вгнездяване - пречки???

  • 1 847
  • 4
Здравейте момичета,
не съм писала скоро, но иначе редовно ви чета.
Може би задавам въпрос, който е бил коментиран вече, но не срещнах някъде това което ме интересува. Извинявам се на модераторките ако не е подходящ за нова тема.
Въпросът ми е следния: ако има евентуално оплождане на яйцеклетката нещо може ли да попречи за вгнездяването й-предвижването и закрапването в матката. Имам предвид секс непосредствено след оплождането /1-2 дни/, напъване по нужда Embarassed , горещи душове....или други неща?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: bu
.. Имам предвид секс непосредствено след оплождането /1-2 дни/, напъване по нужда Embarassed , горещи душове....или други неща?


Ами то вгнездяването е седмица по - късно . Нормалния начин на живот не пречи според мен . Е , ако прекаляващ с горещото , не мисля че е добре .
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че сексът или напъването по голяма нужда е пречка. По- скоро недостигът на прогестерон или недостатъчност на жълтото тяло, което е пак поради ниски нива на прогестерона, а също така недостатъчна дебелина на лигавицата на матката. Но това трябва да ти го каже лекар или след преглед с вагинален ехограф /за да види дебелината на лигавицата на матката/, или да се направят изследвания за хормони. И при двата случая, ако има проблем, се изписват лекарства, напр. Дуфастон.
Но нищо не предприемай на своя глава! Консултирай се първо с лекар, ако имаш съмнения.
Виж целия пост
# 3
Морена - благодаря за бързия отговор Simple Smile .
Точно този период до вгнездяването имах предвид.
Някъде из статийте бях прочела "считайте се за бременна, докато разберете дали сте или не", май прекалено много се вманиачавам на тази тема, но не ми се иска да объркам нещо от незнание  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Цитат на: bu
.. "считайте се за бременна, докато разберете дали сте или не"..

Аз това за себе си го разбирам - да внимавам с лекарставата и да огранича алкохола ( който и без това рядко вкусвам ) във втората половина на цикъла си.

Цитат на: bu
.. май прекалено много се вманиачавам на тази тема, но не ми се иска да объркам нещо от незнание  Simple Smile

Разбирам те . Май всички минаваме през това . Sad
Аз в момента всячески се опитвам да не мисля , че секса може да доведе до бебе именно  , защото се отчаях от себе си , заради това вманиачаяване .
Постарай се да не го мислиш толкова !  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия