постоперативна киста в мозъка - подлежи ли на лечение?

  • 2 770
  • 9
Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем?:
Дъщеря ми е оперирана от тумор в мозъка преди почти 4 години. В резултат има постоперативна киста, която е на мястото на отстранения тумор. Обикновено такива кисти не създават проблеми, но тази е в най-епилептогенната част на мозъка - слепоочието. Това причинява много чести епи-припадъци и на практика я прави инвалид.
Питахме, разпитвахме никой нищо не казва по проблема. Докторите вдигат рамене - явно в Бг лечение няма. Евентуално в пубертета се предполага, че може да се свие /?!  Thinking/ Сега тя е първи клас и това ни тежи на всички в семейството. Нито аз мога да започна работа, нито тя да ходи на училище.../а толкова много иска/ Направо ми идва да..... smile3511.
Това, обаче няма да ни реши проблема. Та си мисля, дали някъде по света няма начин да се ускори това свиване или изцяло премахване на такъв род кисти. Струва ми се ужасно глупаво да се седи и да се чака нещо да се самоизлекува. Писахме до една клиника в Хановер, но ни казаха да отидем на място да уточним нещата. Това, обаче неможем да си позволим. Ако е за лечение - да, всичко бихме направили, но само за консултация... просто не е по възможностите ни.
Предварително благодаря за всички отговори.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Мисля,че щом кистата създава проблеми,трябва да се отстрани.Ами ако вместо да се свие се уголеми?Ще започне да притиска мозъка.Съжалявам,не искам да те плаша,предполагам какво ти е на душата,но така мисля.Къде е оперирана?
Виж целия пост
# 2
Всъщност кистата се смята за съвсем нормално следствие от такава операция. Въпроса е, че създава проблем, а дилемата е дали може да се оперира нещо, което е резултат от операцията.
Виж целия пост
# 3
Дори и да е рузултат от операцията,тя създава проблеми,нали?Не за първи път последици от операции и в други области се премахват в следоперативния период.Мой съвет,с който не ангажирам никой-направете нещо!Не разбрах къде е оперирано детето
Виж целия пост
# 4
Във Варна е оперирана, ако това има значение. MaraSara, ти имаш ли нещо конкретно предвид, защото вече 4 год. ние се опитваме да направим "нещо"? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Виждам,че живеете в София.Тук не си ли се допитала до специалист-неврохирург?Въобще какво е тяхното мнение?Ако операцията не е опасна за детето,защо ти не настояваш да махнат кистата?Това имам предвид,опитвам се да си изясня нещата
Виж целия пост
# 6
Да, живея в София и съм, от София, а това защо е оперирана във Варна съм разказвала много пъти, сега не ми се пише пак. Благодарение на това дъщеря ми е жива /софийските "светила" я бяха отписали/.
Допитвала съм се разбира се и до Русия включително, но тъй- като и те бяха категорични, че не се оперира следоперативна киста реших да попитам тук във форума, дали някой не се е сблъсквал с проблема...
Виж целия пост
# 7
А zаЩо не опитаШ да се свържеШ с други клиники в Германия? Кой ви каzа zа клиниката в Хановер? Една от най добрите университетски клиники тук е в Хайделберг или във Фрайбург. Пробвай да се вържеШ с тях.

http://www.uniklinik-freiburg.de/ip/splash/start.html

http://www.klinikum.uni-heidelberg.de/
Виж целия пост
# 8
Благодаря ти! Писали сме им точно на тези двете, но отговор не получихме. Единствено от Хановер ни отговориха.
Виж целия пост
# 9
Ами ако искаШ ми прати малко повече информация на лични или мога да ти дам мейла си и бих могла да се обадя по телефона zа повече информация. Не мога да обеЩая ниЩо, не живея много на блиzо до теzи градове, но мога да пробвам. Ако искаШ, раzбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия