Телешки пържолки в йенска тенджерка

  • 14 173
  • 10
Здравейте,

Имам телешки пържолки и искам да ги направя в йенска тенджерка. Знам 4е има една рецепта в която месото се реди на пластове в тенджерата заедно с гъби, синьо сирене и още нещо, но не знам какво. Ако някой знае въпросната рецепта, ще съм благодарна за отзиви, както и за колко време се пече във фурната и на какви градуси че досега не съм готвила в йенско стъкло.

Мерси предварително момичета   bouquet
Виж целия пост
# 1
Наистина, никой ли не може да ми помогне с рецепта?  Confused
Виж целия пост
# 2
Виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12661.0

или в Готварската книга, има много рецепти с телешко! Hug
Виж целия пост
# 3
Lindita, последната ти съставка е сметана! За градусите, аз съм с вентилаторна фурна и пека на около 200 градуса, при обикновенна бих увеличила с 20-30градуса. Печи поне 15-20 мин след завирането. Но е добре да опиташ, а и да гледаш соса да се посгъсти.

УСПЕХ!
Виж целия пост
# 4
Мерси, наталина  newsm78

В4ера открих една рецепта на сладка хапка за телешко с топено сирене  и гъби , и я направих, но не ми хареса, нещо не направих като хората. За съжаление пове4ето от рецептите в готварската за телешко не ми се отвориха и затова прибягнах тук до съвет.
Още се надявам на някоя вкусна рецепта, защото моята наистина не стана. ooooh!
Виж целия пост
# 5
Намерих нещо.Дано ти допадне!


Телешко със сметана

 

Продукти: 600 гр телешки шол, 50 мл олио, 2 жълтъка, 1 дафинов лист, 150 гр сметана, 2 моркова, 2 с. л. брашно, 1 глава лук, щипка тарос, сол, черен пипер, лимонов сок

Нарежете месото на малки парченца и ги запържете в половината от олиото. Залейте ги с гореща вода и прибавете дафиновия лист, настърганите моркови и нарязания на ситно лук. Варете ястието на умерен огън до омекване на месото. Отделно в останалото олио запържете брашното. Снемете от огъня и разбъркайте с двата жълтъка и малко от водата, в която се е варило месото. Прибавете сол, тароса, няколко капки лимонов сок и черен пипер. Залейте с тази смес месото. Варете още 5 минути. Сложете по 1-2 с. л. сметана върху месото от всяка порция и поднесете.


Телешки пържоли със сметана и водка
2 пържолки от телешко филе, 100 г сметана, 30 г масло, 2 лъжици водка, половин сладка ябълка, лимонов сок, черен пипер, сол

Нарязваме на кубчета обелената ябълка. Посоляваме начуканите леко пържолки, поръсваме черен пипер, лимонен сок и изпържваме от двете страни в силно сгорещено масло. Прибавяме нарязаната на кубчета ябълка. Сгорещяваме калвадоса в малък съд, запалваме и пламтящ го наливаме върху месото. Прибавяме разбитата сметана и варим 2 минути. Нареждаме месото в чиния, заливаме със соса и украсяваме с нарязаната на кубчета ябълка (2 порции).



Телешки пържоли с вермут и сметана

2 телешки пържоли от филето, 30 г масло, 100 г сметана, 4 лъжици сух бял вермут, лимонов сок, черен пипер, сол Посоляваме, поръсваме с черен пипер и лимонов сок начуканите леко пържоли. Изпържваме ги от двете страни в силно сгорещено масло, заливаме с вермут и прибавяме сметаната. Разклащаме съда над котлона, докато вермутът се смеси със сметаната. След това задушаваме пържолите на тих огън в продължение на 3 минути, докато сосът се сгъсти (2 порции).

Бьоф Строганов

Съставки:
450 гр телешко филе
1 1/2 средни глави лук
150 гр гъби
25 гр масло
75 мл сметана
сол и пипер


 
 
Приготвяне:
1. Нарежете телешкото на ивици около 5 см. Лукът нарежете на тънко. Отстранете пънчетата на гъбите и също ги нарежете на тънко.

2. На висока температура разтопете половината масло (може да капнете две-три капки олио) в тиган и прибавете лука .Запържете докато омекне и стане прозрачен. Много е важно лукът да не прегори. Добавете гъбите и ги запържете за минута или докато омекнат.

3. Отстранете от огъня и ги прехвърлете в друг съд.

4. Добавете останалото масло в тигана и оставете да се загрее наистина много добре (докато се разпени). Сложете телешкото и изпържете бързо от всички страни (на силен огън). Телешкото трябва да се капсулова тоест да стане кафяво само отвън, но вътршността да остане леко сурова. Няколко минути са абсолютно достатъчни.

5. Сложете обратно гъбите и лука. Овкусете с подправките. Добавете сметаната и без да променяте температурата гответе още 1-2 минути докато сметаната придобие консистенцията на гъст сироп.

6. Гарнирайте по желание - с варен ориз, паста или пък варени картофи.


 
 


Виж целия пост
# 6
Мерси много , рецептите много ми допадат.. Hug
Виж целия пост
# 7
Здравей!   bouquet

В къщи телешки пържоли готвя така:

начуквам ги и ги осолявам със сол и черен пипер, но скромно...
После ги пържа, и ги редя в тава или йена  между всеки ред поръсвам кромид лук на колелца.... . в края на пърженето, когато са изпържени,  в олиото , сипвам 1 малка кафяна чашка червено винце, с този сос след като ги наредя в тавата ги обливам покривам ги с фолио да се задушат. Пекат се около 45 минути - стават много вкусни и сочни.   chef
Виж целия пост
# 8
Здравей!   bouquet

В къщи телешки пържоли готвя така:

начуквам ги и ги осолявам със сол и черен пипер, но скромно...
После ги пържа, и ги редя в тава или йена  между всеки ред поръсвам кромид лук на колелца.... . в края на пърженето, когато са изпържени,  в олиото , сипвам 1 малка кафяна чашка червено винце, с този сос след като ги наредя в тавата ги обливам покривам ги с фолио да се задушат. Пекат се около 45 минути - стават много вкусни и сочни.   chef

И аз така ги направих вчера, но между редовете редих гъби и топено сирене, но после май сгреших като залях с мазнината където пържих месото, сложих галета и един бульон, не ми хареса изобщо Naughty
Вече ще заливам само с вино накрая и евентуално сметана.
Виж целия пост
# 9
Вчера правих пържолките така - слагам ги в йенската тенджерка, нареждам лук 4 глави, не много големи и поливам с малко зехтих и бяло вино. След като се позадушат слагам топено сирене, течна сметана, мащерка и черен пипер. В къщи много я харесват тази рецепта, на мен ми е любима. Peace
Виж целия пост
# 10
Рецептата на Мики Маус е мноооого вкусна!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия