Как да го предпазя?

  • 1 420
  • 25
Здравейте,мамита.Синът ми отскоро започна да се изправя сам и естествено започна да пада и да се удря.Явно не може още да се усети,че не го държат краката и като се пусне ще тупне newsm32 .Но се притеснявам,че дори и в кошарата,която уж е най-безопасното място, все намира къде да си дрънне главата.Обиколниците не го спасяват,защото не покриват ръбовете.Да не говорим какво се случва когато се опитва да се изправи на масата или на секцията cry.Сигурна съм,че всички сте имали този проблем и ви моля да ми дадете идеи как да обезопася дома си.Чувала съм,че има предпазители за ръбовете на мебелите,но нямам представа къде да ги търся newsm78
Виж целия пост
# 1
тези предпазители ги продават както в детските магазини, така и в Била например,
трябва да си около него постоянно,внимаваш да не си удари главата....и така,
трябва да се мине и от там  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
За съжаление това е най-трудния период, докато е още нестабилен и не може да се пази. Трябва да са ти на 4 очите и да не го оставяш сам. После почваш да го оставяш леко и да се поудари, за да се научи да се пази. Няма друго спасение, успех!
Виж целия пост
# 3
За твое успокоение ,ще ти кажа ,че бързичко ще стане стабилен и ще се пази сам!Наблюдавай го постоянно и го предпазвай.
Виж целия пост
# 4
много ме е страх от този период и за себе си съм решила че ще и взема от ''онези каски'' но аз съм малко вманиачена на тема сигурност Rolling Eyes
Абе да ни ги пази господ Praynig!
Виж целия пост
# 5
Очите на четири и се приготвяй да си стесняваш дрехите - такова търчане те очаква в близките месеци, всякакви фитнеси и диети за отслабване ряпа да ядат  Laughing
Виж целия пост
# 6
И ние минахме през този период съвсем наскоро,направо беше кошмар.Уж заспиваше сама в леглото,изведнъж започна само да стърчи права,а мен ме беше страх да я оставям сама,защото непрекъснато губеше равновесие и си тряскаше главата къде ли не.Всичко обаче се оправи доста бързо,за около седмица стана достатъчно стабилна и се научи да сяда когато й се изморят краката,а и като се наудря достатъчно се научи,че трябва да се пази повече.Така или иначе неможем да ги опазим напълно,без удряния и синини не се минава Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Нямали сме подобен проблем, още като се изправяше за първи път му показах като пада да го прави на д-то си и той после все така тупваше по дупе...но той си се и държеше доста стабилно...а в кошара не съм го слагала, в леглото си само спеше...
Иначе по детсите магазини продават разни неща за обезопасяване на дома...влез в някой по-голям и разгледай....
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=77_169&osCsid=c009f05f9 … b0d19ca78fab3821b
Виж целия пост
# 8
И моите деца така - падаха, ставаха, удряха си главите... Така се расте. Не може, а и не трябва да си неотлъчно покрай детето. То самичко трябва да "опипа" света, да го "подуши" и "вкуси".
Виж целия пост
# 9
това е живота и няма начин, всеки минава от там, търпение мила малкият ти бебчо опознава света и по този начин Peace
Виж целия пост
# 10
Когато започна да се изправя Ема я сложих в преносимата кошара, тъкмо съжалявах че съм я взела и не я ползвам. Сложа ли я там изобщо не се притеснявам и мога да я оставям сама и да си върша работата. Сега вече се пуска сама като ходи, но извън кошарата винаги съм около нея и я следя. Още не си ползваме леглото, докато не стане стабилна така ще бъде.
Виж целия пост
# 11
И моите деца така - падаха, ставаха, удряха си главите... Така се расте. Не може, а и не трябва да си неотлъчно покрай детето. То самичко трябва да "опипа" света, да го "подуши" и "вкуси".

Точно това щях да кажа. И с предпазители и без предпазители все ще се удря. И да го държиж непрекъснато то пак ще ти се изплъзне и ще падне. Много са изобретателни  Joy
Виж целия пост
# 12
Нe предпазвам с нещо специално.
Сияна сама се учи да се пази. Има чукнати главички, няма начин, но не е нещо опасно. Става все по-стабилна и се "учи" да пада безопасно.

Имах предпазители за ръбове от каката Мариелка. Оцелял е само един. Сияна ходи специално да го гризе, друга работа не върши.  Laughing

На пода е по-безопасно при падане, отколкото в кошарата, където си удрят главите в решетките. Падайки на равно и просторно място, бебето има време да реагира и свива главичката към телцето си инстинктивно. Кошарата е ограничена като пространство и при падане нещата се случват много по-бързо, удрят се преди да успеят да реагират по някакъв начин.

Ако държиш да е в кошара - обиколници.

Децата ми в кошара не щяха, обикалят апартамента.
Виж целия пост
# 13
ТУК има всякакви обезопасителни средства за дома. Има ги в повечето по-големи детски магазини. И ние сме на тази вълна и сме неудържими  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
и моят започна да се изправя и да обикаля наоколо, но гледам, че си пази главата. предполагам, че ще е по-екстремно като проходи. ако толкова се притесняваш, освен обезопасителите, за които са ти писали, има и едни детски каски за прохождане.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия