Коте-проблем с тоалетната

  • 3 372
  • 22
От скоро имаме коте и се яви проблем с мястото, където трябва да пишка.По голяма си ходи на едно и също място ,но не може да се научи да пишка на едно и също място.Прави ми впечатление,че не зарива след като пишка-все едно не усеща миризма,а по другата нужда зарива. Точно си мисля,че е свикнало и то вземе ,че се изпишка,където му падне.
Ако някой може да помогне със съвет,ще съм ви много благодарна  Praynig.
Виж целия пост
# 1
Какъв вид е тоалетната, която ползва?
Виж целия пост
# 2
ами зависи колко е голямо котето, все пак отнема известно време да се научи. с голямата нужда винаги е по-лесно. аз това, което съм правела е да го дебна и слагам постоянно в пясъка - колкото често мога. и още - чисти там, където веднъж се е изпишкало с нещо силно - белина, Доместос, защото те усещат много по-силно миризмите и се връщат пак там по нужда  Peace ще свикне, не се е научило още  Hug
Виж целия пост
# 3
дайте му малко време на това коте, ще се научи Simple Smile
за зариването, ами едното ми коте не зарива когато пишка, нито когато ака...само си мисли, че зарива
качва се върху съдчето и почва във въздуха да гребе с лапи, ама голямо въздушно зариване пада  Joy нищо притеснително  Simple Smile

http://dog.bg/forum/index.php/topic,8088.0.html
Виж целия пост
# 4
Хаха и моят котарак така прави - първо си го зарива в тоалетната, после излиза отвън и "рови" по теракота, много е смешен! Joy И аз съм го чувала това с белината, пробвай, дано да помогне.  Peace И каква тоалетна му купуваш - аз съм останала с впечатлението, че котките най обичат Бенто - сами го търсят, а тия силикатните нещо им се мръщят...скърцат ли им под лапичките, не знам... newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз за белината съм чувала,че се слага там, където искаш да пишка.Миризмата ги привличала.Да не получа обратния ефект  newsm78
Виж целия пост
# 6
Мушкаш му муцунката в напишканото и леко го пляскаш по дупето. После го слагаш там, където искаш да пишка и го погалваш.
И след всяко пишкане му почистваш тоалетната, поне моя котка никога не е пишкала на същото място, ако не е било междувременно почистено.
Виж целия пост
# 7
Аз по принцип така му се карам като сгафи и пишка не където трябва,но изобщо не съм се сетила да го занеса до мястото, където трябва и да го погаля. Веднага почвам да го практикувам.Малко ми е трудно през деня да му чистя изпишканото ,защото сме на работа и 2-та  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 8
Бенто са много добри. И нашият Макси се беше научил да ходи до тоалетната до входната врата и не искаше да се научи да си ползва легена. Но щом му взехме Бенто само го заведох до легенчето му, той подуши и веднага си свърши работата. И вече само там си ходи. Явно има някакъв аромат, който ги привлича.
Виж целия пост
# 9
вярно е за Бентото, аз само такова ползвах в БГ, а и тук й взимам само такъв тип пясък, на разни силикони и гранулки не успя да свикне  Rolling Eyes котките не понасят белина, както и много други животни  Peace а, и да ви кажа ако не знаете - котета се пляскат не по дупето, а по ушичките - лекичко го цапвате само, така ги пердашат майките им и им остава като инстинкт, знам го от ветеринар и вече много котки съм ги възпитала така  Grinning но лекичко... особено пък малко коте... честно, аз не бих го плеснала, всички свикват, носиш го в пясъка, почистваш където се е изпишкало и така...
Виж целия пост
# 10
Значи вече напишканите места да ги измия с белина .Миризмата ги дразни  newsm78
Виж целия пост
# 11
Значи вече напишканите места да ги измия с белина .Миризмата ги дразни  newsm78
Да, поне моята се дразни на доместоса, чак настръхва срещу въображаем враг  Mr. Green
Аз имам друг проблем, котинка си пишка в тоалетната от как се е пръкнала, обаче като пишка вдига дупето и опикава отвън  ooooh! купила съм и огромна котешка тоалетна за нейните размери (тя има няма кило и половина, две) и пак така прави  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Ужас-аз измих около тоалетната му с Доместос,сега ще трябва всичко наново,той за това се изпишка на килима сутринта.Голям гаф съм направила  Embarassed. Чак ме е яд на себе си.
Виж целия пост
# 13
Може тоалетната му да не е на място, което му харесва - или е на прекалено открито, а те обичат да се скрият и да не ги виждат или е прекалено "далеч" - щом го имате отскоро и ако е малък (не става ясно колко е голям) все пак тоалетната трябва да му е "под ръка".
Какво има в тоалетната? Бенто или силиконови топчета? Може съдържанието да не му харесва.
Пласта дебел ли е или е тънък?
Винаги  ли прави бели на вън или само, когато вече е изполвал тоалетната. Може да не харесва да влиза втори път.
 newsm78

п.п. Винаги ли има достъп до тоалетната? Да не би да се затваря някоя врата и да не може да стигне до нея когато му "дойде" музата?
Виж целия пост
# 14
защо не пробваш със ситен пясък,котетата го обожават!И ако е възможно сложи тоалетната близо да вратата.Ако можеш го следи кога пишка и го слагай на тоалетната,обикновенно ходят след сън и след като се нахранят.Успех! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия