спиране на цикъла само с вит. С ????

  • 158 962
  • 28
моята лична лекарка ми каза да пия 3 х 5 хапченца за да си изместя цикъла.
отивам на санаториум,където ще имам доста водни процедури и не ми се иска точно тогава да съм в цикъл,а така се пада по сметките ми Rolling Eyes
моя колежка пък ми каза,4е мога с противоза4атъ4ни,но НИКОГА досега не съм пила такива.... та незнам от кои да си купя newsm78 тя ми каза,че и акнето изчезвало от тях...та мн се замислям над този вариант...
моля дайте съвет.  Praynig
ако кажете,4е е по-добре с вит. С.....по колко хапченца на ден трябва да пия ,понеже по 15бр ми се струва адски мн  Shocked
а ако пък смятате,4е с противоза4атъ4ни е по-сигурно и полезно...давайте идеи и цени на марките всякакви Hug
разчитам на вас.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Мои колежки си го спират с някакви инжекции.
Аз не бих.
А между другото знам че с вит.С се спира , но никога не съм пробвала, а също знам че не може и да ти навреди ако взимаш по 5-6 таблетки , защото неусвоеното количество се изхвъля от организма. 
Виж целия пост
# 2
С вит.С преди години си отложих цикъла за 2 седмици,заради морето,но пък на приятелки на които съм казвала да пробват този варианти им е идвало и по рано даже.Затова ти препоръчвам също противозачатъчни,аз тази година специално се обадих на гинеколожката си да я питам какво да пия и тя ми каза-Оргаметрил.Но все пак трябва да се консултираш с гинеколог,за да ти каже точно схемата на пиене.Мен ме пита на коя дата ми идва,кога ще заминавам и кога ще се върна,пих ги 10 дни и ми дойде на другия ден когато ги спрях,точно както ми беше казала лекарката.Инжекции трябва да съм луда,за да ползвам за тази цел.
Виж целия пост
# 3
оооо,и аз неискам инжекции Naughty
ама по цял ден съм на работа и нямам време да ида на гинеколог Rolling Eyes
а ти по колко хап4енца пиеше на ден и колко дни преди датата ти за цикъла ги по4на? newsm78
Виж целия пост
# 4
С витамин С неможеш да си изместиш цикъла....с ударни дози можеш само да намалиш кървенето, но не и да спре или да се измести....
За забавяне на цикъла ти препоръчвам Примолут нор Peace
Виж целия пост
# 5

За забавяне на цикъла ти препоръчвам Примолут нор Peace
И аз съм за Примолут-Нор
Виж целия пост
# 6
и аз съм чувала, че ударна доза витамин ц отлага малко цикъла, не съм пробвала лично и не знам, но съм чувала, че действа.
Виж целия пост
# 7

За забавяне на цикъла ти препоръчвам Примолут нор Peace
И аз съм за Примолут-Нор

И аз Peace
В листовката си пише схемата, за да си отложиш цикъла!
Виж целия пост
# 8

За забавяне на цикъла ти препоръчвам Примолут нор Peace
И аз съм за Примолут-Нор

И аз Peace
В листовката си пише схемата, за да си отложиш цикъла!

това противозачатъчни ли са? действат ли против акнето Laughing и каква им е цената? Thinking

Виж целия пост
# 9
Спирала съм с вит С цикъла,но за ден.
Виж целия пост
# 10
Пиех по едно хапче на ден,седмица преди цикълът ми.
Виж целия пост
# 11
И аз съм си забавяла цикала със вит. Ц.но това може да стане само с няколко дни.Аз започвах да го пия около седмица преди датата и го пиех в много ударни дози(стигах до цяла опаковка на ден).И ми закъсняваше с до около седмица.Вит.Ц наистина се исхвърля от органозма когато стане много.Оргаметрил съм пила за да ми доиде,не за да ми се измести така че не съм сигурна че е подходящ.Може по различна схема да деиства и обратното.Дано да съм ти помогнала и успех с тази мисия  Wink .
Виж целия пост
# 12

За забавяне на цикъла ти препоръчвам Примолут нор Peace
И аз съм за Примолут-Нор

И аз Peace
В листовката си пише схемата, за да си отложиш цикъла!

това противозачатъчни ли са? действат ли против акнето Laughing и каква им е цената? Thinking



Не са противозачатъчни и не действат против акнето. На мен ми ги изписа лекар лятото, защото и аз по същия начин исках да си отложа цикъла заради почивката Peace Струват около 8 лева. Приемат се еднократно, в смисъл изпива се една опаковка, не повече. На листовката пише, че лекарството е "орален прогестоген", използват се когато жената има маточни проблеми или иска да си отложи/предизвика цикъла. Подробно са описани схемите според проблема  bouquet
Виж целия пост
# 13
Сп. "Beauty" търси отговор на въпроса възможно ли е да "надхитрим" женската си природа, като отложим с няколко дни своята менструация? И крие ли тази "игра" някакъв риск за нашия организъм?
Естествено, съвременната медицина предлага средства за забавяне на менструацията за определен период от време, смята д-р Ненов от АГ Болница "Шейново".
Най-общо казано, методите са два - в зависимост от това дали жената приема редовно противозачатъчни таблетки или не.
В първия случай можете да отложите своя месечен цикъл, като продължите да пиете контрацептиви още 14 дни след привършване на опаковката.
По принцип хапчетата "антибебе" се приемат 21 дни в месеца, а седмица се почива.
Напоследък на пазара се предлагат и противозачатъчни пластири "Evra", които се прилагат по един на седмица и се залепват на тялото - на рамото или гърба.
Ако ползвате именно тях, необходимо е да продължите дозата с още два пластира, което се равнява отново на двуседмичен период от време.
Ако по принцип не употребявате противозачатъчни таблетки, но ви се налага да отложите своята менструация заради лятната си почивка, можете да ползвате прогестеронови хапчета.
Прогестеронът е женски хормон, който се отделя през вторите две седмици на нормален 28-дневен менструален цикъл.
Неговата функция е да удебелява лигавицата на матката и така се създават благоприятни условия за оплодената яйцеклетка при бременност.
Ако не се оплоди яйцеклетка, нивото на хормона спада. А менструацията всъщност представлява освобождаване на организма от ненужната удебелена лигавица.
Приемът на прогестеронови таблетки трябва да започне 4-5 дни преди очакваната дата и така да се задържи лигавицата.
Таблетките се приемат най-много 14 дни. Менструацията започва по естествен начин няколко дни след спирането на лекарствата.
Но трябва да сте подготвени, че вашият месечен календар ще се промени - следващата менструация ще бъде 28 дни след отложената.
Най-често предписваните прогестеронови препарати у нас са "Dupheston", "Utrogestan", "Orgametril".
Честото изкуствено завишаване на нивото на прогестерона в организма чрез прием на таблетки може да повлияе негативно върху дейността на хипофизната жлеза, която произвежда стимулиращи яйчниците хормони, а крайният резултат да бъде блокиране функцията на яйчниците.
За разлика от противозачатъчните, които са противопоказни при високо кръвно налягане, разширени вени, злокачествени образувания на млечната жлеза и др., прогестероновите таблетки са подходящи за всички жени.
Но те не предпазват от бременност и комбинацията им с противозачатъчни не е препоръчителна, защото се увеличава значително нивото на прогестерон в организма.
Важно е да се знае, предупреждава д-р Ненов, че отлагането на месечния цикъл е позволено не повече от два пъти годишно, и само при крайна необходимост.
Такава е неговата препоръка и по отношение на спешната контрацепция.
Между две забавяния трябва да има поне две нормални менструации. Не можете да забавите цикъла си с витамин C или течен аналгин, затова не вярвайте на всякакви съвети.
Най-добре е преди да предприемете каквото и да е да се консултирате със специалист гинеколог.
Всяка намеса в делата на майката Природа крие риск от нарушаване на хармоничната дейност на организма.
Затова - наслаждавайте се на своята ваканция, но с разум!

Сп. "Beauty"

Това го пускам за пореден път. Дано да ви е полезно.  Hug
Виж целия пост
# 14
Пробвала съм какво ли не именно за да си забавя цикъла или обратния вариант, но при мен ама изобщо нямаше ефект и затова вече не се опитвам. Според мен е строго индивидуално.
Единствено не съм пробвала с противозачатъчни тъй като не ми действат добре и нямам желание да се тъпча с тях.
Киа, това което си пуснала е много интересно, полезно и естествено много добре обяснено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия