За Панадола

  • 3 930
  • 20
Как го давате? Моето дете не го харесва на вкус, мръщи се и плюе. Реших, че е заради студенината (нали се държи в хладилник) и го разтворих в малко топла вода. Пак го отказа. Накрая сипах във водата малко АМ и с триста зора го изпи.
Кажете вие как процедирате?

Другият ми въпрос е: Знам, че Панадолът успокоява и успива. Но колко време след приема? Днес му дадох 4 мл в 9.00 сутринта, спа почти дообед и после от 15.00 до 17.00. А иначе спи на три пъти през деня за по половин-един час. Може ли да го успива в продължение на 6-7 часа?
Виж целия пост
# 1
Въобще не го давам,
от малка не харесва вкуса му и й се повдига от него, абе направо си повръща.
Когато има температура - слагам свещички Ефералган.
Виж целия пост
# 2
Аз не го давам за температура. Малко е понастинал, има сополки и идеята на педиатърката беше да го затоплям повече, та Панадолът трябва да има такова действие - да го загрее и отпусне  Thinking .
Виж целия пост
# 3
Калина също не може да го пие - повръща.
Слагам й свещички Ефералган при нужда.
Виж целия пост
# 4
Аз такова действие на Панадола не знам, но щом ти е казала педиатър...
По -добре си кажи на нея, че не иска да го пие.
Малката ми дъщеря доста лекарства не понася, разните му антибиотици и сиропи,
ама те пък имат един силен отвратителен аромат и само като доближа лъжицата- повръща.

Виж целия пост
# 5
Иво пък харесва почти всички сиропи.... ooooh!
и само ми мрънка да му давам Crazy

Пробвай вместо Панадол да дадеш Нурофен.Има 2 вкуса-портокал и ягода.Ако не- свещички Ефералган Peace
Виж целия пост
# 6
Аз не го давам за температура. Малко е понастинал, има сополки и идеята на педиатърката беше да го затоплям повече, та Панадолът трябва да има такова действие - да го загрее и отпусне  Thinking .

Панадолът е парацетамол. Антипиретик и болкоуспокояващо. Не е аспирин, не загрява и не отпуска. Спри да тъпчеш детето без причина. Като има сополки, пръскай спрей за нос.  ooooh! На кутията на Панадола пише за какво се дава и да не се дава повече от 3 дни. Страх ме е да питам от кога го даваш.

И не пише да се държи в хладилник, а на Т под 25о.
Виж целия пост
# 7
и аз това се учудих, че го държиш в хладилник
нормално е да не го иска тогава
досега Панадол съм давала само при температура или еднократно след ваксина
не просто така
Виж целия пост
# 8
Давам калпол или свещички ефералган ако е мн висока Т, колкото до съня, не мисля, че е от него...те действат по около 3-4 часа интензивно и то час след приема...
и не държа в хладилник...на стайна Т го съхранявам...може би й е леден...
А за какво си го давала?
Виж целия пост
# 9
А за какво си го давала?

За сополки и загряване...  Rolling Eyes
Светли, недей тъпка детето с парацетамол, прочети листовката добре.
И помисли за друг педиатър.
Виж целия пост
# 10
И помисли за друг педиатър.
О, това го мисля вече  Tired .
Благодаря за всички мнения.

Като има сополки, пръскай спрей за нос.  ooooh! На кутията на Панадола пише за какво се дава и да не се дава повече от 3 дни. Страх ме е да питам от кога го даваш.

И не пише да се държи в хладилник, а на Т под 25о.
Пръскам Стеримар, давам и по 1 ампула вит. С и 1/2 калций сутрин. Изписа ни и капки Виброцил, но на листовката пише, че са за деца над 1 год. и не съм ги капала. Панадол дадох 2 пъти. А за хладилника ми каза сестрата на джипито след първата ваксина.

Въобще не съм доволна от такова "лечение". Например не уточни колко време да давам вит. С и калция. Това ни е първият здравословен проблем, и първи впечатления съответно.

Виж целия пост
# 11
А за какво си го давала?

За сополки и загряване...  Rolling Eyes

 Shocked как така се дава панадол на толкова малко бебе без нищо...защото сополите са си нищо и не се лекуват с парацетамол....

Моето дете не малко си е поболедувало, никой не ми е казвал никога и калций да давам -
има ли смислено обяснение да го даваш  при сополи (което вероятно е настинка)?
Витамин С мисля, че повече от 5(може би и по-малко бяха) дни не трябва да пие...
Сополи - стеримар, за виброцила - вероятно щом са ви го изсписали, може би трябва...консултирай се и с друг лекар....може да го заведеш или повикаш частен добър лекар...
а то реално за капките имам предвид, на никое лекарство няма да видиш, че пише, че става за 4 месечно бебе....
Виж целия пост
# 12
ако не се лъжа, Виброцила е за след 6 месеца
на толкова малко бебече, само стеримар бих пръскала
досега са ни изписвали ампула вит. С и калций няколко пъти по следната схема: 3 дни по една ампула вит. С от 2мл и 3 дни два пъти дневно по 1/3 ампула калций
...
единствено не мога да се съглася, че сополите са си нищо
особено на тази възраст бебето диша предимно с носле и е голям стрес за него, а и храненето е кошмар
когато Марин имаше за първи път сополи, много се притеснявах, беше някъде на 9 месеца и нещо
сученето беше много трудно за него
миналата седмица беше пак със сополи, но вече е по-голям и сам усеща, че може да диша през устата
така, че спокойно, ще мине хремата
гледай да почистваш нослето, за да е спокойно бебенце и търпение му е майката  Peace ще мине
 
Виж целия пост
# 13
имах предвид под "нищо", че са нещо за което не се дава парацетамол....не че те сами по себе си са нищо...ама съм го казала не както трябва
Виж целия пост
# 14
единствено не мога да се съглася, че сополите са си нищо
особено на тази възраст бебето диша предимно с носле и е голям стрес за него, а и храненето е кошмар
когато Марин имаше за първи път сополи, много се притеснявах, беше някъде на 9 месеца и нещо
сученето беше много трудно за него
миналата седмица беше пак със сополи, но вече е по-голям и сам усеща, че може да диша през устата
така, че спокойно, ще мине хремата
гледай да почистваш нослето, за да е спокойно бебенце и търпение му е майката  Peace ще мине
Права си. Нашите сополи не са чак толкова, не запушват носа, не "текат". По-скоро се събират навътре и предизкикват хъркане като диша и милото трудно заспива и се стряска нощем. Иначе може да диша и яде.

Иначе схемата за вит.С и калций явно е подобна. Днес беше третият прием, мисля утре да дам последно, че има отворена ампула калций.
А Стеримара как го понася? Моят бебо е в ужас само като види белия накрайник. Едвам успявам да пръсна, така се дърпа и пищи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия