Антибиотик и кърмене

  • 818
  • 7
Вчера бях на косъм от мастит - сутринта като се събудих половината ми дясна гърда беше като камък. Не помогнаха нито топли компреси, нито цедене, започнах да вдигам и температура. Отидох на лекар и ми изписаха Оспамокс и парацетамол.  Лекарката ми каза, че не е опасно за бебето, но аз се притеснявам. Днес постепенно положението се подобрява, но все още ме боли. Страх ме е да спра антибиотика, а ме е страх и  да не навредя на бебо. Моля дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Наистина не е опасно - този антибиотик се дава и директно на бебета, когато са болни, така че минималното количество, което бебето въобще ще приеме чрез кърмата, не е притеснително. Не е разумно да спираш антибиотика - ако спреш сега, рискуваш маститът да се върне с пълна сила и положението да стане доста по-зле. Щом си го започнала, трябва да продължиш поне 7 дни и да минеш пълния курс на лечение.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отговор! Сега вече съм по-спокойна.
Виж целия пост
# 3
След като веднъж си започнала антибиотика - по-опасно е да го спреш.
Оспамокс или амоксициклин се предписва при кърмене, както пише на упътването - по преценка на лекаря т.е. ползата от кърменето със сигурност ще е по-голяма от вредата.

Антибиотикът може влияе върху изпражненията - възможно е да позеленеят леко и/или да станат по-редки и/или по-чести.

Виж целия пост
# 4
Аз пих Амоксиклав за същия проблем,по лекарско предписание,и си кърмих,нямах прблем.5 дни го пих.
Виж целия пост
# 5
Аз за същия проблем пих Аугментин!
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, аз изрично се консултирах с двама неонатолози дали мога да пия антибиотик, докато кърмя и орговорът беше положителен, но за определени групи антибиотици. Например амоксицилинът, който е активната съставка на Опамокса (и на аугменина), е приложим пр кърмене.
Аз лично от 11 дни съм на Аугментин 625 мг, а на бебето ми изобщо не се отразява по никакъв начин.
При нас възниква обаче друг проблем - утре ще ваксинират малкия с третата ваксина Пентаксим, чудя се дали моят антибиотик няма да подтисне действието на ваксината?  newsm78
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите! Ние днес сме на консултация и трябва да му слагат втория прием на ДТК+полиомиелитната /по ЗК/ . Първия път нямахме никакъв проблем, но сега ще говоря с педиатърката да отложим малко, че с този антибиотик не ми се поемат излишни рискове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия