Спират продажбите на живачните термометри!

  • 2 769
  • 42
От 1-ви януари 2008 г. се спира производството и прадажбите на живачни термометри.
В къщи имам един дигитален и един за мерене на Т в ухото.Много бързо отчитат температурата но не и вярно....
Защо спират нещо сигурно, за друг продукт който не върши никаква работа???
Поне ме насочете към някой сервиз в който могат да ги регулират по някакъв начин.Не може живачния да показва 38,4 а дигиталния 35,8......
Моля ви, ако някой има информация за сервиз в който да ги занеса нека сподели!

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Просто си купи нов термометър, но гледай да е от по-скъпите и маркови. Също може да има нужда от смяна на батериите.
Виж целия пост
# 2
Защо ли ги спират newsm78.На мен лично ми е по-удобно с дигиталния термометър,нашия поне показва вярно
Виж целия пост
# 3
Ехаа..
И аз имам дигитален от евтинките и наистина дава страхотни отклонения... Затова си разчитам на живачния.
Казвали са ми, че под 100 лв. дигитален, все ще е боклук. Ако е вярно... не бих дала толкова пари за термометър. Confused

Сигурно ги спират, заради това, че се чупят лесно, а живакът е опасен метал.
Виж целия пост
# 4
Може и да показват вярно живачните,но са много неудобно,особено за малки деца.С дигиталния ми е много по-лесно,т.е. по-бързо мога да премеря температурата на детето.
Виж целия пост
# 5
Живачни тук отдавна не продават. Явно има защо. И не е вярно, че дигиталните не отчитат вярно, просто си попаднала на лошо качество. Термометри за мерене в ухото не се препоръчват, рядко показват вярно. Или в дупето от 3-секундните или с допир до челото си вземи  Peace
Виж целия пост
# 6
Много ми е интересно как болниците ще се запасят с дигитални.А може би ще накарат всеки да си ги носи от в къщи...А тези които нямат и не могат да си купят от 100 и нагоре лева?Просто си разсъждавам.Няма лошо в това да ги забранят,но малко у нас всичко е сбъркано,болниците нямат пари,а някои хора пък съвсем...
И по темата,наистина скъпите дигитални термометри са добри,а живака е доста опасен.
Виж целия пост
# 7
Много правилно ги спират. Живакът е толкова опасен, че не си заслужва риска. Нашия дигитален си мери вярно, но когато измерването е под мишницата се държи повече време. Тези кратки секунди, за които пише, че измерват, се отнасят за измерване в устата или дупето. Да не би там да ви е грешката и да си мислите, че вашия не е верен?
Виж целия пост
# 8
може да се поспори за различните видове термометри,но да не навлизаме в подробности.имаме такъв за ухо и е перфектен.има нови термометри,които измерват на принципа за живака и са по-безопасни,малко по-скъпи са от живачните,не е задължително да се взима дигитален Peace
Виж целия пост
# 9
Дигиталния термометър на Chicco струва 14 лева, на Canpol  - също толкова. Нашия е на Bebe confort и не помня да е бил много повече. Мери точно.
Нямам представа за какви 100 лева говорите  Thinking
Виж целия пост
# 10
има дигитални термометри за 12- 15 лева, отчитат точно и са направо безопасни, в сравнение с живачните.
друг е въпросът, че никой не може да те накара да ползваш дигитален за детето си- щом държиш на живачния,карай си с него.
Виж целия пост
# 11
И ние имаме дигитален, който винаги показва нещо от рода на 35.2 и това никога не е вярната температура. Това, че е удобен изобщо не ме грее, при положение, че не показва вярно.
Явно ще трябва да си купя друг, защото аз също не бих използвала живачен за малката.
Виж целия пост
# 12
За мен дигиталните са абсолютни боклуци, имам на Омрон( никак не е евтин) и изобщо не покзава вярно. Живачните са си най- точни, вярно, че са опасни.
Виж целия пост
# 13
Какви ли не термометри съм купувала,е по верни от живачните няма.
Виж целия пост
# 14
Имам 3 различни дигитални вкъщи - е колкото пъти му мера температурата, винаги показва 35,5-35,8  Shocked Да бе.. А с живачния си е 36,5-37,2 .. Това си е 1-2 градуса отклонение и изобщо вече не им вярвам на тия модерните  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия