Туршия от зелени доматчета и моркови

  • 6 981
  • 7
Спешно търся изпитана рецепта за туршия от цели зелени доматчета и мокови. Преди време правех една такава много сполучлива, нещо като тип сурова туршия беше, но съм загубила рецептата и не мога да я открия.
Моля, който е правил подобно нещо, нека да сподели как става. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Вземи фикс на Йоткер , следвай упътването и ще направиш супер туршийка .... хич не се мори с др. глупости ....
Виж целия пост
# 2
А от кой точно фикс да взема?
Виж целия пост
# 3
Има 2 варианта за туршии - който и от 2-та да избереш - става ок . Но единия има леееееко лютив нюанс , ако не обичате , вземи от нормалния . На щанда , в който и супермаркет , с йоткерените истории ще ги видиш , има и за сладка и мая и всички артикули на фирмата . Ако нещо не е ясно питай на ЛС .
Виж целия пост
# 4
Мерси  bouquet виждала съм ги, но не съм опитвала. Мисля да сложа от пикантния.
Виж целия пост
# 5
Аз правя такава  сурова туршия всяка година,много я обичаме...Значи...зелени домати(ако са големи ги нарязвам,ако са цели ги надупчвам с вилицата),моркови,целина,карфиол(на розички).Ти може да си я направиш и само с домати и моркови де;) .Всичко се натъпква в буркани.Отделно си разтварям морска сол със студена вода на вкус( т.е. колкото искаш да ти е солено) и заливам бурканите догоре.Слагам капа4ка,но без да ги затварям(само похлупване) и изнасям на балкона на хладно.Това е!Не е трудно,а е много полезна тази туршийка.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз тази годин направих туршия от зелени домати и моркови. Обаче само със сол и вода. Моите я обичат много. На 14 чаши вода слагам една чаша сол. И през 2-3 дни обръщам буркана. (в моя случай, изливам водата и после я наливам пак, защото буркана ми не се затваря добре). След някой друг ден ще сложа и зеле.
Виж целия пост
# 7
Тази седмица и аз ще отчета  дейност Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия