Добър кмет ли е Бойко Борисов?

  • 9 514
  • 262
От доста време не живея в България ( София) и сега покрай изборите се замислих, че въобще не знам дали моят кмет ( ако живеех все още в София ) е добър кмет или не. Прави ли нещо за София? Какво не прави? Въобще как работи?


Добре ли е, че пак ще е кмет или не? 
Виж целия пост
# 1
                      Аз пък, понеже не съм много сигурна какъв трябва да бъде един наистина добър кмет, моля за разяснения. Само върху бг кметове имам трайни наблюдения и не съм сигурна имаме ли такива...
Виж целия пост
# 2
Не, не е добър и е леко смахнат, ама на прост народ такъв кмет  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
                      Аз пък, понеже не съм много сигурна какъв трябва да бъде един наистина добър кмет, моля за разяснения. Само върху бг кметове имам трайни наблюдения и не съм сигурна имаме ли такива...

Когато не живееш на дадено място и се връщаш веднъж на 2 години е доста трудно да прецениш: прави ли се нещо в даден град или не. Виждаш само видимото за 3-4 седмици.

Добре, ако не е добър защо хората пак гласуваха за него?
( наистина искам малко да се ориентирам и да добия някаква представа)
Виж целия пост
# 4
Ех, Блонди...сол в раната и ти сега Tired
Виж целия пост
# 5
Не, не е добър и е леко смахнат, ама на прост народ такъв кмет  Rolling Eyes
Не съм съгласна че почити половината Софиянци са прости,аз гласувах точно за него и не се смятам за проста.Ти като не ме познаваш как ме определи за проста
Виж целия пост
# 6
Половината на няма и 30% не е половината софиянци.

Не е добър. Нещо не прави освен да отбива номера, да се оправдава с някой друг и да се пъчи пред камерите на фона на шадраванчета. Само не ми е ясно сега с кого ще обвинява за нищонеправенето си като мнозинството "смърфове" в СОС ще са си негови.
Виж целия пост
# 7
...Само не ми е ясно сега с кого ще обвинява за нищонеправенето си като мнозинството "смърфове" в СОС ще са си негови...
                   Много добре знаеш, че законите не са добре написани  Crossing Arms.
Виж целия пост
# 8
Половината на няма и 30% не е половината софиянци.

Не е добър. Нещо не прави освен да отбива номера, да се оправдава с някой друг и да се пъчи пред камерите на фона на шадраванчета. Само не ми е ясно сега с кого ще обвинява за нищонеправенето си като мнозинството "смърфове" в СОС ще са си негови.

Около 160хил. са гласовете за Бойко Борисов, ако трябва да бъдем точни Simple Smile. Ако приемем, че София е вече 1.5млн., то това са малко повече от 10%.
Според мен това, което ги привлича повечето хора у Бойко Борисов, е безцеремонния му изказ и поведение. Понеже 18г. ни се говори  с мили приказки и завоалирани изречения, грубоватият речник на Бойко създава усещането, че нарича нещата с истинските им имена и това се харесва. Аз поне така си го обяснявам, иначе наистина не разбирам какво друго го прави толкова интересен. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Бойко Борисов е народен човек.  Mr. Green Затова народът гласува за него.
Един същи Тодор Живков, в по-нов вариант.
Не смятам, че е добър кмет. И затова не го подкрепих.
Виж целия пост
# 10
Според мен е добър.

Защото се работи по различни направления.
Примерно за строежите на подземни паркинги, за строежите на сгради, за разширението на пътищата.
За да стартира всяко едно от тия неща има хиляда и едно условия, които трябва да са изпълнение, разпръснати между нам си колко служби, закони и т.н.
И за да стартира всичко - всичко трябва да е уредено.
И като го е заварил непипнато, подготовката за това отнема време.
Не знам кой ще отрече, че е много нечестно данъците на софиянци да отиват в държавната хазна, а не в общинската каса.
Много правилно се изказа, че кучетата не могат да се избият.
Ако го предложи - интересно ми е да видя колко ще скочат срещу това. Макар и на другата половина да им се иска да стане така.

Аз виждам много положителни промени в града последните години. И не съм "за" харизмата на Бойко, а защото виждам че се работи. Ако ще и Трънко Пръчков да се казва, какъвто и да е, като виждам че се работи - ще го подкрепя дадения кандидат.
И на мен ми се иска за една нощ, или хайде за една година като с магическа пръчка да светне всичко, ама няма как да стане. Не само, че не става, а няма как да стане.
Нито със задръстванията, нито с боклука, нито с канализацията.
Едва ли всичко това ще се реши и в следващите 4 години, но ако се работи по тяхното отстраняване и улесняване на гражданите - аз ще съм доволна. Защото преценявам, че така е правилно.

Но според мен има и нещо друго - независещо от кмета и невъзвратимо за едно поколение - културата на гражданина.
Мръсно е, защото ние цапаме. Всеки ден поне по един родител учи детето си да пусне хартийката на земята (естествено, те не списват в нашия форум), защото - аргументи винаги ще се намерят.
Пустосваме се един друг, че паркираме по тротоарите, че пешеходците са на улицата - ама така е. Пречи ни да остане метър да мине човека.
Пустосваме за кучетата, ама те все са били домашни някога.
То вярно, де, поне 9-10 поколение сигурно на сегашните помияри са били домашни, че много години станаха вече.
Всеки ден има хиляди неща, за които се намираме на време да мрънкаме.

И винаги около избори политиците впрягат в употреба всичко, което са чули - и гледаме сейр.
Обещания. И нищо, след това.

Аз не разбирам какво скачат всички, че Бойко Борисов, само се изтъквал. Ами аз не чух другите да правят нещо по-различно - всички се биеха в гърдите какво ще направят. Всички.

За някой от връстниците си сигурно съм луда, но честно казано ми се ще да живея в София-та от преди 40, че и повече години.
Днес много ми тежи простотията и липсата на елементарно възпитание и обноски у хората.А то е факт от слободията, в която се овъргаляха.
Ама хайде да не измествам темата.

Аз съм защитник на нехуманното, но работещо решение.
Да им да дадем на кандидатите да са кметове, по 2 години, че ако по 4 им се дадат някой няма да доживеят да управляват.
И за тия две години да си изпълнят обещанията. Да видим кой ще може, колко изобщо ще могат.
Защото всички обещават, обещават и като дойде края на мандата и нищо не е свършено, така, че да се види с просто око, защото нас само това ще ни убеди, почват с увъртания, че те тия обещания в дългосрочен план, пък наследството какво било и т.н., т.н.
И Бойко не прави изключение от това.

И ако нищо не са направили - показен разстрел. Кандидатите за надлъгване ще намалеят, а тия дето са се докопали ще работят, ако им се живее.

София е 1.5 млн. Ама колко са с регистрация в София. Thinking Че чак пък толкова софиянчета да са се народили с право на глас.

И защо се смята, че само с оправдава.
Някой мисли ли наистина, че Общинския съвет не се бърка и не блокира и забавя решаването на някои идеи.
И защо още от сега се мисли как ще се оправдава, като съветниците ще са си негови.
Факт е, че досега Общинския съвет не работеше заедно с кмета. И това всеки, който прочете малко може да го установи.
Виж целия пост
# 11
Добър ли е....светът не може да бъде само черен или бял...
Виж целия пост
# 12
На мен ми са ми интересни аргументите на тези гласували за Мартин и Бриго.

Ако някой няма против - моля да сподели.
Виж целия пост
# 13
Според мен е по-добър кмет от тези, които сме имали досега.
Бегло го познавам като човек и ми е адски антипатичен и прост, но не може да се отрече, че доста неща направи за София, от прозореца си виждам подобренията!

На мен повече от това не ми трябва! Peace
Виж целия пост
# 14
Не!
София е един мръсен гнусен град и ако можех щях да избягам от тук Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия