Трудности в началото

  • 879
  • 4
Здравейте! Бебе Маргарита се роди преди седмица - на 1 април. Задържаха ни в Шейново заради висок билирубин, но от сряда сме си вкъщи и се учим взаимно на изкуството кърмене. Вчера ни посети педиатърката, която ни съветва да спазваме режим, да почивали червата нощно време и да даваме тогава само вода. С мъжът ми обаче решихме да кърмим на поискване и сега има мир вкъщи, бебка е щастлива и ни се усмихва. Акаме по мъничко, но почти на всяко хранене (между храненията). Имам обаче следното питане - в болницата гърдите ми бяха препълнени, течаха, дори една нощ ме боляха. Там изцеждах с помпата на Авент. Добре, но там и даваха и добавка, а сега сме твърдо на гърда само, и естествено се притеснявам дали й стига, та не изцеждам. Понякога се буди само след час и пак яде - давам същата гърда, да се доизпразни. Но гърдите ми са меки, а аз не усещам никакво мравучкане, гъдел или нещо от сорта. Аз ли бъркам нещо, имам ли кърма, или се е регулирала като количество? Дали да не започна пак доизцеждане и сега и да съхранявам кърмата в камерата?
Виж целия пост
# 1
Пробвай след като я накърмиш да се изцедиш, така ще се стимулира лактацията. Пий и чайчета или хомеопатични хапчета за увеличаване на лактацията. Добре е да съхраняваш изцедената кърмата за черни дни.  Laughing  Успех!
Виж целия пост
# 2
Ако беба пишка на всеки памперс (или има поне 4 тежки памперса на денононщие) и аките са светложълти до зеленикави,значи получава достатъчно мляко Simple Smile Не се притеснявай за усещането от тръгване на млякото - много жени изобщо не го чувстват,или се появява доста по-късно - дали го усещаш не е от показателите дали имаш мляко.Памперсите на беба най-добре ще те ориентират - ако с тях всичко е наред,няма от какво да се притесняваш Grinning
Ако смяташ да правиш запаси,има смисъл да се доизцеждаш - но ако няма да се връщаш бързо на работа или да оставяш бебче да го гледа някой друг за по-дълго през деня,може изобщо да не ти се наложи да даваш изцедена кърма.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Tinka79
Добре е да съхраняваш изцедената кърмата за черни дни.  Laughing  Успех!


абе не трябва да се прекалява със запасите, че аз така трупах трупах и познай беба като отказа категорично да пие от шише.. едни 70 мл само влязоха в употреба като ми стачкува веднъж и беше вече посиняла от рев - та се предаде!  Rolling Eyes
всичко друго изгоря в опити да я накарам да яде или му изтече годността .. а като се замисля ква хамалогия си е чак яд ме хваща, че въобще съм цедила!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Ani111
С мъжът ми обаче решихме да кърмим на поискване и сега има мир вкъщи, бебка е щастлива и ни се усмихва.

Как няма да се усмихва бебка и да е щастлива, като е случила на родители! Не е лесно още в началото да пренебрегнеш съветите на педиатърката, но в случая сте взели най-доброто решение. Браво на вас! Не мисля, че кърмата не достига - бихте разбрали бързо! Не е нужно да ти се препълват гърдите, за да има. В болницата са дохранвали и това донякъде е объркало нещата (ти си имала в излишък, а на нея й дават изкуствено!), но след като сте се прибрали у дома, прави това, което ти подсказва инстинктът и детенцето. То си знае най-добре от колко точно има нужда, а ако ти откликваш винаги на неговите нужди, тялото ти ще се настрои и ще произвежда достатъчно. За успокоение (а и защото кърменето си има тънкости все пак) погледни отново в библиотеката на форума, има много интересни и полезни неща. А също чети Книга за кърменето на Хана Лотроп, помогнала е на много майки да се справят успешно. Успех и пиши как върви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия