тогава бих го пуснала. Иначе - никога  Naughty На малките деца мятото е до майките им, а не сред куп непознати хора и неразбрани за тях неща. Донякъде съм и против градината, но все пак пречупвам това до типа дете. Но ясла - категорично не. Няма да го пускам изобщо  Stop

Темата е за подфорум Нашите деца и е обсъждана нееднократно  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия