Как става ясно,че е стеснен слъзен канал

  • 5 737
  • 16
Здравейте!!!
Сина ми е роден в Тина Киркова и от както се на вън от очетата му тече жълто зеленикав секрет.Водихме го на лекар и ми обясниха , че се касае за стеснени слъзни канали и че на 6 м. възраст ще се наложи сондиране на слъзните канали под пълна упойка(прегледа беше точно 20 сек., без никаква апарарура без излседвания ,без нищо, ей така на впечатления).Много ме уплаши това.Мои познати пък от друга страна ми обясниха , че не било задължително да се прави тази манипулация, но в крайна сметка как да разрешим проблема по-малко травмиращо.
Притеснявам се пък дя не се касае и за някаква стафилококова инфекция която си стои така и само от време на време тушираме с някои и други капчици.Знам ли.Много ми е притеснено.
Виж целия пост
# 1
Отидете на второ мнение и задължително направете изследвания за стафилококова инфекция.
Успех,дано  се оправи бързо малкия юнак Hug
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми имаше същия проблем и ми казаха да правя масажи успоредно с капки за очи измъчих си детето почти месец без ефект.И след като ми записаха час за сондаж за след 3 дни от страх започнах да я масажирам във всеки удобен момент с почти всичка сила и за два дни се оправи .Така и не отидохме за сондажа
Виж целия пост
# 3
Аз слагах първо капки - мисля Тобрекс или нещо подобно. Лекарката ми каза да масажирам в точно в основата - до нослето. Ефектът беше временен. Бяха ми казали за очанка /билка/ ама аз така и не използвах. Последно - по съвет на лекарката, измивах с лайка, мисля, че има ефект . Засега мина. А иначе - аз като съм била бебе са ми отпушвали слъзните каналчета.
Виж целия пост
# 4
Както са казали майките по-горе - масажът помага в повечето случаи. Но наистина трябва да натсикаш доста. ПОмоли лекар да ти покаже как.
Виж целия пост
# 5
Много е успокояващо да си мислите, че проблемът ще се реши с масажи.

Истината е, че стеснен слъзен канал се коригира оперативно и резултатно само в ранна бебешка възраст. Ако пропуснете този срок, когато костите на бебето ви са все още достатъчно меки, в последствие корекцията ще бъде много по-трудна, а в някои случаи и невъзможна.

Не отлагайте във времето и задължително търсете мнение на друг специалист. Педиатрите не могат на 100% да диагностицират запушен или стеснен слъзен канал. Това се прави задължително от специалисти.
Виж целия пост
# 6
Много е успокояващо да си мислите, че проблемът ще се реши с масажи.

Истината е, че стеснен слъзен канал се коригира оперативно и резултатно само в ранна бебешка възраст. Ако пропуснете този срок, когато костите на бебето ви са все още достатъчно меки, в последствие корекцията ще бъде много по-трудна, а в някои случаи и невъзможна.

Не отлагайте във времето и задължително търсете мнение на друг специалист. Педиатрите не могат на 100% да диагностицират запушен или стеснен слъзен канал. Това се прави задължително от специалисти.
Ходихме на специалисти, но както споменах по-горе прегледа протече за 20 сек. не взеха секрет да изследват за бактериална инфекция , а така просто от впечатление на пръв поглед.Как става ясно, че се касае за едното , а не за другото. newsm78
Виж целия пост
# 7
Ние също правихме сондиране на осем месеца- подобри се, но след това пак се запуши. Сега не знам какво да правя.Не искам да я подлагам отново на това.Ако някой знае нещо моля да сподели с нас!
Виж целия пост
# 8
Здравейте мами
Моята дъщеричка е на 5 месеца и половина и имаме същия проблем.Аз сущо раждах в Т.Киркова.Ходихме на лекар при д-р Галя Димитрова и тя ни каза че до 6 месеца на се ли отпуши ще последва сондаж,но аз съм против.Всеки ден и правя масажи но полза няма. В предаването по БТВ 'Часът на мама "гост беше Доц.д-р Андреев който също отрече сондажа , но не мога да му открия координатите.Моля ако мякой е ходил при него да сподели и да ми каже къде преглежда.
Виж целия пост
# 9
Едната ми дъщеря имаше същия проблем, но на нея по скоро и стоеше влажно оченцето, не е имало гной. На нас също ни казаха да правим масаж(или по скоро да натискаме в основата на окото)+капки, които не помня, но така и не се оправи. Към годинката и пробиха слъзния канал с пълна упойка, но не се получи и се наложи да повторим манипулацията, след което се оказа че тя просто се е родила със стеснен канал. Докторът ни каза че това ще го израсте, но и до ден днешен, когато е студено понякога и стои влажно, но рядко. Надявам се наистина да го израсте
Виж целия пост
# 10
При моето момче също има такъв проблем, но е вече на почти 2 год.Дано да не е късно за корекция. Скоро ще го водя на преглед. В кое предаване на "Часът на мама " са говорили за това?
Виж целия пост
# 11
От предаването "Часът на мама"и една мама ми изпратиха тел на доц. Андреев 983 38 00,983 20 28 адреса е ул.Росица 21.
Виж целия пост
# 12
http://www.emedicine.com/oph/topic592.htm
Виж целия пост
# 13
не ми харесва цветът на секрета. според моето скромно непрофесионално мнение се касае за инфекция.
дъщеря ми имаше стеснен слъзен канал на едното око, но симптомите бяха повече гурелчета и секрет в доста светъл цвят - бледо жълт. най-добре и действаха промивки с физиологичен разтвор. за 2-3 години проблемът беше "израснат" както се казва.
Виж целия пост
# 14
Да и при нас е така,но е много. Като се събуди окото й е залепнало.Сърцето ме боли като е гледам.Започнах да й  чиста окото с отвара от лайка.Казаха ми да пробвам бабините рецепти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия