3Д в Св. София

  • 857
  • 12
Здравейте!
Някой може ли да сподели мнение за 3Д ехограф в Св. София? Кой лекар ви гледа и колко платихте? Мисля да си запиша час за вторник и ми се искаше да чуя малко отзиви от тези, които са ходили. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Ако се обадиш и се запишеш на училището за бременни 3Д-то ще ти е безплатно. Съвет за лекар не мога да ти дам..защото мен ме гледа този който си беше на смяна, когато беше моя час.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Tia
Ако се обадиш и се запишеш на училището за бременни 3Д-то ще ти е безплатно. Съвет за лекар не мога да ти дам..защото мен ме гледа този който си беше на смяна, когато беше моя час.


Аз постъпих по същия начин и тогава ми казаха полът на бебето Grinning
Виж целия пост
# 3
момичета, благодаря за отговорите. Колко пъти се ходи на курсове и много време ли след това правят прегледа? Има ли значение в коя седмица е бременността? Благодаря още веднъж.
поздрави
Виж целия пост
# 4
Мисля че курса - курс е силно казано по - скоро обясненията бяха в един ден, а 3Д -то мина даже няколко дена преди това. Обаждаш се по телефона те те записват за курса записват ти и час за 3Д и готово. Мисля, че по мое време курсовете бяха в петък не знам дали още е така. Телефона го има на сайта на СВ. София както и подробностите
Успех и леко раждане!!! Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: danisport
момичета, благодаря за отговорите. Колко пъти се ходи на курсове и много време ли след това правят прегледа? Има ли значение в коя седмица е бременността? Благодаря още веднъж.
поздрави


Обаждаш се в болницата и там ще ти кажат за кой петък /тогава са курсовете/ има свободни места. Отиваш там и на информацията си казваш името, а те ти дават едно талонче, с което отиваш на ехографа, а след това в една зала обясняват като цяло кога се постъпва за раждане и как протича в общи линии. Говори се само за нормалното раждане, за секциото - нищо. Следва обиколка на всички отделения, разглеждате ги и това е. Може да присъстват и бъдещите татковци.
Не знам в кой месец може да се ходи, но като се обадиш ще ти кажат, аз бях в седми.
Успех!
Виж целия пост
# 6
Мен, заради проблемна бременност, ме гледаха 2 пъти безплатно. Гледа ме д-р Савова и съм много доволна (изчисли точните размери на бебки, местоположението им и др.). Ако обаче идеята ти е само заради пола - ехографът не е гаранция (дори и 3Д). Заради разположението на бебки и на двата прегледа успяха да видят пола само на едната (вторият преглед беше няколко часа преди раждането и въпреки това пъпната връв беше между крачетата на Криси и не можеше да се разбере дали е момче или момиче).
Мисля, че свободен преглед струва 20 или 30 лв. и трябва да имаш предварително записан час. Въпреки, че имаш час и плащаш, ако дойде обаче спешен случай - задължително изчакваш.
Имай предвид, че училището за бременни е за запознаване с обстановката в болницата и няма нищо общо с "традиционните" курсове за бъдещи родители.
Виж целия пост
# 7
моят опит (от миналата седмица) показа, че ехографът там не е 3д, както твърдят, или ако има тази функция, то не ни я показаха.

лекарката, която ме гледа, сподели, че е апарат с мноого голяма разделителна способност, позволяваща да се видят много добре органите на бебето, обаче образът си беше 2д!

е, все пак беше хубаво  Grinning
Виж целия пост
# 8
Цитат на: malejna
лекарката, която ме гледа, сподели, че е апарат с мноого голяма разделителна способност, позволяваща да се видят много добре органите на бебето, обаче образът си беше 2д!

е, все пак беше хубаво  Grinning


Аз си мислех, че само на мен ми се привижда 2Д и не смеех да се обадя  Blush Но наистина беше хубаво Simple Smile
И мен д-р Савова ме гледа, прегледът струваше 20 лв.
Виж целия пост
# 9
3D е, но не е цветен. Можеш да видиш бебето от всички страни, да го огледаш като предмет, който държиш в ръцете си  Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: nikol78
3D е, но не е цветен. Можеш да видиш бебето от всички страни, да го огледаш като предмет, който държиш в ръцете си  Grinning


ами, ами, на нас не ни го пуснаха така! беше си 2д, нищо обемно нямаше в образа, пък и лекарката сама си каза...
Виж целия пост
# 11
nikol, в 121 кабинет ли това?

Аз и снимка имам, но колкото и да се взирам, не мога до 3Д да я докарам  Grinning
Виж целия пост
# 12
Цитат на: malejna
Цитат на: nikol78
3D е, но не е цветен. Можеш да видиш бебето от всички страни, да го огледаш като предмет, който държиш в ръцете си  Grinning


ами, ами, на нас не ни го пуснаха така! беше си 2д, нищо обемно нямаше в образа, пък и лекарката сама си каза...


Аз не разбирам много, но мъжа ми е инженер и по време на прегледа обсъждаха с доктора 3D изображението. Да си призная, на мен ми изглеждаше същото като при 2D  Embarassed
Но щом на вас са ви казали, че е 2D, значи наистина не са го пуснали  Neutral Face
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия