Броколи с ориз

  • 6 071
  • 13
Вики много харесва пюрето на ХИп-броколи с ориз и искам да и направя домашно,но незнам колко ориз да сложа и колко да го варя.Ако някои може да ми помогне Hugпредварително,Ви благодаря
Виж целия пост
# 1
А Вики колко е голяма?  Thinking

Вари се за малки деца до пълно разваряване. Ако е под 6 месечна, не вярвам да може да го докараш до желаната гладка консистенция, дори и след пасиране. Слагаш на око - зависи и колко яде, малко ориз, знаеш, че става 3:1 и малко броколи, точни пропорции няма  Simple Smile Другият вариант е оризова каша да смесиш с малко АМ и вода и свареното и пасирано броколи.  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз действам на око.Ако ще правиш за 2-3 порции,половин чаена чаша(може би с една идея по-малко).Аз слагам такова количество и става ядене за 3 дни.За 1 порция съответно 1/3 от половин чаена чаша PeaceА пък за варенето,като се надуе го опитваш и ако е мек значи е готов,толкова е просто!Съотношението ориз-вода е 1:3
Виж целия пост
# 3
Благодаря и аз така си мислех,но се притеснявах да не сбъркам нещо Simple SmileВики е на 7 месеца
Виж целия пост
# 4
Извинявам се, че се отклонявам от темата, но може ли и други зеленчуци да варя с ориз и да правя на пюре?
Виж целия пост
# 5
        Може, но по- добре вари ориза отделно. Повечето зеленчуци имат нужда от по- малко време за приготвяне, отколкото ориза.
Виж целия пост
# 6
Аз готвя с кафяв ориз,става много вкусно и е по-полезен от белия.Накисвам го от предната вечер и така увира много бързо.Оризът и зеленчуците са готови едновременно.Само ако слагам домати ги добавям 15-20 мин преди да махна яденето от огъня,защото доматът стяга и пречи на останалите съставки да се сварят бързо.
Виж целия пост
# 7
Извинявам се, че се отклонявам от темата, но може ли и други зеленчуци да варя с ориз и да правя на пюре?
Тиквички може.
Аз правя така: Задушавам лук в зехтин с малко вода, прибавям предварително накиснатия ориз и след това тиквичка. Тиквичката я слагам последна, защото няма нужда от много готвене.
Виж целия пост
# 8
И моркови може. Те увират по-трудно, така че може да се сложат заедно с ориза.
Виж целия пост
# 9
И моркови може. Те увират по-трудно, така че може да се сложат заедно с ориза.

Морковите можеш да настържеш и задушиш предварително в масло/зехтин заедно с лука. Така се извлича по-пълноценно каротина. става и по-вкусно.

Може да се добави и печена белена червена чушка /накрая преди пасирането/, праз лук, обезсолена маслина...
Виж целия пост
# 10
А с оризово брашно няма ли да стане?И да попитам- може ли да се ползват замразени броколи?Не си спомням дали съм виждала някъде по магазините незамразени броколи  newsm78
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви на всички за отговорите, само че ние сме още малки за лук и маслини. bouquet
Може пробвам ориз с тивкички и ориз с моркови, само дано не се запече. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
         След 6 месец слагах през ден по стръкче пресен лук или пресен чесън / само бялата част/. Те не са  люти като старите, а съдържат необходимите минерали.
Виж целия пост
# 13
И да попитам- може ли да се ползват замразени броколи?Не си спомням дали съм виждала някъде по магазините незамразени броколи  newsm78

Може да ползваш замразени.
Продават и незамразени-почти на всички пазари виждам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия