Без чай до 2-та година

  • 592
  • 14
Прочетох това и ми се искаше да споделя с вас :
http://www.teabg.com/

в графа кога да не пием чаи пише да не се дава до две годишна възраст защото може да предизвика анемия, прочетете си го там не е много като информация , но се надявам да е полезна
Виж целия пост
# 1
Доколкото виждам става дума за черен и зелен чай-той съдържа кофеин. Билковите чайове са друга работа Grinning
Моето диване не ще да пие билкови чайове, но ако искаше-бих му давала.
Виж целия пост
# 2
мне не само за зелените или силни чайове - за чайовете попринцип пише
Виж целия пост
# 3
  Много интересно, не че моите пият нещо друго освен вода и айрян но ми беше полезно да го прочета.
  Ето и цитат от сайта
 
Цитат
Децата под двегодишна възраст не трябва да пият чай, защото той пречи на възможността на организма да абсорбира желязо и може да причини анемия. Също така пиенето на много чай по време на бременност е нездравословнно както за майката, така и за плода. Малко слаб чай е добре.
Виж целия пост
# 4
А това дали се отнася и за бебешките гранулирани чайове?
Виж целия пост
# 5
да вземем да изпратим запитване , откаде са взели информацията и найстина дали а всички чайове се отнася - не бях чувала досега да вреди чая  Mr. Green, пия го като за световно и затова бях зайнтригувана , а и на детето си засега само чай лайка съм давала понякога - но тя не го пие
още си иска и си държи само на кърмата - е понякога и айрян и вода си пийва ,
много ми е интересно какво биха отговорили педиатри който са за почасово хранене и даване на чайчета/ или вода/ посред кърменията / или даване на ам /
Виж целия пост
# 6
  Сайта ми изглежда сериозен и чайчетата които предлагат са реномирани. Има хубава информация и за пръв път виждам производител или продавач, който да предупреждава за вреди въпреки че това би намалило продажбите.
Виж целия пост
# 7
Разгледайте отново хубаво какво дефинират като чай - че според международния стандарт чай е отвара от връхните листа на чаеното растение. Това е в съответствие и с дефиницията за това, което ние наричаме чай - в действителност онова, което пием всеки ден, не е чай, а билкова отвара от различни билки, невключващи чаено растение. Т.е. инфото на сайта твърдо се отнася единствено за черния чай (и разновидностите му) - само те понижават абсорбцията на калций, докато част от билките я повишават, а някои сами са нелош източник на минерали (копривата примерно, макар че рядко се използва под формата на инфузии).
Много ясно, че никой не би дал черен чай на дете под 2г възраст, пък и още известно време след това - най-малкото заради съдържанието на кофеин.
Виж целия пост
# 8
хедра навреме се включи с обяснение пак  Hug , не се бях замислила че билковите отвари не са чаи  Mr. Green Rolling Eyes, значи с лайката без проблем мога да си я тормозя още  Joy
Виж целия пост
# 9
Чаят е растение и бива черен и зелен. Всичко останало е отвара от..................  Hug
Виж целия пост
# 10
чак срам ме хвана  Embarassed , е както писах дано поне на някой съм била полезна  Rolling Eyes с глупост
Виж целия пост
# 11
Ееее,нище де!Не се коси,важното е,че се изясни въпроса! Laughing
Виж целия пост
# 12
Наистина интересно newsm78 на сина ми педиатъра му изписа ЧЕРЕН чай когато беше на 5 месеца (само кърмен)заради разтройство  и двамата с мъжа ми бяхме  Shocked ама аз нали не съм на ти с немския решихме че не съм разбрала добре и не му давах. Цяла седмица не му мина разтройството отслабна абе изобщо не беше добре детето отидохме пак при доктора този път с мъжа ми и се оказа че съм разбрала съвсем добре точно за черен чай е ставало дума, отделно каза и да започна захранване  Naughty. Сещатели се каво стана- смених си педиатъра Twisted Evil, само дето преди това не успях да се преборя с мъжа ми да не му даваме чай и трябва да си призная че от два пъти 10 мл (толкова успяхме да му набутаме на горкото) чай веднага му мина разтройството та сега ми е много интересно наистина кой крив и кой прав Thinking
Виж целия пост
# 13
Хедра е права. Това, което в БГ(ългария повечето хора наричаме чай всъщност е билкова отвара или запарка. Така че няма проблем и за малките деца. Стига да не се прекалява и да се внимава от какви билки се прави.
krissie не се притеснявай. Информацията, която си дала така или иначе е полезна.
Виж целия пост
# 14
И аз това имах предвид, ама като не мога да го обясня както Хедра Grinning
Ророана, не мисля, че 20 мл. черен чай са навредили на 5 месечно бебе Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия